Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

12 IDEJAS VEDĒJIEM, KĀ PĀRSTEIGT JAUNO PĀRI

12 IDEJAS VEDĒJIEM, KĀ PĀRSTEIGT JAUNO PĀRI

Būt vedējiem ir traki aizraujoši un gandarījums pēc izdevušās dienas garantēts. Tas viennozīmīgi ir jaunā pāra īpašs uzticības apliecinājums, draudzības apstiprinājums un vienlīdz arī lūgums pēc palīdzības. Pēc ceremonijas jaunlaulātajiem mazliet jādod laiks, lai aprastu ar savu jauno vīra – sievas statusu. Un tas parasti ir darbiņš vedējiem – viņus mazliet “atņemt” radu un draugu pulkam. Aizvest viņus prom no uzmanības, prom no svinībām, pretī sarūpētajiem pārsteigumiem.

VEDĒJIEM
Foto MĀRCIS BALTSKARS /kāzu rīkotājs CRYSTAL EVENTS

Vedējiem kāzu dienā ir nenovērtējama loma – lai atgādinātu, piekārtotu, paņemtu līdzi, sazvanītu, atspraustu atirušu matu šķipsnu, paturētu ziedus, tulkotu un, protams, arī pārsteigtu.  Milzu ideju bagāža ir jāsašķiro pēc dažādiem parametriem – finanses, attālumi, laiks, iesaistītie cilvēki utt.  Šoreiz par to lielās dienas brīdi, kad JĀ vārds jau ir pateikts.

Vienalga kāds ir pārsteigums – liels vai mazs, svarīgi, lai tas ir personisks jaunajam vīram un sievai.

Jūs, vedēji, ar katru pārsteigumu radīsiet atmiņas par dienu, kura tiks svinēta reizi gadā, visa mūža garumā.  Un iespējams, ka tieši vedēji būs tie, kas iedzīvinās kādu tradīciju, kas katru gadu var atkārtoties.

1. VĒSTULES

Aizvediet jauno pāri uz kādu romantisku vietu. Tā var būt vieta, kur viņi iepazinās, vieta, kur notika bildinājums vai kāds cits svarīgs notikums viņu dzīvē. Lai viņi raksta viens otram vēstuli. Varbūt dodiet idejas, piemēram, 3 sapņi/ vēlēšanās, kuras varētu piepildīties nākamajos trīs gados.

vedējiem vēstule kāzas
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com/ Dekorācijas MintDeco

Vai vienkārši kāzu dienas sajūtu vēstule. Šī vēstule tiek aizlīmēta un nodota vedējiem, kuri tieši pēc gada to nodod/nosūta jaunlaulātajiem (līdzi jābūt skaistam papīram, aploksnei, markai, rakstāmajiem, kuros var būt iegravēti vārdi, var padomāt par jaunās ģimenes zīmoga pasūtīšanu, kuru uzspiež uz uzrakstītajām vēstulēm un uzdāvina.} Šī vēstuļu rakstīšanas tradīcija var katru gadu atkārtoties.

2. FOTOSESIJA

Izvēlaties kādu no sev zināmiem, mīļiem, draugu ieteiktiem, sabiedrībā mīlētiem fotogrāfiem un uzdāviniet fotosesiju. Protams, kazu fotogrāfs jau sen sarunāts, bet iesaku izmantot arī kādu profesionālu fotostudiju, kur var paampelēties. (Līdzi var paņemt krelles, cepures, maskas – jebkādus atribūtus jautrām bildēm.)

kāzas vedējiem
Foto: MIKS ŠELS / www.mikssels.com

3. LIDOJUMS

Ir iespēja sarunāt pilotu, kurš ne tikai jūs – jauno pāri un vedējus izlidinās, bet arī pastāstīs kā lidmašīna tiek vadīta un, iespējams, varēsiet plest savus pirmos spārnus lidmašīnas vadīšanā, gluži kā autoskolā. Lidojums tik mazā, tuvā un brīnišķīgā kompānijā sagādās neaizmirstamas atmiņas.

vedējiem, kāzas
Foto: BAZALY PHOTOGRAPHY

4. LIKTEŅA PAREĢOŠANA

Sarunājiet zīlnieci, astrologu, zāļu raganu, magu, kurš piešķirs šai dienai nedaudz mistikas, izlasīs roku līnijas un dos padomus par to, ko kas būtu jātur savas mājas alķīmijas laboratorijā, mīlestībai, kaislei un saticībai. Varbūt pat ir iespēja kopīgi uzvārīt kādu burvju dziru.

vedējiem
Foto: MIKS ŠELS / www.mikssels.com

5. SMARŽAS

Dodieties uz kādu aromstudiju, lai radītu savu īpašo smaržu. Aromātu mājai vai paši sev.

vedējiem, smaržas
Foto: BAZALY PHOTOGRAPHY

6. AUGI

Stādiet koku vai krūmu, ko varēs kopt un redzēt izaugam. Ja pēc kāzām jaunajam pārim ir doma dzīvot privātmājā, tad dodieties kopā uz kādu stādu tirgotavu, izvēlaties smilgas, lavandas, rododendrus, jebko, kas augot atgādinās par kāzām (līdzi jāsagatavo viss augu pārvešanai).

