Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Mājas – mūsu miera osta un patvērums; bet vai tur iespējams sarīkot brīnišķīgas kāzu svinības? Jā, ir gan. Šajā trauksmainajā un neskaidrajā laikā ir tik labi sajusties droši un stabili. Kāzu svinības mājās var būt lielisks risinājums. Tās var būt romantiskas, intīmas un neaizmirstamas, atliek tikai sākt plānot. Padalīsimies ar pāris vērtīgiem padomiem tavai īpašajai dienai.

Uzdod jautājumus

Tagad ir vērts paskatīties uz savu mājokli nedaudz kritiskāk. Vai ceremoniju vēlaties iekštelpās vai ārā? Kura no vietām ir vispiemērotākā? Kādas svinību dekorācijas tur piestāvētu un kā izskatīsies bildes kas tiks uzņemtas? Ja īpašums ir liels, iespējams, šim nolūkam piemērotu vietu būs daudz, tomēr, ja dzīvojat dzīvoklī, vieta būs jāizvēlas daudz rūpīgāk. Ir vērts uzdot vairākus jautājumus, lai noskaidrotu, kāda stila kāzas jums ir padomā.

kāzu svinības mājās faraday.lv
Foto: DIANA BOND / Deko: FARADAY.LV

Kāzas dārzā

Iespējams, tieši ceremonija pašmāju dārzā ir pareizā izvēle. Koka paēnā, rožu ielenkumā vai piesnigušā mežmalā – viss atkarīgs no sezonas un iespējām. Siltākā sezonā var sastādīt puķes, novietot dekoratīvas kompozīcijas, sakārt  dekorus koku zaros un izbārstīt ziedlapiņas zālē. Savukārt ziemā skaisti izskatīsies koku zaros iekārti rotājumi, lampiņu virtenes, kas mirdz virs jūsu galvām un citi dekori, kas liks jūsu kāzām izskatīties pēc ziemas pasakas. Savā īpašumā iespējams izpausties pēc sirds patikas.

kāzu svinības mājās faraday.lv
Foto: DIANA BOND / Baloni: FARADAY.LV

Pieērs uzmanību gaismai

Telpās noteikti vajadzētu pievērst uzmanību logiem un telpu apgaismojumam, izvēloties vietu, kas ir vienmērīgi apgaismota un pietiekami plaša, lai tur atrastos gan pāris, gan ceremonijas vadītājs. Ja konkrētā brīža ierobežojumi atļauj, – arī viesi un fotogrāfs. Ja ceremonija notiks dārzā, jāņem vērā saules novietojums tās brīdī, lai pārim nežilbtu acis, – to gan var atrisināt arī saules brilles.

kāzu svinības mājās faraday.lv
Foto: DIANA BOND / Deko: FARADAY.LV

Loģistikai ir nozīme

Ja izvēlētas elopement stila kāzas divatā, zoom kāzas vai kāda cita veida digitālās kāzas, loģistika nav tik nozīmīga. Taču, ja tajās piedalās arī viesi, mūziķi, viesmīļi un cits atbalsta personāls, jāizvērtē, kāda būs cilvēku plūsma īpašumā. Vai visi varēs ērti pārvietoties, vai būs kur nolikt svētku galdu, kādas varētu būt rindas pie tualetēm un pa kurieni tiks piegādāts svētku mielasts? Ir vērtīgi uzzīmēt īpašuma plānu, atzīmējot ceremonijas un svinību vietu, un iespējamo cilvēku plūsmu, lai saprastu, vai iecerētais ir izpildāms.

Informē kaimiņus

Kāzas ļoti šaurā lokā vai bez viesiem, ar klusu ceremoniju un nelielu svētku mielastu, visticamāk nevienam netraucēs. Tomēr drošības pēc vajadzētu pabrīdināt kaimiņus, lai kāzu dienā nebūtu nekādu nepatīkamu pārsteigumu.

Foto: DIANA BOND / Deko: FARADAY.LV

Oriģināls svētku mielasts

Noteikti ir vērts padomāt, kāda būs svētku ēdienkarte. Pat, ja būsiet tikai divatā, esat pelnījuši kāzas nosvinēt ar dzirkstošu šampanieti un kādu delikatesi. Visvienkāršāk būs, ja izvēlēsieties pasūtīt ēdienu svinību galdam, taču tā nav vienīgā iespēja. Tā kā atrodaties mājās, varat sarīkot barbekjū, vai pagatavot mielastu pašu spēkiem iepriekšējā dienā.

Neaizmirsti par bērniem un mājdzīvniekiem

Ja mājā dzīvo bērni vai kāds četrkājains ģimenes loceklis, jāpadomā, kur viņi atradīsies ceremonijas brīdī, vai būs nodarbināti un izklaidēti. Ja būsiet par to padomājuši, pastāv mazāk iespēju, ka īpašajā dienā atgadīsies kas neplānots.

Izdomā plānu B

Ne tikai vienmēr mainīgie Covid-19 ierobežojumi, bet arī laikapstākļi var ietekmēt jūsu kāzu plānus. Šādiem gadījumiem noteikti būs labi, ja jau iepriekš padomāts par rezerves plānu.

kāzu svinības mājās faraday.lv
Foto: DIANA BOND / Deko: FARADAY.LV

Iztīri, sagatavo un izrotā

Kāzas mājās, ar vai bez tuviniekiem, tāpat nozīmē, ka jāveic sagatavošanās darbi. Jāsāk ar tīrīšanu un uzkopšanu. Nākamais solis ir dekorāciju izveide pašu spēkiem, vai izmantojot kāda cita pakalpojumus. Arī tad, ja ceremonija notiks divatā, dekorāciju izveidošanā var iesaistīt draugus un ģimeni. Viņi būs priecīgi, ka var iesaistīties šajā īpašajā dienā, neesot klāt. Dekorāciju iedvesmu noteikti var smelties Pinterest.

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: DIANA BONDARS


Lasi arī: IDEJAS – KĀZU SVINĪBAS DĀRZĀ

Citi Raksti