Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Tuvojas draugu, radu vai kolēģu kāzas un aktuāls kļuvis jautājums – ko mēs dāvināsim jaunlaulātajiem? Kāzas ir īpašs notikums, kurā ir dāvanas, kas ļoti piemērotas, kā arī dāvanas, kuras labāk atstāt citam gadījumam. Kāda ir kāzu dāvanu etiķete – ko dāvināt, kā dāvināt un kad dāvināt? LĪGAVĀM apkopo aspektus, kurus ņemt vērā, meklējot un pasniedzot pašu iepriecinošāko dāvanu jaunlaulātajiem.

Visupirms svarīgi atcerēties – ielūgums kāzās ir liels pagodinājums. Pāris vēlas pieredzēt jūsu klātbūtni vienā no dzīves vērienīgākajiem un vienlaikus intīmākajiem brīžiem – savienošanai laulībā. Tā ir cieņas izrādīšana jums, savukārt viesi var izrādīt cieņu pārim, pagodinot viņus ar ierašanos un pasakoties dāvanas formātā.

Norādes ielūgumā

Ja pāris, kas ielūdzis jūs uz savām kāzām, norādījis dāvanu vēlmes jau ielūgumā, tad dāvanu etiķetes zelta likums ir šo rakstiski izteikto nepārprotamo vēlmi ievērot. Tātad, ja pāris delikāti norādījis, ka dāvanu vēlas saņemt iesaiņotu aploksnē (iespējams, norādīts pat dāvanas izmantošanas mērķis – piemēram, ceļojums), tad svarīgi pieturēties pie domas, ka pāris vēlas saņemt savā kāzu dāvanā neko citu kā naudu.

kazu davanu etikete
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Un lai kā jūs vēlētos uzdāvināt dārza dekorus, kas jūsuprāt būs pāra gaumē, nudien nebūs pieklājīgi to darīt. Pārim ir savi apsvērumi un iemesli, kādēļ viņi atsakās no praktiskām vai dekoratīvām dāvanām. Savukārt, ja pāris izsaka vēlmi, lai ierodaties bez dāvanas, tad cieniet šo izvēli un neapšaubiet.

kazu davanu etikete
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Cik tērēt?

Neatkarīgi, vai dāvanu pasniegsiet naudas banknošu formātā, naudas pārskaitījumā uz pāra norādītu dāvanu fondu vai iegādāsieties lietu, piedzīvojumu, ceļojumu, radīsies jautājums – kāda ir piemērota naudas summa, ko dāvanai atvēlēt? Neskaidrības var rasties arī tad, ja kāzas ir virtuālas un ielūgtie viesi svin kāzas katrs savā ģimenes lokā, baudot online ceremonijas tiešraidi. Ir pavisam vienkārša vadlīnija, pēc kuras veikt dāvināmās summas izvēli – summas lielums atkarīgs no tā, cik tuvas ir jūsu attiecības ar pāri.

Kāzu dāvanas: PĀRSTEIGUMU KASTE

Jo tuvāki esat, jo vairāk varat tērēt, turklāt – jo tuvāki esat, jo vairāk tērēt arī vēlēsieties.

Ja esat attāli paziņas vai formāli kolēģi, būs tikai atbilstoši, ja dāvanai iztērēsiet mazāk. Ja kāzas notiek Zoom platformā vai citā virtuālā formātā, nav iemeslu atstāt pāri bez dāvanas. Nav nozīmes, vai apmeklējat kāzas klātienē vai ne, dāvana ir skaists žests.

Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Dāvanas: KLUMBA

Ko, kad un kā dāvināt?

Tātad ļoti bieži pāri izvēlas par dāvanu vēlmēm viesus informēt jau ielūgumā, kas, protams, atvieglo viesu tālāko rīcību. Tas pats attiecas uz dāvanu pasniegšanas mirkli – ielūgumā var tikt norādīta konkrēta vieta, kur notiks dāvanu pasniegšana. Ja tā tas nav, kāzu norises laikā jūs noteikti informēs par mirkli, kurā pasniegt ziedus un kurā dāvanas.

kazu davanu etikete
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Arī dāvinot naudu, varat padarīt šo dāvināšanas žestu atraktīvu, ieliekot banknotes pievilcīga dizaina aploksnē un pievienojot kartiņu ar pāra raksturam atbilstošu vēlējuma tekstu. Izvēloties dāvanu, kā jebkurā reizē svarīgi ņemt vērā nevis to, kas patīk pašiem, bet to, kas patīk pārim, kāda ir viņu gaume un intereses. Ja šaubāties, vai ar praktisku vai dekoratīvu objektu nenošaujat greizi, uzdāviniet kāda kultūras pasākuma vai ekskluzīva koncerta apmeklējumu, vai arī aktīvam pārim – piedzīvojumu.

kazu davanu etikete
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Izvēlies dāvanas šeit: KĀZU DĀVANAS, DĀVANAS SVĒTKIEM, DĀVANAS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: LINDA LAUVA


Lasi arī: ATTĀLINĀTĀS ATTIECĪBAS. KĀDAS DĀVANAS SŪTĪT PA PASTU MĪĻOTAJAM

Citi Raksti