Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀDĒĻ JŪSU KĀZĀS VAJAG KĀZU VADĪTĀJU? IESAKA KĀZU VADĪTĀJS ARVIS ZĒMANIS

KĀDĒĻ JŪSU KĀZĀS VAJAG KĀZU VADĪTĀJU? IESAKA KĀZU VADĪTĀJS ARVIS ZĒMANIS

Kāzu vadītājs ir cilvēks ar publiskās runas iemaņām. Pētījumi rāda, ka bailes no runāšanas auditorijas priekšā ir lielākas kā no nāves. To arī sajūtu, strādājot ar jauno pāri, vedējiem un citiem iesaistītajiem kāzu procesā. Lielākajai daļai tā nav komforta zona – runāt, virzīt aktivitātes un prezentēt publiski, daudzām skatītāju acīm to vērojot un ausīm klausoties.

Vadītājiem ir arī liela pieredze un noslīpētas metodes pūļa iesaistīšanas un aktivitāšu virzīšanā. Ir jāzina, kā izcelt svarīgo, kā pareizi motivēt cilvēkus un kā tiem radīt prieku šajā visā darbības laikā.

Noteikti varētu teikt, ka vadītāji ir profesionāli empātijas magnēti, emociju mīcītāji un pozitīvisma cēlēji.

Man darbā ar kāzām ir svarīga viesmīlība, emocionālas telpas būvēšana, ķermeņa valodas lasīšana, cilvēku iesaistīšana un satura veidošana, kas tiek būvēta ap jauno pāri un cilvēku labsajūtu.

Viens no spēcīgiem argumentiem, ko dzirdu no jaunā pāra ir: “Mēs gribam, lai mūsu vedēji un viesi atpūšas un izbauda vakaru.” Es piekrītu, ka kāzu scenārija plānošana un realizēšana ir plašs un emocionāls darbs, kas prasa lielu cilvēka radošo kapacitāti.

kāzu vadītājs
Foto: MIKS ŠĒLS

Vai vajadzīgs kāzu vadītājs, ja svinēsim četratā

Es domāju, ka tas ir atkarīgs no paša jaunā pāra un iesaistītajiem, bet šajā gadījumā, skatoties no publiskās runas viedokļa, noteikti ir ērtāk runāt un prezentēt savas domas, jo nav daudz klausītāju. Šādā pasākumā es ieteiktu pakonsultēties ar kādu profesionālu vadītāju vai pieredzējušu vedēju, jo tas var palīdzēt intīmo vakaru padarīt vēl bagātāku un krāšņāku. Vadītājiem ir daudz idejas un metodes pūrā, kā iesaistīt kopību mazu pasākumu gadījumā un kā izcelt pazīšanos, kādreizējus notikumus un padarīt mirkli vēl personiskāku. Mazākās kāzas, ko es esmu vadījis, ir 10 cilvēkiem. Vēl ir iespēja šādā reizē vadītāju piesaistīt uz dažām stundām vai konkrētu aktivitāti.

Kā izvēlēties savu īsto kāzu vadītāju

Izvēlēties savu īsto kāzu vadītāju var, izvēloties savu īsto kāzu vadītāju! Tādas vienas formulas te nebūs, jo šis ir ļoti emocionāls lēmums. Un vadītāja darba augļu rezultāts summējas no vairākām lietām – harizmas, vides un cilvēku jušana, empātijas, humora izjūtas, mākas labi runāt un iznest gan sevi, gan notikumu. Šīs īpašības ir grūti iepakot digitāli vai apraksta formā, kā piemēram, fotogrāfa darbu – fotogrāfijā. Tikšanās, redzēšana reālā darbībā un draugu, radu ieteikumi ir visspēcīgākā forma, kā saprast, vai vadītājs ir īstais.

kāzu vadītājs
Foto: ILVA BARKĀNE / Foto apstrāde: SANDIJA NERETA

Varu piebilst, ka ļoti bieži mani iesaka jaunā pāra draugi, vedēji vai radi, vai jaunais pāris mani ir redzējis kādās citās kāzās. Ir reizes, kad kāzu organizators zina ieteikt pareizo vadītāju, zinot jaunā pāra stilu, kāzu notikuma gaitu un komunikācijas vibrāciju. Ir vadītāji, kuriem ir vecākas vai modernākas darba metodes, ir vadītāji, kuri balstās uz joku plēšanu, ir tādi, kuriem svarīgs ir emocionālais fons.

Manos sadarbības gadījumos saņemu ziņu no jaunā pāra, nosūtu savas darbības iepazīšanās aprakstu, satiekamies, prezentēju savu darba stilu ar piemēriem un jaunais pāris šajā sarunā saprot gan darba metodes, gan darba stilu.

kāzu vadītājs, Arvis Zēmanis
Foto: HOLDME PHOTOGRAPHY

Kas jāzina par kāzu vadītāju

Vai viņš svinībās sēdēs pie kopīgā galda vai back stage, un vai viņš mēdz kāzās piedzerties? (joks). Svarīgākais ir saprast, vai viņam uzticaties un vai viņš ir īstais jūsu notikumam. Komunikācija ir atslēga un katram pārim ir savas svarīgās lietas, ko zināt. Citam honorārs, citiem darba stils vai cik daudz dažādu uzvalku var piedāvāt.

Profesionāls vadītājs virzīs sadarbību un daudz lietas pats izzinās, kas ir nepieciešams, lai labāk novadītu kāzas. Man noteikti ir svarīgi zināt vakara laika plānu, kādas aktivitāšu ieceres ir jaunajam pārim, vedējiem vai viesiem, kāzu stilistika, un kādu gaisotni pāris vēlas panākt.
Kopumā kāzas ir viens no plūstošākajiem notikumiem pasaulē, kuru dažreiz kontrolēt no laika plāna ir izaicinoši. Pašā pasākumā ir ļoti jāļaujas visam ritēt savu gaitu, tādēļ ir super, ja vadītājs māk pielāgoties un adaptēties notikumam. Ir teiciens – “Cilvēks domā, Dievs dara”. Man šķiet, ka šis teiciens tika izdomāts kāzās.

Foto: No personīgā arhīva

Cenas

Cenu amplitūda šim pakalpojumam ir no 500 – 1500 eiro. Tas viss ir atkarīgs no pieredzes pasākumu un tieši kāzu vadīšanā, no pieprasījuma sezonā, kā arī atpazīstamības sabiedrībā un publiskajā telpā. Katrs pāris izvērtē, kāda ir viņu komforta zona šī pakalpojuma cenai.

Priekā!

kāzu vadītājs
Foto: ILVA BARKĀNE / Foto apstrāde: SANDIJA NERETA

Raksta autors: ARVIS ZĒMANIS

Foto: HOLDME PHOTOGRAPHY, MIKS ŠĒLS, KLAIDS LIELBIKSIS, ILVA BARKĀNE


Lasi arī: ARVIS ZĒMANIS – BĀRAM KĀZĀS IR JĀBŪT GAUMĪGAM

Citi Raksti