Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Vai esat dzirdējuši par piecām mīlestības valodām? Vārdi, kopīgi pavadīts laiks, dāvanas, pieskārieni un darbi, kas apliecina – tu man esi svarīgs… Jā, ikviens no mums mīlestību izrāda un vēlas, lai tā tiktu apliecināta citādi. Jūtas apliecinoša vēstule – tie ir paši mīļākie un siltākie vārdi, tā ir dāvana un tas ir darbs, kuru vēstules rakstītājs ieguldījis, lai pateiktu: “Tu man esi svarīgs, es tevi tik ļoti, ļoti mīlu!”

Ne visiem patīk rakstīt. Varbūt jūs satrauc, vai to pratīšu, vai man sanāks. Bet ziniet – ja vēstulē ieliekat savu sirdi, izpaužat to visu svarīgāko, ko vēlaties pateikt mīļotajam cilvēkam, vēstule vienmēr izdosies. Vienmēr.

Turklāt straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētki, un kas gan var būt skaistāks, kā dāvanu kastītei pievienota atzīšanās mīlestībā! Varbūt esat ieplānojis izteikt mīļotajai bildinājumu tieši Ziemassvētku vakarā? Šie svētki būs citādi, kādam tuvākajā ģimenes lokā, bet kādam romantiskā divvientulībā. Ir īstais laiks!

Tā īpašā papīra smarža…

Ir digitālais laikmets un mīlestības vēstuli var papildināt ar plašajām iespējām, ko sniedz tehnoloģijas. Tomēr ar roku rakstīta vēstule uz papīra būs īpaša, jo tā ir laikiem cauri ejoša vērtība, kas nekad, nekad nezudīs. Tas ir personisks pieskāriens gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē, tā ir iespēja pabūt savās sajūtās un pārdomās. Jo cik gan daudz cilvēku raksta ar roku? Varbūt kādas piezīmes uz skrejlapām? Mēs esam aizmirsuši, kā tas ir, un tīri tehniski rakstīšana ar roku ir lēnāks process, nekā taustiņu klikšķināšana uz datora tastatūras.

romantiskākā dāvana - mīlestības vēstule
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Varat pieiet ar īpašu rūpību papīra izvēlē. Tā patīkamā tekstūra, smarža… Tas viss ir pievienotā vērtība. Un papīru patiešām var iesmaržināt ar sev raksturīgu mīļu aromātu, kas būs īpaši romantiski un atgādinās par jums, ja mīļotais cilvēks ir tālumā. Bet, ja dzīvojat kopā un rutīna jau ir tīri pazīstama lieta (nez kādēļ vārdam rutīna ir šķietami slikta pieskaņa, jo patiesībā rutīna var būt ļoti, ļoti laba!), mīlestības vēstule būs ārkārtīgi sirsnīga un patīkami pārsteidzoša dāvana!

romantiskākā dāvana - mīlestības vēstule
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Praktiski ieteikumi, kā uzrakstīt mīlestības vēstuli

  • Mīlestības vēstule – varbūt noskurinājāties, iedomājoties, kā tas ir – uzrakstīt garu vēstuli… Bet mīlestības vēstule var būt arī pavisam īsa un kodolīga. Galvenais ir saturs, ne kvantitāte.
  • Ielieciet vēstules tekstā savu īpašo šarmu, jums īpašas frāzes un mīļus vārdus. Tas būs daudz vērtīgāk un sirsnīgāk, nekā miljoniem reižu lietotas frāzes. Rakstiet no sirds, tā zinās īstos vārdus!
romantiskākā dāvana - mīlestības vēstule
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
  • Atgādinājumu par to, cik jums mīļotais cilvēks ir svarīgs un kvalitātes, ko viņā novērtējat, nekad nevar būt par daudz!
  • Ja nezināt, kā iesākt vēstules tekstu, varat rakstīt tieši un nepārprotami, pastāstot, ko un kādēļ rakstāt: “Domāju, cik ļoti tevi mīlu, bet ikdienas steigā to neizsaku pietiekami daudz. Tādēļ nolēmu to uzrakstīt…”
  • Jauki būs padalīties kopīgās atmiņās. Atceraties pirmo reizi, kad mīļoto ieraudzījāt? Pirmo reizi, kad noskūpstījāt? Pirmo reizi, kad kopīgi gatavojāt vakariņas? Ir tik daudz brīžu, kas pieder tikai un vienīgi jums! Tos atgādinot vēstulē, uzjundīsit siltas atmiņas ar tās dienas sajūtām, smaržām, garšām. Un, pārlasot vēstuli pēc vēl kādiem pārdesmit gadiem, tas nekur nebūs zudis.
romantiskākā dāvana - mīlestības vēstule
Foto: BLOOM IN PHOTOGRAPHY / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
  • Mīlestība un mīļotais cilvēks mums līdzās ienes jaunas vēsmas. Tās vienmēr ir pārmaiņas, tas vienmēr mums kaut ko dod. Pastāsti, ko mīļotais cilvēks tev dod!
  • Īpaši romantisku vēstules tekstu padarīs tam pievienoti dzejas vārdi vai kāds burvīgs citāts. Varbūt jums ir kopīgs mīļākais rakstnieks, dzejnieks vai filma, no kā šos vārdus aizņemties?
  • Un, ja nu tomēr virknēt vārdus teikumos šķiet par sarežģītu, tas neliedz atzīties jūtās rakstiski. Ideja – izveidojiet sarakstu Piecdesmit (skaitlis pēc vēlmēm) lietas, ko tevī mīlu!

Lai izdodas!

romantiskākā dāvana - mīlestības vēstule
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: AINĀRS MAZJĀNIS, BLOOM IN PHOTOGRAPHY, LINDA LAUVA


Lasi arī: ATTĀLINĀTĀS ATTIECĪBAS. KĀDAS DĀVANAS SŪTĪT PA PASTU MĪĻOTAJAM

Citi Raksti