Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Tik daudzās romantiskajās filmās esam redzējuši, kā kāzu dienai tuvojoties, līgava saprot, ka iepaticies cits, jeb mīl citu, ne savu līgavaini. Kāzas tiek atceltas, un viņa metas cita apskāvienos. Izklausās dramatiski. Vai kas tāds iespējams arī reālajā dzīvē? Ir gan. Attiecības un laulība ir sarežģīti mehānismi, tomēr visbiežāk izvēlamies meklēt partneri, lai dzīvi turpinātu kopā. Kāzas ir atbildīgs solis, tāpēc liek izvērtēt visas dzīves sfēras. Tādā brīdī mainās perspektīva, un gūstam jaunas atziņas. Arī šaubas un nedrošība var piezagties un sajaukt mums galvu.

LĪGAVĀM apkopoja vērtīgus padomus, kā rīkoties, ja pirms kāzām iepaticies cits.

Izvērtē jūtas

Atskārst, ka iepaticies kāds cits, var būt emocionāli grūti, īpaši, ja kāzas paredzētas pavisam drīz. Nevajadzētu krist panikā, bet rūpīgi izvērtēt jūtas pret topošo vīru. Padomā, kas novedis jūs līdz lēmumam apprecēties? Vai galvenais iemesls ir jūtas un mīlestība, vai kas cits? Iespējams, esi nobijusies no saistībām, tāpēc meklē iemeslus, kā no tām izvairīties.

Meklē palīdzību

Ja laika nav daudz, vislabāk savas sajūtas uzticēt profesionālim un vērsties pēc palīdzības. Te noderēs psihologs, psihoterapeits vai kompetenta uzticības persona. Cilvēks no malas liks paskatīties uz situāciju citādāk, kas var palīdzēt tās risināšanā. Veiksmīgi atrodot sajūtu cēloņus, daudz labāk varēsi izvērtēt, vai nepieciešams atcelt kāzas.

iepatīkas cits pirms kāzām
Foto: NINA GORSHUNOVA

Izvirzi kritērijus

Ne visi precas mīlestības dēļ. Daudzās kultūrās kāzām un laulībai ir cita nozīme. Ja arī tavu kāzu pamatā nav mīlestība, nav brīnums, ka vieta sirdī atradusies arī kādam citam. Tādā gadījumā ir svarīgi izvērtēt, ko tu sagaidi no laulībām. Izvirzi kritērijus, kas palīdzēs saprast, kādu vērtību tavā dzīvē ienesīs šī savienība.

Velti laiku sarunai

Atceries, ka neesi viena, jo attiecības veido divi. Tavs vīrietis ir pelnījis paskaidrojumus un iespēju, tāpēc nenoslēdzies un nemeklē iemeslus, kāpēc neierasties uz kāzām. Pamest kādu pie altāra ir daudz briesmīgāk nekā atcelt kāzas pēdējā brīdī. Izrunāties ar partneri ir svarīgi jebkurā situācijā. Tas var palīdzēt sakārtot domas un pieņemt lēmumu. Iespējams, arī viņš nav pārliecināts par jūsu savienību.

Aiziet ir grūti, taču labāk to izdarīt pirms, nevis pēc kāzām.

iepatīkas cits pirms kāzām
Foto: KELLY JURY

Uztver to kā pārbaudījumu

Zināms, ka cilvēks vienlaicīgi spēj izjust mīlestību pret vairākiem, tomēr bieži jāizdara izvēle. Saka, ka šādās situācijās jāizvēlas otrais – ja ar pirmo būtu lieliska savienība, nebūtu radušās jūtas pret otro, tomēr tas nav viennozīmīgi. Iespējams, šis ir pārbaudījums, kas palīdz saprast, vai laulība un cilvēks, ko grasies apprecēt, ir tev piemērots.

Izvairies no drāmas

Ja tevī radušās jūtas vai seksuāli pievelk cits, izanalizē sajūtu nopietnību. Iespējams, tam nav nekāda sakara ar šo iekāres objektu, taču norāda uz nepārliecinātību par savām attiecībām un partneri.

iepatīkas cits pirms kāzām
Foto: NINA GORSHUNOVA

 Atcel kāzas

Ja jūtas pret citu kļuvušas spēcīgākas vai gadījies ielaisties dēkā, apsver vai nevajadzētu atcelt kāzu ceremoniju. Laulībai, kas balstīta uz krāpšanu vai meliem, reti ir ilgs mūžs.

Neignorē notiekošo

Bailes ir paralizējošas.

Tās neļauj mums skaidri domāt, rada bezpalīdzības sajūtu. To dēļ cilvēki izvēlas klusēt, ignorējot notiekošo. Noteikti ir kāds iemesls, kādēļ pirms kāzām iepaticies cits. Risinot situāciju, sapratīsi kā rīkoties – doties pie altāra vai tomēr ne.

iepaticies cits pirms kāzām
Foto: KELLY JURY

iepatīkas cits pirms kāzām

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: NINA GORSHUNOVA, KELLY JURY

Vizuālā satura māksliniece: KSENIJA BELCA-BESLER


Lasi arī: KAS IR MĪLESTĪBA?

Citi Raksti