Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Izsmalcināti dzērieni bez kompromisiem – bezalkoholiskie kokteiļi kāzās

Izsmalcināti dzērieni bez kompromisiem – bezalkoholiskie kokteiļi kāzās

Dzērieni ir kāzu neatņemama sastāvdaļa, tos pasniedz īpašos mirkļos visas dienas garumā, saskandina par godu jaunajam pārim, tos izmeklē un pieskaņo ēdienkartei. Turklāt šampanieša piramīda svinību zālē rada īpaši izsmalcinātu atmosfēru. Taču mūsdienās cilvēki pievērš uzmanību atbildīgākai un apzinīgākai alkoholisko dzērienu lietošanai. Par laimi, ir daudz alternatīvu - kvalitatīvi bezalkoholiskie dzērieni, kuru pasniegšana un baudīšana ir tikpat krāšņa un svinīga.

MenuAndris Reizenbergs

Pasaulē šogad ļoti aktuāla tēma ir  bezalkoholiskie kokteiļi kāzās un citos saviesīgos pasākumos. Tā ir plaša nozare, kura strauji attīstās un gūst popularitāti arī Latvijā. Par alkoholisko dzērienu alternatīvām stāsta godalgotais bārmenis un bezalkoholisko Lyre’s dzērienu speciālists Andris Reizenbergs.

Laika gaitā pārbaudītas garšas bezalkoholiskā formātā

Izsmalcinātu un kvalitatīvu bezalkoholisko dzērienu klāsts pēdējos gados ir ievērojami paplašinājies. Galvenokārt, pateicoties zīmola Lyre’s bezalkoholiskajiem stipro dzērienu atdarinātājiem. Tie ir augstas kvalitātes dzērieni, kas gatavoti no dažādiem augļiem, augiem, garšvielām un citām dabīgām izejvielām. Tie atdarina klasisko alkoholisko dzērienu garšu, izskatu un aromātu, turklāt no tiem iespējams pagatavot praktiski jebkuru kokteili. Lyre’s bezalkoholisko atdarinātāju klāstā ietilpst tādi iecienīti dzērieni kā džins, viskijs, rums, tekila un daudzi citi. Pieejami vairāki aperitīvu atdarinājumi un Prossecco, no kuriem gatavot tik iecienītos spritz kokteiļus. Gatavā veidā bundžiņās pieejami, piemēram, džins ar toniku, rums vai viskijs ar kolu un jau minētais itāļu spritz.

Bezalkaholiskie kokteiļi: LYRE’S

Apzinātāka dzērienu lietošana

Lyre’s dzērieni tika radīti ar mērķi sagādāt kvalitatīvu pieredzi arī tiem, kas dažādu iemeslu dēļ izvēlas alkoholu nelietot vai samazināt tā lietošanas daudzumu. Iekļaujot dzērienu kartē bezalkoholiskas kokteiļu alternatīvas, ikvienam no viesiem būs iespējams izvēlēties gaumei atbilstošu kokteili skaistā glāzē, ar dekoru un neradīsies neveiklas situācijas, kurās kādam, piemēram, tosta brīdī jāpaceļ ūdens glāze. Ar šādu bezalkoholisku kokteili, kas izskatās tāpat kā alkoholiskais, ikviens viesis jutīsies brīvi un izvairīsies no nepieciešamības atbildēt uz citu viesu jautājumiem un pamudinājumiem tomēr nobaudīt kādu alkoholisku dzērienu.

Lyre’s atdarinātājus var arī jaukt kopā ar klasiskajiem alkoholiskajiem dzērieniem, tādējādi samazinot alkohola daudzumu kokteiļos. Izvēloties bezalkoholiskus vai viegli alkoholiskus kokteiļus, varēsiet pilnvērtīgi baudīt kāzu svinības visas dienas garumā, nezaudējot uzmanības fokusu un pārāk nenoreibstot. Sastādot kāzu dzērienu  karti, noteikti vajag lūgt bārmenim piedāvāt arī interesantus bezalkoholiskos dzērienus un, pasniedzot kokteiļus gan alkoholiskā, gan bezalkoholiskā versijā, bagātināsiet dzērienu karti, parādīsiet, ka esiet padomājuši par ikvienu no viesiem un, iespējams, kādam no tiem tas būs patīkams atklājums.

Bezalkaholiskie kokteiļi: LYRE’S

Kvalitatīva pieredze

Lyre’s alkohola atdarinātāji gatavoti no dabīgām sastāvdaļām, turklāt tajos ir mazāk kaloriju nekā klasiskajos alkoholiskajos dzērienos, kā arī tie ir vegāniski. Lielākoties, nobaudot šos kokteiļus pirmo reizi, cilvēki ir neviltoti pārsteigti par to, cik autentiski tie garšo. Bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanas meistarklase vai degustācijas var kļūt par daļu no kāzu programmas, tā būs lieliska izklaide viesiem.

Protams, šo dzērienu baudīšanas iespējas ir daudz plašākas par kāzu svinībām.

Tos var pasniegt arī citos pasākumos vai paši pagatavot mājās. Tam nav nepieciešamas specifiskas zināšanas, jo bezalkoholiskos kokteiļus pagatavo tāpat kā klasiskos kokteiļus. Protams, izvēloties gatavot šos kokteiļus pašiem, jāņem vērā to sarežģītība un nepieciešamais bāra inventārs. Galvenais ir sekot receptei un izmantot kvalitatīvas sastāvdaļas. Pēdējā laikā ir populāri kā dāvanu pasniegt bāra inventāru, tādēļ, visticamāk, ikvienam mājās atradīsies viss nepieciešamais vienkāršāko kokteiļu pagatavošanai.

Bezalkaholiskie kokteiļi: LYRE’S

Izsmalcināti bezalkoholiskie kokteiļi ir tēma, kas strauji gūst popularitāti un šogad tā būs īpaši aktuāla. šobrīd ir iespējams pagatavot jebkuru klasisko kokteili tā bezalkoholiskajā versijā, nezaudējot garšas nianses. Sākotnēji nezinātājs pat nepateiks, ka bauda bezalkoholisku dzērienu. Protams, gaumes mēdz atšķirties, taču noteikti ir vērts tos nogaršot. Iekļaujot bezalkoholiskus dzērienus kāzu dzērienu kartē, sagādāsiet garšu baudījumu gan sev, gan viesiem, kā arī varēsiet kopā ar tiem pilnvērtīgi baudīt savu īpašo dienu. Piemēram, pēc ceremonijas var pasniegt bezalkoholisko Prossecco un pēc tam droši sēsties mašīnā un doties uz turpmākajiem dienas pieturpunktiem, noreibstot tikai no mīlestības.

Bezalkaholiskie kokteiļi: LYRE’S

Teksts: Renāte Berga, Stāsta: Andris Reizenbergs

Citi Raksti