Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Laiks pirms kāzām ir īpašs, bet arī ļoti mānīgs un viltīgs un mēdz ievilktlielās rūpēs un stresā par gaidāmo dienu. Lai tā nenotiktu un lai šis laiks, kas var būt pat pusotrs gads, nekļūtu satraukumu un raižu pilns, noteikti laicīgi jāplāno atpūtas brīži sev. Pirmskāzu laikam ir jābūt baudāmam un skaistam, izdzīvojot to kopā ar savu mīļoto cilvēku.

Pirts rituāls fiziskai un garīgai labsajūtai

Latvietis izsenis savus spēkus atjaunojis dažādos pirts rituālos. Arī šodien tā ir mazliet atstāta novārtā, bet ne mazāk svarīga aktivitāte, kuru regulāri un pareizi darot, var uzlabot gan ādas tonusu, gan zaudēt pāris liekos centimetrus, kā arī uzlabot vispārējo pašsajūtu. Ja nav pietiekamas pieredzes, kā pareizi un nenodarot sev pāri veikt pirts rituālus, ir vērts konsultēties ar profesionāļiem un izdzīvot viņu sniegto pieredzi un zināšanas.

  • Iveta, kas katru rītu mostas kopā ar cīruļiem, ir pirtniece ar moto pirts kā dzīves bauda un spēcīga transformācija. Piedāvājumā ir gan kāda sievu pirts tūre, kur uz lāvas norit miesas un gara lutināšana, gan arī, individuāli tiekoties, apgūt nepieciešamo. Pirtniece Iveta, SIA Spēka pirts, Ķeipenes pagasts, Ogres nov.
  • Pirtnieks Viesturs Luka – Indāns ir viens no pieprasītākajiem savā jomā. Pie viņa pieraksts jāveic jau vairākus mēnešus uz priekšu, kas nozīmē, ka aktivitāte jāieplāno laicīgi. Rīga, saulespirts.lv.
  • Rituālajā pirts kūrē, kuru vada meistars, līgava 4-5 stundu laikā bauda pilnu meistara uzmanību un rūpīgu lutināšanu no sagaidīšanas līdz pavadīšanai. Tajā ietilpst sildīšana, augu kompreses, augu skrubis, lielā pēršana, peldināšana dīķī, masāža ar ārstniecisko eļļu un medu, ievibrēšana ar skaņu, tējas un pašu cepta maize. Ziedlejas.lv, Sigulda.
Foto: AGNETA JONELE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Doties pārgajienā

Pirmskāzu laikā ir svarīgi vairāk atrasties dabā. To var darīt, piemēram, dodoties pārgājienā, ko mēs ar vīru atklājām kā svētīgu laiku sev. Mēs reizēm ejam un pa ceļam klusējam, katrs ieejot sevī un savās pārdomās. Tu vēro dabu, tās mainību, pamani jaunas krāsas un toņus. Tu ieraugi savu topošo vīru vai varbūt pat sevi citā gaismā. Var sākt ar mazākiem pārgājienu maršrutiem, dodoties 4-6 stundu garā pastaigā. Pārgājiena laikā tu sakārto savas domas, lai pirmskāzu juceklī mestos ar svaigu prātu. Iesaku maršrutu, kurš iekļauj gan iežus, gan atsegumus, gan upes. Viens no skaistākajiem maršrutiem ir pārgājiens gar Amatas upi ar mērķi un pikniku pie Zvārtes ieža.

Foto: ELĪNA UPMANE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Pārgājiens pāriem

Abi divi pārgājieni – organizētas vienas vai divu dienu pārgājienu programmas, kas ir rūpīgi izstrādātas, lai jūsu pārgājiens būtu izdevies un piedzīvojumiem bagāts. Abi divi pārgājieni ir paredzēti pāriem un var kļūt par aizraujošu piedzīvojumu tieši pirms kāzām, jo noņem spriedzi un novirza domas tikai uz pasākuma programmu. Organizatori ir parūpējušies par nepieciešamo inventāru, kopīgi paveicamajiem uzdevumiem, kā arī izplānotu maršrutu. Pārgājiena norises vieta nav zināma līdz pat inventāra saņemšanas brīdim, saglabājot intrigu. Ir iespēja izvēlēties vairākus randiņa konceptus, kā, piemēram, Vakars uz ezera , kas iekļauj laivu braucienu un arī divu dienu pārgājienu.

