Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Īstās kāzu kleitas meklējumi ir viena no tām lietām, ko dažkārt līgavas, gatavojoties savām kāzām, gaida visvairāk. Dizaineru kāzu kleitas, vintage kāzu kleitas, nomātas kāzu kleitas - iespējas ir tik dažādas, cik pašas līgavas. Kāzu kleitas 2020. gadā tās valkātājas pārsteidz ar dažādām jaunām tendencēm, tai skaitā, aizvien biežāk kāzu kleitu dizaineri iedziļinās arī ilgtspējības jautājumā.

Modē mežģīnes un askētiskas kāzu kleitas

Kāzu kleitu dizaina studijas Amelii radītāja un dizainere Ieva Ruka sarunā ar LĪGAVĀM.LV atklāja, ka kāzu modē aizvien ir tas, kas konkrētajai līgavai patīk un piestāv. Līgavas arī šogad izvēlas kāzu kleitas ar mežģīnēm. Lai gan tās jau vairākus gadus pēc kārtas svin savu uzvaras gājienu, tomēr dizaini katru gadu kļūst nedaudz atšķirīgāki.

Amelii dress
Foto: VOW.LV
Amelii dress
Foto: VOW.LV

Tāpat šogad kāzu kleitas kļuvušas daudz askētiskākas, ar izteikti “tīrām” līnijām. Izvēloties šādas kāzu kleitas, līgavas var vairāk izmantot dažādus aksesuārus, kā arī lietot košāku grimu.

Kāzu kleita AMELII
Kāzu kleita: AMELII / Foto: VOW.LV

Kāzu kleitas dažādos izmēros

Kāzu salona Bride to be īpašniece Violeta Slesarenko-Krainova norāda, ka katrai līgavai, dodoties kāzu kleitas meklējumos, vajadzētu paturēt prātā slavenās modes dizaineres Veras Vangas teicienu par to, ka jāskatās uz kleitu, bet jāredz sieviete.

“Uzskatām, ka katrai līgavai ir savs neatkārtojamais tēls, tikai jāpalīdz viņai to ieraudzīt un izcelt. Līgavas ir ļoti dažādas - kāda savās kāzās vēlas izskatīties kā sapņu princese, cita dod priekšroku tērpam ar mazliet erotisku pieskaņu.

Kāzu kleita: BRIDE TO BE
Kāzu kleita: BRIDE TO BE

” Kāzu salonos Latvijā atrodamas ļoti dažādas kāzu kleitas, piemērotas atšķirīgām augumu aprisēm, tai skaitā, piemēram, kāzu kleitas grūtniecēm un kāzu kleitas plus size izmēra valkātājām. “Dažkārt līgavas ir izsapņojušas savu kāzu kleitu, bet, uzlaikojot to, saprot, ka tā nepiestāv. Tādos gadījumos mūsu uzdevums ir atrast un piedāvāt līgavai tādas kāzu kleitas, kas ļaus izcelt viņas auguma priekšrocības,” uzsver Violeta.

Viņa arī norāda, ka līgavas Latvijā patiesībā ir ļoti stilīgas, nebaidoties būt drosmīgas un neuztraucoties par pastāvošajiem stereotipiem gan tērpa krāsu, gan modeļa ziņā.

Kāzu kleita: BRIDE TO BE
Kāzu kleita: BRIDE TO BE

Kāzu kleitas ilgtspējība

Pirmā lieta, kas daudzām līgavām nāk prātā, dzirdot par dabai draudzīgu kāzu kleitas izvēli, ir pāršūt un vilkt mantojumā atstāto mammas kleitu.

Tomēr tā nav vienīgā opcija. Kleitu var uzšūt no jauna, izmantojot mājās esošos audumus, iegādāties kādā vintage veikalā un pāršūt, kā arī, protams, īrēt. Kāzu kleitas īre dos iespēju ne tikai ietaupīt, bet tas būs arī ilgtspējīgs lēmums. Ja tomēr kāzu kleitas noma nav tas, ko vēlaties, tad kāzu kleitas ilgtspējību var panākt arī citos veidos.

