Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Lai kāzu diena izdotos godam un būtu lielisks noskaņojums visas dienas garumā, iesakām pievērst pastiprinātu uzmanību kāzu dienas rīta plānošanai. Būtiski, ka kāzu rīts ir gan līgavai, gan līgavainim, tādēļ mūsdienās ir plašas iespējas šo rīta kāzu noskaņojumu iegūt abiem diviem. Kādas ir svarīgākās lietas, plānojot kāzu rītu?

1. Iepriekšējā diena

Diena pirms kāzām nereti mēdz būt pēdējais brīdis, kad varētu vēl kaut ko pagūt izdarīt, kas nav izdarīts laicīgi. Un darāmo darbu atlikšana uz šo dienu dažreiz šķiet visai nekaitīga, taču tā nebūt nav. Satraukums par nepadarīto atspoguļojas uz pašsajūtu un miega kvalitāti pirmskāzu naktī, tādēļ ir vērts visus organizatoriskos jautājumus atrisināt jau pirms pirmskāzu dienas, un pirmskāzu dienā atpūsties, uzņemt enerģiju, apmeklēt kādu SPA vai arī izbaudīt dienu tā, kā sirds kāro.

kazu rita planosana
Foto: ALENA PLAKS

2. Iepriekšējais vakars

Ir ļoti būtiski saprast, kas notiek iepriekšējā vakarā pirms jūsu lielās dienas. Kur jūs abi paliekat pa nakti - vai tas ir kāds viesu nams vai viesnīcas numuriņi, varbūt mājas - visam ir jābūt skaidri izplānotam un videi atbilstoši sagatavotai.

3. Pirmskāzu nakts

Pirmskāzu nakts ir sensitīvs un saviļņojošs dzīves brīdis, kad rodas uztraukums par to, kas sagaidīs kāzu dienā, tādēļ var būt grūtāk iemigt. Lai to novērstu, ir vērts laicīgi apdomāt par kādu patīkamas atmosfēras radīšanu tajā vietā, kur jūs būsiet. Piemēram, parūpēties par romantisku gaisotni - izveidojot smaržīgu, gaišu un patīkamu telpu. Ziedu kompozīcija vāzē radīs svētku sajūtu no rīta, atverot acis, tādēļ ir vērts parūpēties arī par to. Vakarpusē varat uzrakstīt mīlestības vēstules viens otram, mielojoties ar gardām uzkodām un zāļu tēju.

4. Kopā vai atsevišķi?

Būtiski ir saprast, vai jūs pirmskāzu nakti pavadīsiet kopā vai katrs citviet. Pastāv divi iespējamie risinājumi - pirmskāzu nakti pavadāt kopā, tad dodaties pucēties uz atsevišķām telpām, un otrs - pirmskāzu nakti pavadāt katrs savā lokācijā. Kāds ir jūsu variants - to noteikti pateiks priekšā sajūtas.

5. Kāzu dienas rīts

Kāzu dienas rīts ir ļoti saviļņojošs mirklis. TĀ diena ir klāt, un viss notiek pa īstam! Kāzu dienas rīta cēlienā vēlos izcelt būtisku sadaļu - cikos celties? Plānojot kāzu dienu, vienmēr rekomendēju respektēt savu bioloģisko pulksteni, un plānot rīta pucēšanās daļu tā, lai organisms jūtas iespējami izgulējies. Tātad dienu un ceremoniju plānojam, lai ceremonijas laiks atbilstu jūsu labsajūtai. Neieteiktu rītu sākt ļoti agri, jo diena būs gara, emociju pilna, un vakarpusē var būt jau manāms nogurums, kas traucēs maksimāli izbaudīt skaisto kāzu dienu.

Noteikti nevajadzētu aizmirst ieturēt brokastis, un nodrošināties ar ūdeni visai dienai.

kazu rita planosana
Foto: ALENA PLAKS

6. Līgavas rīts

Līgavas rīta pucēšanās daļa ir brīdis, kad sākas arī fotosesija un videosesija, līdz ar to ir būtiski apdomāt, kur notiks šīs darbības. Vietai noteikti vajadzētu būt gaišai, komfortablai un patīkamai. Ieteiktu arī apdomāt kādu ziedu dekoru noskaņai, fona mūziku ar iemīļoto pleilisti.

Līgavas rīta lokācijas vietas var būt viesnīcas numuriņš, mājas, viesu nama iepriekš sagatavota telpa, vieta, kur ir palikts pirmskāzu naktī, kā arī skaista nojume brīvā dabā.

Ko es ieteiktu ņemt vērā - iepriekš noskatīt vietu, kur varētu iekārt kleitu bildēšanai, un pamēģināt arī to izdarīt. Parūpēties par aksesuāriem un niansēm kompozīciju bildēm. Piemēram, smaržu pudelīte, auskariņi, krelles, gredzenu turētājs vai cita lieta, uz kā varētu uzlikt gredzenus, lai radītu kompozīciju bildē.

kazu rita planosana
Foto: CAMERA SHI PHOTOGRAPHY

7. Līgavaiņa rīts

Līgavaiņa rīts ir būtiska kāzu dienas sastāvdaļa. Iesaku izmantot mūsdienās pieejamās iespējas, lai radītu brīnišķīgu noskaņojumu gan sev, gan, iespējams, arī draugiem. Pastāv divi scenāriji - līgavaiņa rīta daļa gaišā, glītā lokācijas vietā vai arī līgavaiņa rīta daļa barberšopā jeb džentlmeņu frizētavā.
Ja līgavaiņa rīts noris kādā viesnīcas numuriņā, ir vērts padomāt, kur iekārt uzvalku bildēšanai, kā arī par aksesuāriem kompozīcijām - pulkstenis, smaržu pudelīte, skaista siksna, aproču pogas, un tamlīdzīgi elementi.

Līgavaiņa rīta fotosesijā ļoti labi izskatīsies, ja līgavaiņa rīts noris barberšopā, kur tiks radīts bārdas un matu sakārtojums. Mans ieteikums ir parūpēties par maiņas kreklu, dodoties uz frizētavu, un pēc tam to pārvilkt, tērpjot svētku uzvalku. Vēl viena būtiska nianse ir deguna piepūderēšana fotosesijai. Saules gaismā var spīdēt seja, tādēļ mazs pūdera elements uz tās šo apstākli veiksmīgi novērsīs.

Novēlam burvīgu un harmonisku kāzu dienas rītu!

kazu rita planosana
Foto: ALENA PLAKS

Raksta autore: Lidija Terlanova-Dreiska / YOU Wedding Agency

Foto: ALENA PLAKS, CAMERA SHI PHOTOGRAPHY


Lasi arī: RELAKSĀCIJA PIRMSKĀZU LAIKĀ

Citi Raksti