Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

DEKORĒŠANAS TENDENCE KĀZĀS – PAKLĀJI

DEKORĒŠANAS TENDENCE KĀZĀS – PAKLĀJI

Paklājs kā dekoratīvs elements šobrīd piedzīvo savu atdzimšanu, un nevis viesistabās, bet gan kāzās. Tie tiek izmantoti gan kāzu ceremonijās, gan svinībās, gan telpās, gan brīvā dabā. Kāzu dekoratore Dagnija Gaile / Love Letters uzskata, ka paklājs ir ļoti veiksmīgs dekorēšanas elements, jo aizņem lielu laukumu, spējot piešķirt telpai vajadzīgo raksturu un mājīgumu.

LĪGAVĀM piedāvā ieteikumus, kā veiksmīgi iekļaut paklājus savu kāzu dekorēšanā.

Paklāju izvietošanas raksturs var būt nedaudz haotisks

Dagnija Gaile, dekorējot kāzas un citus pasākumus, novērojusi, ka šobrīd dekorēšanā paklāji ir kļuvuši īpaši pieprasīti.

“Bija laiks, kad pasākumos pārsvarā tika izmantoti tikai vienreizējās lietošanas grīdas segumi, kas pieejami dažnedažādos toņos, bet ir plāni un vairāk funkcionāli, ne dekoratīvi. Gribētu teikt, ka to aktualitāte ir krietni samazinājusies, jo daudz pieejamāki kļuvuši persiešu stila, ģeometrisku rakstu, skandināvu dizaina paklāji, kas piešķir telpai jau konkrētu raksturu.

Kā jau vienmēr, nenogurstot stāstu, šobrīd nav aktuālas vairs taisnas, paredzamas formas, tāpēc arī grīdsegu izvietošanas raksturs ir nedaudz haotisks,” stāsta kāzu dekoratore. Viņa norāda, ka grīdas segas izmanto dažādās lokācijās – iezīmējot ceremonijas vietu, jaunā pāra galdu, skatuves zonu, atpūtas jeb lounge zonu, ieeju pasākuma telpā un citur.

“Tā kā paklāji šobrīd pieejami ar dažādiem rakstiem, dažādās toņu paletēs, tad tos ļoti veiksmīgi var piemeklēt katram stilam un toņu gammai,” skaidro Dagnija.

Simbolizē pārticību

Paklāju izmantošanai kāzās ir ne tikai praktiska un dekoratīva, bet arī simboliska nozīme, proti, ceļš, ko līgava noiet līdz līgavainim iezīmē viņu turpmāko dzīvi, un paklājs simbolizē to, ka tā būs bagāta, nevis pieticīga.

Tādēļ jaunie pāri daudz labprātāk izvēlas persiešu stila paklājus, kas simbolizē bagātību, nevis vienreiz lietojamos grīdas segumus.

Tā kā paklāji nereti ir rokām darināti, tie simbolizē darbu, kas jaunajam pārim būs jāiegulda, lai izveidotu veiksmīgu laulību. Savukārt tiem pāriem, kam jau ir bērni no iepriekšējām attiecībām, patiks ideja par paklāja izmantošanu ceremonijas sākumā, kad visi jaunās ģimenes locekļi kopīgi uz tā sastājas.

Paklāja izmantošana kāzās simbolizē jaunas ģimenes sākumu.

Idejas, kā izmantot paklājus kāzu dekorēšanā:

  • Ceremonijas vietā – izvēlies iet savam mīļotajam pretī pa paklāju ceļu. Tie var būt visdažādākie – elegantām kāzām piestāvēs balts paklājs vai sarkans paklājs, bet boho stila kāzām persiešu stila un ģeometrisku rakstu paklāji. Tas var būt arī dažādu paklāju sajaukums.

  • Ja kāzu ceremonija (vai pat svinības) notiek brīvā dabā, piemēram, mežā, tad paklāji lieliski izcels kopējo noskaņu. Paklājs pat kāzām tuksnesī piešķirs stāstu (kā no pasakas par Aladinu). Pie tam, ja kāzu ceremonija notiek brīvā dabā, tad paklājs var būt arī praktisks elements, kas ļaus vieglāk pārvietoties (kura gan nezina, cik nepatīkami ir, ja jaunās papēžu kurpes grimst mīkstajā zemē) un pasargās līgavas jaunās kurpes.

  • Paklāju kolāža – ja nespējat izvēlēties tikai vienu paklāju, tad varat izveidot veselu paklāju kolāžu, kas lieliski izskatīsies gan ceremonijas vietā, gan atpūtas zonā jau kāzu svinībās.

  • Paklāji īpaši labi iederēsies boho, vintage un pludmales stila kāzās, bet piestāvēs arī industriālām, urbānām un minimālisma stila kāzām. Īstais dekorators pratīs ieteikt vislabākos dekorēšanas variantus.

Vairāk par kāzu dekorācijām šeit.
FOTO: BILLIJS LOCSELĪNA UPMANE, EMĪLIJA BOGDĀNOVAĢIRTS RAĢELISILZE OSE, JĀNIS RATNIEKS, LIENE PĒTERSONE, LILIĀNA LEGZDIŅA, LINDA LAUVA, MIKS ŠĒLS 
Citi Raksti