Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

ARVIS ZĒMANIS: DZERŠANA KĀZĀS IR IERADUMS, KO NEVAJAG IGNORĒT!

ARVIS ZĒMANIS: DZERŠANA KĀZĀS IR IERADUMS, KO NEVAJAG IGNORĒT!

Savulaik esam jau rakstījuši dekoratoru domas par uz kāzu galdiem novietotām alkoholisko un citu dzērienu pudelēm – tās nogalinot dekoratoru. Tādēļ gan estētisku, gan alkohola patēriņa dēļ vislabākais risinājums kāzās ir atsevišķs bārs, un vēl labāk, ja par to parūpētos profesionāls bārmenis. Par to pārliecināts ir arī Arvis Zēmanis, kas ne tikai vada kāzas, bet jau vairāk kā 15 gadus strādā viesmīlības nozarē, tai skaitā, organizējot arī bārus dažādās kāzās.

Foto: ANDRIS SPROĢIS

Bārmenis – sava veida namatēvs

“Kāzās var būt arī tikai bārs bez bārmeņa, bet man svarīgākais arguments ir, lai būtu laimīgs jaunais pāris. Man šķiet, ka alkoholam tāpat uz galda kāzās atrasties nevajadzētu – tas ne tikai slikti izskatīsies fotogrāfijās, bet arī veicina mazliet nekontrolētu alkohola patēriņu. Un, protams, man rūp arī tas, lai bārmenis par sevi atstātu pozitīvu iespaidu, mācētu komunicēt ar viesiem un pildītu tā saucamā namatēva funkciju. Kāzas ir īpašs pasākums, bet, ja reiz tiek noalgots bārmenis, tad vajadzētu pārbaudīt, vai viņš ir labs – galu galā kāzās ir svarīgs katrs iesaistītais cilvēks, viņi ceļ emocionālo noskaņu,” pārliecinājies Arvis Zēmanis, kas viesmīlības nozarē darbojas jau vairāk kā 15 gadus. Viņš pats saka, ka viņam ir divi alterego – pasākumu, tai skaitā, kāzu vadīšana un viesmīlības nozare, agrāk pašam vadot dažādus bārus, restorānus un kafejnīcas un tagad sniedzot profesionālas konsultācijas šajā nozarē.

“Manuprāt, cilvēki ir aizmirsuši namatēva (angļu valodā – host) nozīmīgumu. Arī kāzās šādam cilvēkam ir nozīme. Un arī bārmenis kāzās savā veidā simbolizē šo lomu,” tā Arvis.

Tikai vīnu kāzās neiesaka

Kāzām arī alkoholisko (vai bezalkoholisko) dzērienu ziņā mēdz būt dažādi koncepti. Piemēram, vīna kāzas. Arvis Zēmanis gan šo konceptu neiesaka.

“Vīna kāzas ir bīstams koncepts tādēļ, ka no tā var noreibt daudz vairāk, kā no stiprā alkohola. Ir pāri, kas saka, ka savās kāzās nevēlas stipro alkoholu, jo negrib, lai viesi piedzertos, bet tad es viņiem pajautāju – kādi būs viesi pēc divām pudelēm vīna?

Foto: ELĪNA UPMANE / www.upmane.com

Cilvēki kāzās vēlas dzert – tas ir ieradums un mēs to nedrīkstam noliegt. Cilvēki uz kāzām dodas svinēt, un viena no svinību neatņemamām sastāvdaļām ir alkoholisko dzērienu lietošana. Un, lai cik arī paradoksāli tas nebūtu, lai viesi mazāk kāzās noreibtu, jābūt ne vien pikantām uzkodām, kas nomāc alkoholu, bet arī stiprajiem dzērieniem.

Tādēļ ir labi, ja kāzās ir bārmenis, kas var kontrolēt alkohola patēriņu un proporciju, piemēram, kokteiļos. Tāpat bārmenis var kontrolēt to pudeļu daudzumu, kas nonāk uz svētku galdiem. Ja alkohols atrodas uz galdiem, cilvēki staigā daudz mazāk un reibst daudz vairāk,” zina teikt Arvis Zēmanis.

Foto: miks šēls / www.mikssels.com

Kādi tieši ir bārmeņa pienākumi?

Jautājot, kā atrast savām kāzām piemērotāko bārmeni, Arvis vispirms iesaka atbildēt uz jautājumu, ko tieši jaunais pāris vēlas. Viens no veidiem ir bārmeni meklēt ar sociālo mediju palīdzību. Otrs variants ir iet jau uz konkrētām vietām, ko esat apmeklējuši, un mēģināt sarunāt bārmeņus, kas tur strādā. “Sākumā ir svarīgi saprast savu kāzu budžetu, tad arī būs skaidrs, vai jums būs nepieciešams bārmenis vai tomēr nē. Samaksa par bārmeņa darbu var būt dažāda – amplitūdā no 50 līdz 300 eiro un vairāk. Ir jāizvērtē, ko tieši bārmenis dara – vai tikai iekārto darba vidi un stāv aiz bāra vai arī plāno bāru un organizē to,” tā Arvis Zēmanis. Bārmeņa galvenie pienākumi būtu noskaidrot vēlamo alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu sortimentu konkrētajām kāzām, tāpat jāveic alkoholisko dzērienu kalkulācija, izejot no tā, kāds ir viesu daudzums un izvēlētais alkohols. Tālāk seko vienošanās, vai bārmenis vai jaunais pāris paši pērk alkoholu. Tieši tāpat ir ar glāzēm – jāsaprot, no kurienes tās tiks izīrētas un kurš par to parūpēsies.

Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

“Kāzas kopumā ir sarežģīts formāts, jo tajās bārmenim ir jāpavada daudzas stundas, tādēļ vienmēr jau iepriekš jāvienojas, cik ilgi bārmenim ir jāpaliek, kas pēc tam notiks ar bāru un kurš parūpēsies par pāri esošo alkoholu,” stāsta Arvis Zēmanis.

Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Jāizzina savi viesi, lai saprastu, kādu alkoholu izvēlēties

Arvis ir novērojis, ka tendences rāda, ka cilvēki pēdējos gados izvēlas patērēt mazāk alkoholiskos dzērienus, bet kvalitatīvākus. “Es parasti kāzās rēķinu apmēram 400 mililitrus stingro alkoholu un 400 mililitrus vīna. Tas, protams, atkarīgs no konkrētās kompānijas. Tādēļ ir vērts izzināt savus viesus, lai saprastu, kas viņiem labāk garšo un ko viņi labprātāk vēlēsies dzert. Esmu novērojis, ka pēc kāzām salīdzinoši bieži paliek pāri alkohols. Pozitīvi ir tas, ka, sadarbojoties ar profesionāļiem, viņi radīs arī iespēju alkoholu atgriezt atpakaļ, tādējādi neradīsies zaudējumi,” stāsta Arvis.

Foto MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

ATRODI izdevīgu alkohola piedāvājumu TIKAI ligavam.lv portāla lietotājiem šeit: IZDEVĪGS PIEDĀVĀJUMS ALKOHOLAM KĀZĀS

Citi Raksti