Dziedinošs spēks

Apzinātības pārgājiens, ko rīko Meža Terapija . Tā būs terapija, kas palīdzēs atgūt dabīgo stāvokli un atjaunos enerģētiski. Tā ir Shinrin-yoku japāņu prakse, kuras laikā cilvēks, atrodoties dabā, īpaši koku tuvumā, veido dziļāku saikni ar to. Tā palīdzēs normalizēt sirdsdarbību, samazināt stresa hormonu veidošanos, uzlabot imunitāti, labsajūtu un koncentrēšanās spējas, vairos enerģiju, ko ieguldīt kāzu organizēšanas procesā.

Foto: AGNETA JONELE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Dažādi maršruti dažādiem pāriem

Pirms gaidāmā notikuma fiziskās aktivitātes ir vēlamas vairāk nekā jebkad, jo ne tikai palīdzēs lielajā dienā būt iespējami labākajā formā, bet arī atbrīvos prātu un sniegs pozitīvas emocijas. Ne vienmēr ir jāsvīst trenažieru zālē, var izvēlēties arī alternatīvas. Vai tās varētu būt garas pastaigas ar mērķi? Smelies pastaigu maršrutu idejas jūrtaka.lv, kurā ir iespēja mērot garās distances pārgājienu gar jūras krastu, kas sākas pie Latvijas – Lietuvas robežas Nidas ciemā Latvijā un noslēdzas pie Tallinas ostas Igaunijā. Taka ir sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēs, kas ļauj ikvienam izvēlēties sev piemērotu distanci.

Ja dod priekšroku pastaigām mežā, pēc līdzīga principa ir veidota arī mežtaka.lv. Tas ir Latvijas – Igaunijas garās distances pārgājienu maršruts Forest Trail , kas iet caur abu valstu mežiem bagātākajām teritorijām. Tā būs sadalīta ap 50 vienas vai divu dienu pārgājienu maršrutos, katrs ap 20 kilometru garumā. Dažādiem maršruta posmiem ir atšķirīgas grūtības pakāpes, līdz ar to var izvēlēties sev piemērotu distanci.

Foto: ELĪNA UPMANE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Aukstās peldes

Peldes atklātā ūdenī ir kā mācībstunda, lai tiktu galā ar lielu stresu un smeltos jaunu enerģiju. Es sev atklāju aukstuma peldes kā jaunu spēka avotu. Pārvarot sevi, uztraukumu un nomierinot elpu, es iemācos tikt galā ar stresu, un, kad mani māc satraukuma pilni brīži, es atgriežos ezerā. Tieši tur esmu iemācījusies elpot dziļi un mierīgi. Ja tam ir nepieciešams mentors, tad ir iespēja griezties pie Brigitas Mironovas (Ledusskola) . Tur var pieredzējušu mentoru vadībā apmeklēt nodarbības grupās vai individuālas meistarklases, ja māc šaubas un ir bailes no ūdens. Nodarbības laikā var iegūt atbildes uz jautājumiem, praktiskas zināšanas par rūdīšanos, drosmi sākt darīt, iespēju uzsākt peldes drošā vidē un jaunu, lielisku metodi, kura var pat mainīt dzīvi.

Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

SPA rituāls

Laiks pirms kāzām ir saspringts un steidzīgs, kad par sevi sanāk aizmirst. Mūsu ieteikums būtu plānot regulāras aktivitātes sev ar mērķi aizmirst par pirmskāzu stresu un ļauties vairāk izbaudīt šo laiku. ESPA ir viens no labākajiem SPA Latvijā, un procedūras ir augstā līmenī. Izvēloties ESPA Mindfulness rituālu, tu iesāksi aizraujošu piedzīvojumu, tā iedarbojas ne tikai uz ķermeni, bet arī uz prāta stāvokli. Pēc procedūras cilvēks jūtas attīrīts gan garīgi, gan fiziski. Tajā tiek iekļautas gan elpošanas tehnikas, gan pilna ķermeņa dziļi nomierinoša masāža.

spa rituāls
Foto: ELĪNA UPMANE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Pranamat ECO

Pranamat ECO masāžas paklājiņš ir lielisks pašatjaunošanās, ārstēšanās un relaksācijas līdzeklis. To lietojot, izmantojot akupresūras un refleksoterapijas principus, efektīvi mazina muguras sāpes un galvassāpes, palīdz atbrīvoties no stresa un noguruma. Šis būs ieguldījums, kas ilgtermiņā noderēs abiem.

Elpot dziļi

TRE – Tension & Trauma Release Exercises – neirogēnā trīce pret stresu ir īpaša metode spriedzes un traumu atbrīvošanai. Šāda ķermeņa trīcēšana ir centrālās nervu sistēmas reakcija, kas ir pilnīgi dabisks veids, kā atbrīvoties no pārmērīgas spriedzes. Tas notiek, strauji saspringstot un atslābstot muskuļiem, tātad trīcot, ar mērķi nomierināties un atbrīvoties no muskuļu sasprindzinājuma. Interesanti ir tas, ka jau ikdienā saskaramies ar šo ķermeņa drebēšanu, ievēro to un, kad pamani, ka rokas vai ceļgali sāk trīcēt, necenties to apstādināt. Elpo dziļi un ļaujies tam, kas ar tevi notiek. Vairāk informācijas par to var atrast jogaselpa.lv.

Foto: AGNETA JONELE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Gleznošanas meistarklase

Gleznošanas meistarklase Idealist mākslas studijā. Lielisks domu novirzītājs un stresa samazinātājs ir gleznošana. Tieši šajā mākslas studijā arī vide un atmosfēra veido kopējo radošo pacilājumu. Pat bez mākslinieka talanta meistarklasē vari radīt skaistu darbu, kuru uzdāvināt vīram un piekārt mājās goda vietā, lai tā kalpo kā skaista atmiņa par satraucošo pirmskāzu periodu. Mākslas studijā ir pieejamas dažādas nodarbības, tajā skaitā arī pārim, ja vēlaties ko tādu darīt kopā.

Meditācija pirms miega

Miega kvalitātes uzlabošana – meditācija pirms miega. Tuvojoties svarīgajai dienai, miegs kļūs arvien seklāks un trauksmaināks, jo domas par kāzu dienu var pārņemt dienu un nakti. Vieglāk iemigt var palīdzēt meditācijas prakses. Ja esi šajā jomā iesācēja, iesaku izmantot aplikāciju Headspace vai kādu no Youtube kanāliem, piemēram, Pura Rasa Your Meditation Library Sleep Meditation . Izvēdini guļamistabu, izslēdz gaismas un trokšņus un ieklausies meditācijas vārdos. Kopā ar dziļu elpu seko līdzi meditācijas vadītājam un jau pēc desmit minūtēm sajutīsi, kā domas aizplūst. Kvalitatīvs miegs noteikti ir pamats, lai nākamā diena aizritētu maksimāli enerģiski. Miega laikā mums uzlabojas atmiņa, stabilizējas nervu sistēma, ķermenis atpūšas. Lai savā kāzu dienā uzmirdzētu ar vēl nebijušu skaistumu topošā vīra acīs, noteikti nepieciešams labi izgulēties.

Foto: ELĪNA UPMANE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Teksts: KRISTĪNE BEITIKA

Foto: ELĪNA UPMANE, AGNETA JONELE, LINDA LAUVA


Lasi arī: PIRMSKĀZU STRESS – KAS TAS TĀDS, UN KĀ AR TO TIKT GALĀ?

Citi Raksti