Foto ELĪNA UPMANE PHOTOGRAPHY / www.upmane.com

7. VĪNS

Rociet zemē vīna pudeli. Pēc gada būs iespēja izbraukt no mājas un to atkal izrakt, lai to malkotu un gremdētos atmiņās. Tā var turpināt katru gadu un mainīt lokācijas vietu. Vienu gadu Kurzemē pie jūras, citu gadu jau Latgalē. No vedēju puses  dāvanā varētu būt īpaši pagatavota pudeles etiķete.

Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

8. DZIESMA

Sarunājiet mūzikas ierakstu studiju un dāviniet prieku iedziedāt savu mīļāko dziesmu.

Foto: MIKS ŠELS / www.mikssels.com

9. LAUNAGA PAUZĪTE

Jums noteikti ir daudz radošu ideju un zināmas skaistas vietas, kur it kā nemanot, it kā netīšām, it kā gadījās, uzklājās krāsains galdiņš. NO pieredzes: kad pati biju vedēja, sarunāju, lai mani slepenie palīgi uzklāj galdiņu Turaidas muzejrezervātā. Aizvedām jaunlaulātos, it kā uz muzeju pastaigāties, un kā uz līdakas pavēli vējā plīvo galdauts, glāzes, auksts šampanietis, kūciņas un citi kārumi. Brīnišķīgi noformēts galdiņš. Kad vedām viņus klāt, atnāk puisis ar ģitāru un nospēlē viņu dziesmu. Līgava pat atzinās, ka ar baltu skaudību bija lūkojusies uz galdiņu un nodomājusi: ”Kāds skaistums!” Izrādās pārsteigums viņiem.

Vedēji, radiet mirkļa burvību!

Deko: MINTDECO

10. TAUTASTĒRPS

Iegriežaties pie kādas audējas, kur vai nu pasūtiet, vai paši pie stellēm ieaudiet pirmos rakstus savai jostai vai villainei. Tagad latviskā dzīvesziņa atdzimst. Ieaudiet savu dzimtas simbolu, ko varēs nodot tālāk nākamajām paaudzēm.

Foto: ROBERTS VIDZIDSKIS

11. MĪLESTĪBAS RITUĀLI

Mīlestība vienlaikus ir gan noslēpums, gan dievība. Vīrieša un sievietes dvēseles pārdzīvojums. Mīlestība ir dzīvības enerģijas izstarojums. Cilvēces pamatlikums. Gan kāzu dienā, gan kāzu jubilejās ir iespēja stiprināt un atjaunot savu mīlestību. Aizvediet vīru un sievu pie dabas, kur viņi divatā, intīmā gaisotnē vēlreiz viens otram apliecinās savu uzticību, kopā būšanas nozīmīgumu. Ir iespējams šādu īpašu rituālu arī pasūtīt.

Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

12. RAKSTIET

Visas dienas garumā pierakstiet vēlējumus, kuriozus. Jūs kā tuvi draugi noteikti ziniet pāra mīļāko dzejoli, aforismu, eseju, teicienu. Pēc kazām salieciet tos grāmatiņā vai kalendāra formātā, kuru var papildināt ar fotogrāfijām. Izvēlaties vāka noformējumu un aiznesiet to iespiest. Brīnišķīga dāvana, ko varēsiet pasniegt, kad tiksieties pēc kāzām uz kopīgu fotogrāfiju skatīšanos.

Galvenais, ļaujieties dienai un nepārsātiniet šīs pāris stundas, lai nav nogurums un apnikums, sagatavojiet vairākas lietas un tad, skatoties pēc sajūtām, atliekat vai izvēlaties svarīgāko ar ko iepriecināt un pārsteigt. Sīkas lietas, lielas lietas, svarīgākais ir siltums un miers ar kādu tās piepildīsiet!

Lai vairojas prieks!

Foto: MĀRCIS BALTSKARS /kāzu rīkotājs CRYSTAL EVENTS

Foto: ELĪNA UPMANE, LINDA LAUVA, GATIS LOČMELIS, MIKS ŠĒLS, MĀRCIS BALTSKARS, ROBERTS VIDZIDSKIS, BAZALY PHOTOGRAPHY

Citi Raksti