Kāzu kleita: AMELII
Kāzu kleita: AMELII / Foto: VOW.LV

Dizainere Ieva Ruka norāda, ka aizvien biežāk līgavas izvēlas savas kāzu kleitas pēc kāzām pāršūt un transformēt citos tērpos. Tā kā šobrīd aktuāli ir dažādi viegli un kvalitatīvi audumi, tad to ir vēl vieglāk izdarīt.

Arī laiks mūsdienās ir viens no vissvarīgākajiem resursiem, tādēļ līgavas aizvien vairāk pārliecinās, ka vairāku kleitu pārvilkšana kāzu dienā nebūt nav lieta, kur tērēt savu laiku. Līgavai jābūt klātesošai, jābauda savas dienas īpašie mirkļi, nevis jānomaina trīs dažādas kāzu kleitas. Tā vietā popularitāti gūst viegli transformējamas kāzu kleitas, kas ļauj izskatīties citādāk katrā vakara daļā.

Kāzu kleita: AMELII
Kāzu kleita: AMELII / Foto: VOW.LV

Kāzu kleitas internetā

Ja kāzu kleitu nolemts pasūtīt internetā, līgavai vajadzētu pārliecināties ne vien par savām vēlmēm, bet arī apzināties savu ķermeņa formu, mērus un to, kāda piegrieztne un audums viņai vislabāk varētu piestāvēt.

Foto: ILZE OSE / www.ilzeose.lv / Kāzu kleita: NARCISS

Ieteikums no citām līgavām, kas tādā veidā tikušas pie savas kāzu kleitas - pirms tam doties uz tuvumā esošajiem kāzu kleitu saloniem, lai izpētītu un piemērītu kāzu kleitas - tādā veidā radīsies gan sapratne par to, ko vēlaties, gan to, kas vislabāk varētu piestāvēt. Tāpat rūpīgi jāizpēta, kāda ir kāzu kleitas dizainera vai piegādātāja izmēru politika un vai jūsu izmērs precīzi atbildīs noskatītās kāzu kleitas aprisēm. Ja rodas šaubas, vislabāk noņemt savus mērus un sazināties ar pārdevēju, lai saņemtu skaidrāku atbildi, kāds izmērs jums būtu nepieciešams.

Foto: ILZE OSE / www.ilzeose.lv

Ir līgavas, kas izvēlas piegrieztnes ziņā vienkāršākas kleitas, nepretendējot uz to, ka tā būs atzīmēta ar vārdiem “kāzu kleita”. Gaisīgas, greznas un mazāk greznas kleitas var atrast teju visos internetveikalos.

Kāzu kleitas: VERA WANG

Dizaineru kāzu kleitas

Dizaineru kāzu kleitas ir kaut kas, par ko sapņo daudzas līgavas. Pasaulē šogad uzplaukusi kāzu modes ikoniskā tēma - ziedi. Tāpat dizaineri ir uzlabojuši arī klasiskās kleitas ar korsetēm un tām piešķīruši brīvas, apjomīgas un pufīgas piedurknes. Savukārt, baltās krāsas alternatīva šogad ir silti rozā tonis, kas tēlam piešķir maigāku un romantiskāku noskaņu.

Atrodi savu īsto kāzu kleitu šeit: KĀZU KLEITAS

Skaties arī pasaulē populāru zīmolu 2020.gada bridal kolekcijas šeit:

VERA WANG

RUE DE SEINE

KĀZU KLEITAS BRIDAL RUE DE SEINE
RUE DE SEINE

ZUHAIR MURAD

kāzu kleita zuhair murad kubasova
Foto: LINAS DAMBRAUSKAS / Kleita: ZUHAIR MURAD

THEIA

THEIA

MARCHESA 

CHRISTOS

CHRISTOS

KRIKOR JABOTIAN

KRIKOR JABOTIAN

LAURE DE SAGAZAN

LAURE DE SAGAZAN

INES DI SANTO

INES DI SANTO

PETER LANGNER

PETER LANGNER

CELESTINA AGOSTINO

CELESTINA AGOSTINO

DELPHINE MANIVET

DELPHINE MANIVET

LELA ROSE

LELA ROSE

MONIQUE LHUILLIER

MONIQUE IHUILLIER

HAYLEY PAGE

HAYLEY PAIGE bridal
HAYLEY PAIGE

Foto: ILZE OSE, VOW.LV

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti