Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ikviens pāris sapņo rīkot savas ideālākās kāzas. Pirmais solis kāzu rīkošanas darāmo darbu sarakstā ir kāzu svinību vietas izvēle. Meklējot savu īpašo kāzu svinību vietu, tāpat kā jebkurā nopietnā lietā jārīkojas sistemātiski. Vai skatīsieties tikai kāzu svinību vietas vai arī citas svinību vietas? šis un vēl daudzi būtiski jautājumi ir tie, uz kuriem jārod atbildes, lai tā būtu veiksmīga svinību organizēšana. Tātad, kas jāņem vērā, izvēloties kāzu svinību vietu? Aplūkosim galvenos aspektus šajā rakstā.

Viesu skaits

Pirms kāzu svinību vietas izvēles ir jāsaprot aptuvenais viesu skaits. Lielam viesu skaitam piemērotas būs kāzas viesnīcā, pilī vai muižā, savukārt pasākumu ar mazāk viesiem var sarīkot, piemēram, kādā nelielā mājīgā restorānā pilsētas centrā. Pirms pieņemt lēmumu par kāzu svinību vietu, abiem partneriem vajadzētu sagatavot katram savu viesu sarakstu.

kāzu svinību vietas ligavam.lv bēršas
Foto: AGNETA JONELE / Kāzu svinību vieta: BĒRšAS

Laika prognoze

Vēl viens svarīgs jautājums, kas jāņem vērā, ir paredzamie laikapstākļi kāzu datumā. Jūs taču neliksiet saviem viesiem salt, rīkojot kāzas ārā ziemā, un neplānosiet svinības īpaši karstā vasaras dienā telpās ar nepietiekamu gaisa ventilāciju un bez gaisa kondicioniera. Ja savām svinībām esat izvēlējušies viesu namu, muižu vai pili, kāzu dienā paredzamie laikapstākļi jāapspriež ar māju saimniekiem, laicīgi sagatavojoties arī plānam B.

To var izdarīt šeit: METEO.LV

kāzu svinību vietas ligavam.lv rankas muiža
Fot: IEVA ANDRUPE / Kāzu svinību vieta: RANKAS MUIŽA

Atrašanās vieta

Kāzu organizēšanā ļoti svarīga ir arī ģeogrāfiskā kāzu svinību vietas atrašanās vieta. Līgavai un līgavainim svinību vieta jāizvēlas kopīgi. Lai arī jaunie pāri mēdz būt atturīgi pret jauniem un neierastiem risinājumiem attiecībā uz svinību vietu, iespējams, ka tieši oriģināla svinību vietas izvēle būs jūsu kāzu īpašā odziņa.

kāzu svinību vietas ligavam.lv dabaicēni
Kāzu svinību vieta: DABAICĒNI

Transporta nepieciešamība

Transporta jautājums ir ļoti svarīgs, pat ja sākotnēji šķiet, ka ģimenei un viesiem tas nebūs nepieciešams. Transporta pieejamība noteiks to, vai un cik ērti viesi varēs ierasties kāzu svinību vietā.

Piemēram, kāzas viesnīcā vai pilsētas restorānā to centrālās atrašanās dēļ būs viegli pieejamas visiem viesiem.

Par to, kā tiks organizēts transports, jāpadomā īpaši rūpīgi tad, ja kāzu ceremonijas un svinību vieta atrodas tālu viena no otras. Piemēram, ja ceremonija plānota dzimtsarakstu nodaļā, bet svinības - kādā attālākā viesu namā vai muižā, jāapsver, vai šī izvēle būs pārbraucienos pavadītā laika un papildu transporta izmaksu vērta. Taupot ikvienu īpašo minūti šajā dienā, jaunie pāri bieži vien izvēlas kāzu dienas formālo un svinību daļu rīkot vienā vietā.

kāzu svinību vietas ligavam.lv rankas muiža
Fot: IEVA ANDRUPE / Kāzu svinību vieta: RANKAS MUIŽA

Kāzu izmaksas jeb kāzu svinību vietas cenas

Ne vienmēr var droši pateikt, vai kāzu svinības viesnīcā izmaksās dārgāk nekā svinības viesu namā; katrs gadījums ir individuāls. Kārtīgi izpētot pieejamos variantus, var atrast lieliskas telpas atbilstoši savai svinību koncepcijai. Noderīgs būs iepriekš noteikts kāzu svinību budžets, kas palīdzēs saprast to, kāda svinību vieta - viesu nams, pils, muiža, restorāns, viesnīca vai kāds nestandarta risinājums - būs atbilstoša, būtiski atvieglojot meklēšanas procesu. Latvijā ir pieejamas lieliskas kāzu svinību vietas, īpaši, ja to izvēlei pieiet gudri. Apskatiet labākās kāzu svinību vietas Latvijā vietnē ligavam.lv.

kāzu svinību vietas ligavam.lv k. k. fon stricka villa
Kāzu svinību vieta: K. K. FON STRICKA VILLA

Savas sapņu kāzas šeit var sarīkot gan piļu un muižu elegantajās zālēs ar komfortu pieczvaigžņu līmenī, gan savā iemīļotajā restorānā, gan lauku stila (rustic) viesu namos par pieņemamām cenām.

kāzu svinību vietas ligavam.lv rožmalas
Kāzu svinību vieta: ROŽMALAS

Foto: AGNETA JONELE, IEVA ANDRUPE

Atrodi labākās kāzu svinību vietas Latvijā šeit: KĀZU SVINĪBU VIETAS

Citi Raksti