Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

DĀVINĀTIEM ZIEDIEM KĀZĀS – BŪT VAI NEBŪT?

DĀVINĀTIEM ZIEDIEM KĀZĀS – BŪT VAI NEBŪT?

Par to, ka ziediem piemīt īpašs skaistums, šaubu nav nevienam. Mēs esam raduši izteikt savu prieku, pateicību un mīlestību, dāvinot ziedus. Un kur gan to vēl labāk izdarīt, ja ne kāzās. Tomēr ir dekoratori, kas norāda – dekoratoriem patīk ziedi, bet nepatīk redzēt, kas ar šiem ziediem notiek pēc kāzām. Tieši tādēļ aizvien biežāk pāri izvēlas lūgt saviem viesiem grieztos ziedus kāzās nedāvināt – tā vietā piedāvājot alternatīvus variantus, kā viņus apsveikt.

Dāvinātie ziedi nemaz nav nepieciešami

Kāzu dekoratore Iluta Piternika / MintDeco, dekorējot kāzas, ir nākusi pie atziņas, ka dāvinātie ziedi kāzās nemaz nav nepieciešami.

“Ja jaunais pāris savās kāzās ir izvēlējies dekoratorus, tad abi var būt droši, ka svinību zālē būs daudz skaistu saskaņotu ziedu kompozīciju, un dāvinātie ziedi nemaz nebūs vajadzīgi. Bieži vien dāvinātie ziedi tiek likti uz grīdas kādā stūrī un nereti kopējo svinību vietas vizuālo tēlu pabojā.

It sevišķi, ja mums, piemēram, ir ļoti pārdomātas burgundijas sarkanā toņa kāzas, bet kāda omīte ir atnākusi ar dzeltenām gerberām. Tad nu jādomā, kur šīs dzeltenās gerberas noslēpt, neaizvainojot omīti. Dāvināti ziedi var glābt situāciju maza budžeta kāzās, kurās nav pieaicināts dekorators. Šie dāvinātie ziedi tiek likti uz galdiem un izkārtoti pa svinību telpu, lai tajā radītu svinīguma sajūtu,” pieredzē dalās Iluta.

Jaunlaulātie dāvinātos ziedus bieži vien pat neredz

Nedāvināt grieztos ziedus – šāda prakse jau ilgstoši tiek ievērota daudzviet pasaulē, jo cilvēki saprot, ka neviens vismaz kāzu dienā par ziediem pienācīgi neparūpēsies. Tādēļ arī dekoratore Iluta Pitrenika aicina pārus, jau, gatavojot savus kāzu ielūgumus, padomāt par to – tieši ielūgums ir īstā vieta, kur sniegt norādes viesiem par šo jautājumu. “Būsim godīgi – pēc ceremonijas emociju kulminācijā visbiežāk jaunais pāris nemaz neredz, kādus ziedus, kas viņiem dāvina. Tie nonāk vedēju rokās un pēc tam svinību vietā. Ja jaunais pāris pēc kāzām uzreiz ir ieplānojis medusmēnesi, tad viņi nereti ielūgumos arī lūdz viesus nedāvināt ziedus, paskaidrojot iemeslu. Manā pieredzē jau ir daudz kāzu, kur ielūgumos skaidri un gaiši ir norādīts – ziedus lūgums nedāvināt.

To ir lūgts aizstāt ar grāmatām jaunās ģimenes topošajai bibliotēkai, vīniem, kurus atvērs katra mēneša kāzu datumā, pašgatavotām ievārījumu un marinējumu burciņām jaunās ģimenes pieliekamajam. Nereti paredzēto ziedu naudiņu lūdz novirzīt dzīvnieku patversmēm barības iegādei vai kādam citam cēlam labdarības mērķim,” stāsta Iluta.

Ziedu vietā – ievārījumu un marinējumu burciņas

Evija un Mārcis, piemēram, savus viesus aicināja viņiem kāzās dāvināt nevis ziedus, bet gan pašgatavotus ievārījumus un marinējumus.

