Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

8 IETEIKUMI, JA KĀZU DIENĀ VĒLATIES FOTOGRAFĒTIES AR ZIRGIEM

8 IETEIKUMI, JA KĀZU DIENĀ VĒLATIES FOTOGRAFĒTIES AR ZIRGIEM
  1. Iepriekš vismaz vienu reizi būtu jāizjāj ar zirgiem, ja iespējams, tieši ar tiem, kurus kāzu dienā ņemsiet  uz fotosesiju. Tas palīdzēs izvairīties no nezinātāja  baiļu pilnajām acīm brīdī, kad zirgam būs apnicis stāvēt uz vietas, un no nepareizi noliktām rokām un kājām, kas bildi nedara perfektu.   Kāzu dienā neviens nevēlēsies klausīties instruktāžu par pareizu apiešanos ar zirgiem un pareizu uzsēdi.
  2. Estētiskas bildes zirga mugurā izskatīsies tikai līgavai ar garu un  brīvi krītošu vai kuplu kleitu. Ja jums ir citāds modelis, labāk fotografēties, nekāpjot zirgā.
  3. Ja jums vai fotogrāfam ir kādas īpašas vēlmes attiecībā uz sesiju zirga mugurā, būtu ieteicams tās iepriekš apspriest ar zirgu saimnieku, jo var gadīties, ka tas zirgs, kuru esat izvēlējušies, teiksim, krāsas dēļ, negribēs, ka viņam pie deguna kūpina mākslīgos dūmus vai līgavas kleitai ir 5 metrus gara šlepe.
  4. Fotografējoties dabā, vienalga, ar zirgiem vai bez, jārēķinās  ar laikapstākļu neprognozējamību.  Jautājiet staļļa cilvēkiem, vai ir kāda alternatīva fotosesijas laikā patverties no lietus.
  5. Uz fotosesiju  nav vērts  skaistās līgavas kurpes nomainīt pret kaut ko necilāku vai ērtāku, jo patiesībā kāja kāpslī augstpapēžu kurpītē var būt ļoti vilinošs fotogrāfa objekts. Ja nu apavus maina, tad uz pārsteidzošiem, piemēram, ļoti efektīgi izskatās romantiska līgavas kleita un melni  jātnieku zābaki.
  6. Pirms fotosesijas un tās laikā nebarot zirgus- viņi ar siekalām, ļoti iespējams, nosmērēs jūsu apģērbu.
  7. Jārēķinās, ka siltajā laikā ir odi un dunduri, kas zirgiem traucē, un pat vismierīgākais zirgs  nav piedabūjams ilgi stāvēt miera stājā.  Turklāt dzīvniekiem, tāpat kā maziem bērniem, pozēšana kamerām ātri apnīk, tāpēc fotogrāfam būs jāķer mirkļi.
  8. Esat gatavi pārsteigumam, vēlāk apskatot savas bildes- jūs pat nevarat iedomāties, cik efektīgi tas no malas izskatās. Zirgs notikumam piešķir īpašu aristokrātismu, simbolizē skaistumu, gudrību un spēku, un simbiozē ar jums, diviem laimīgiem cilvēkiem, būs  radies patiess mākslas darbs.

Sandra Zaiceva, zirgu staļļa Zirgzandales īpašniece

Skat. ZIRGU IZJĀDES: https://ligavam.lv/profils/zirgzandales/

Citi Raksti