Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Neatkarīgi no tā, kāds ir kāzu budžets un kopējais koncepts, šī kāzu plānošana ir laikietilpīgs process. Tas dažkārt var radīt spriedzi līgavas un līgavaiņa starpā. Tomēr no konfliktiem, ja tādi arī rodas, nevajag baidīties un uzskatīt, ka saderināšanās laiks burtiski parādīs, kāda būs laulība. Ja vien pāris ir vērsts uz komunikāciju un kopēju attīstību, tad izdosies atrast kopīgu valodu jebkurā situācijā.

Kāzu budžets

Kas kāzu plānošanas procesā ir biežākie konfliktu cēloņi? Izrādās, ka viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ pāru starpā rodas nesaprašanās, ir kāzu budžets, īpaši tajos gadījumos, kad pāris pats maksā par savām kāzām. Tādēļ, lai izvairītos no nevajadzīgiem konfliktiem, līgavai un līgavainim jau no paša sākuma jāizrunā un jāvienojas par kāzu budžeta prioritātēm.

Svarīgākais, kas jāatceras – par kāzu budžetu jārunā strukturēti, uzklausot otra cilvēka argumentus un saprotot, ka dažādiem cilvēkiem var būt atšķirīga uztvere par naudas tērēšanu.

Finanses ir viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ, diemžēl, pāri nolemj jau vēlāk šķirt savu laulību. Tad ir svarīgi jau saderināšanās laikā apgūt spēju ne vien runāt par naudu, bet arī prast izveidot budžeta plānu. Tas palīdzēs ne tikai kāzām, bet arī kopdzīvei.

kāzu plānošana konflikti to laikā
Foto: KRISTA BUMBIERE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu plānošanas process

Diemžēl, vēl viens salīdzinoši biežs konfliktu cēlonis ir pats kāzu plānošanas process. Ja viens no pāra kāzu plānošanai ir nodevies vairāk (un tai ne vienmēr jābūt līgavai), bet otrs neizrāda lielu interesi un ir atstājis visu otra ziņā, var rasties aizvainojums, kas savukārt var novest pie konflikta. Lai atrisinātu un arī nenonāktu šādās situācijās, ļoti svarīgi ir prast izrunāties un izstāstīt otram savas sajūtas, protams, neaizvainojot mīļoto cilvēku.

Kāzu plānošana ir kas vairāk par pareizo galdautu izvēli vai sēdināšanas plāna sastādīšanu. Tas ir process, kurā ir ļoti svarīgi atcerēties, ka esat komanda, kuras uzdevums, pirmkārt, ir sadzirdēt vienam otru.

kāzu plānošana konflikti to laikā
Foto: KRISTA BUMBIERE

Reliģiskā pārliecība

Viens no cilvēka identitātes stūrakmeņiem ir viņa vērtību sistēma un daudziem cilvēkiem arī viņu reliģiskā pārliecība. Lai gan mīlestība apklāj ļoti daudz ko, tomēr konflikti nereti rodas arī tādēļ, ka otrs no pāra nevēlas kāzās ievērot mīļotā reliģiskās tradīcijas.

Tomēr dažkārt tā vienkārši ir otra cilvēka nezināšana. Ja ir kādas tradīcijas, ko noteikti vēlaties savās kāzās, tad vajag mierīgi aprunāties par to ar savu partneri, nepārmetot un nepieprasot, bet paskaidrojot, kādēļ jums tas būtu svarīgi, tai pat laikā dodot iespēju partnerim izvēlēties, vai to darīt vai nē. Galu galā šāda atklātība un nopietnu lietu pārrunāšana partnerus var arī vēl vairāk saliedēt.

kāzu plānošana konflikti to laikā
Foto: KRISTA BUMBIERE

Pārmērīga alkohola lietošana

Līgavas (un nereti arī līgavaiņi) mēdz uztraukties, ka viņu partneris kāzu dienā nezinās mēra sajūtu un pārlieku daudz iedzers, īpaši tādēļ, ka kāzās piedalīsies viņa jaunības dienu draugi. Par šādu satraukumu nav jākaunas, bet nav arī jau savlaicīgi partneris jāsāk kaunināt.

Gluži pretēji – pārim jāspēj par šīm bailēm izrunāties un izveidot noteikumus, kas abiem konkrētajā dienā ļaus justies droši. Piemēram, var vienoties, ka abi alkoholiskos dzērienus lietos tikai pēc tam, kad būs paēstas vakariņas vai arī sarunāt, ka abi baudīs tikai vīnu, nevis stipros alkoholiskos dzērienus.

kāzu plānošana konflikti to laikā
Foto: KRISTA BUMBIERE

Aicināt bijušo partneri uz kāzām vai tomēr nē?

Dzīvē mēdz notikt dažādi, un dažkārt ir tā, ka cilvēki pēc šķiršanās paliek par labiem draugiem. Arī tas mēdz būt par vienu no biežākajiem konfliktu cēloņiem saistībā ar kāzu plānošanu, proti, ja līgava vai līgavainis nolēmis uz kāzām aicināt savu bijušo partneri.

Tomēr šis ir lēmums, ko nekādā gadījumā nevajadzētu pieņemt vienpersoniski, bet gan izrunājoties ar saderināto. Galu galā tā ir jūsu abu īpašā diena un, ja otram cilvēkam šāda rīcība varētu šķist nepatīkama vai likt justies neērti, tad visticamāk tas nav pareizais lēmums.

kāzu plānošana konflikti to laikā
Foto: KRISTA BUMBIERE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

FOTO: KRISTA MASAĻSKA


Lasi arī: KO ES BŪTU GRIBĒJUSI ZINĀT PIRMS KĀZĀM…

Citi Raksti