“Šādu ziedu alternatīvu izvēlējāmies, jo mums ļoti nepatīk lieli ziedu klēpji, kas divas dienas vēlāk diemžēl jāizmet.

Gribējām saņemt kaut ko paliekošāku un praktiskāku. Ideja par marinējumiem/ievārījumiem ienāca prātā pavisam nejauši, domājot par to, kas mums abiem garšo. Pārsteigums bija tas, ka daudzi bija ļoti pacentušies ar noformējumu, tāpēc vēl ilgi pēc kāzām (krājumi mums pietika divām ziemām), ņemot jaunu burciņu ārā no ledusskapja, bija patīkami lasīt, kas nu uz kuras bija rakstīts un tādējādi atcerēties kāzu dienu,” par savu izvēli stāsta Evija un Mārcis.

Netradicionālie ziedi – vīna pudeles

Savukārt Zane un Jānis viesus aicināja viņiem dāvināt vīna pudeles, vēlāk jau mājās tām sagatavojot arī īpašus vīna plauktus.

“Ideja klasiskos kāzu ziedus aizvietot ar ciemiņu dāvinātu vīnu ir brīnišķīga, un es noteikti to rekomendēju visiem, kuri vēl šaubās, vai ielūgumos norādīt sarkanus vai baltas krāsas ziedus. Nevajadzētu kautrēties novirzīties no tradicionālā kursa pat, ja šķiet, ka kāds no viesiem nesapratīs vai pat nosodīs.

Šie paši ciemiņi būs patiesi iepriecināti, nākamreiz viesojoties jūsu mājā, kad tiks pacienāti ar kādu no šiem jums īpašajiem dzērieniem. Šie netradicionālie ziedi būs arī lielisks svētku turpinājums kā divatā, tā arī jums īpašo cilvēku kompānijā. Turklāt tā ir brīnišķīga iespēja jūsu draugiem par jums jau laicīgi īpaši piedomāt. Mana vīra brālēns ar sievu pat speciāli devās uz Šampaņu, lai no turienes uz kāzām atvestu mums īstu šampanieti. Bija vēl daudzas īpašas pudeles, ko ciemiņi bija izvēlējušies ar lielu rūpību. Un mums nekas cits neatlika, kā mājā izbūvēt speciālus vīna plauktus, kur šos visus dārgumus glabāt,” tā Zane.

Paliekošā vērtība – grāmatas

Bet Lelde un Mārtiņš kāzu dienā ziedus izvēlējās aizstāt ar vēl kādu paliekošu vērtību, proti, grāmatām. “Tā kā savas sapņu kāzas iecerējām tālu no mājām, tad ielūgumos viesus lūdzām nenest ziedus, bet grāmatas – tām ir paliekoša vērtība, tās nenovīst. Man ļoti patīk ziedi – gan cēlās rozes, gan samtains ziediņš pļavā. Un iedomājoties vien, ka kāzu ciemiņu nestie ziedi kāzu dienas satraukumā nesaņems pienācīgu manu prieku un aprūpi, nolēmām lūgt ziedus nedāvināt. Ciemiņi par šādu domu priecājās,” atceras Lelde.

Ziedu vietā – palīdzība četrkājainajiem draugiem

Arī Agneses un Edgara kāzu viesi tikai priecājās par ielūgumā norādīto aicinājumu – ziedu vietā nest barību patversmē esošajiem dzīvniekiem. Tam tika ierīkota pat speciāla ķerra, kur visus šos dāvinājumus salikt.

“Mums šķita svarīgi, ka ziediem paredzētie tēriņi aiziet lietderīgākam mērķim un izlēmām to apvienot ar labdarību – iespēju mums un mūsu viesiem palīdzēt četrkājainajiem draugiem. Viss izdevās un arī viesi šo lēmumu novērtēja ļoti atzinīgi,” atminas Agnese un Edgars.

Citi Raksti