Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ IESAISTĪT BĒRNUS KĀZU NORISĒ?

KĀ IESAISTĪT BĒRNUS KĀZU NORISĒ?

Bērnu klātesamība kāzās var piešķirt tām papildus prieka atmosfēru un mīļumu, tādēļ, ja esat nolēmuši, ka vēlaties, lai jūsu kāzu svinībās piedalītos gan pašu, gan draugu un tuvinieku atvases, no tā nevajag baidīties. Bet, lai izvairītos no lieka satraukuma un būtu gatavi dažādām situācijām, LĪGAVĀM piedāvā vairākus padomus, kas palīdzēs mazākos viesus veiksmīgi integrēt kāzu norisē.

Māksla nav uzaicināt, bet gan izklaidēt

Lai saprastu, kā iesaistīt bērnus kāzu norisē, vispirms ir jāapzinās, kā viņi kopumā uztver kāzu procesu. Visticamāk, viņu prātā kāzu svinības ir ļoti jautrs pasākums, kur var skraidīt un izklaidēties ar citiem bērniem ilgāk kā parasti, dauzīties ar savu mīļāko tēvoci un ēst saldumus. Savukārt, realitātē, kāzu ceremonijas un svinību vakariņu daļu viņi var uztvert kā garlaicīgu, kur pieaugušie tikai runā un runā.

Tieši tādēļ pirmais priekšnoteikums, ielūdzot bērnus uz kāzām, ir arī parūpēties, lai tiktu nodrošinātas viņiem saprotamas un piemērotas izklaides.

Sākot tās plānot, jāatbild uz jautājumu, kādu jūs šo dienu vēlaties saviem mazākajiem viesiem – noteikti ieteicams apsvērt gan viesos aicināto bērnu vecumu un intereses, gan viņu vecāku viedokļus. Ja viss būs rūpīgi izplānots, kāzu diena būs bez lieka stresa gan pašam pārim, gan bērnu vecākiem un ne mazāk svarīgi – arī pārējiem viesiem.

Kādus pienākumus bērniem uzticēt?

Bērniem var sagatavot ne tikai dažādas izklaides, bet arī uzticēt viņiem tādus pienākumus kā:

  • gredzenu nešana pie altāra vai ziedlapiņu kaisīšana, gados jaunākiem bērniem;

  • un lasījumu veikšana ceremonijas laikā vai priekšnesuma sniegšana (piemēram, dziesma) vakara svinību laikā, jau vecākiem bērniem.

Lielākā daļa bērnu novērtēs šādus uzdevumus un, ja vien uzticētais pienākums, būs atbilstošs viņu vecumam, tad arī ar rūpību to izpildīs.

Ir viena lieta, ko pavisam noteikti mīl un ar prieku dara visu vecumu bērni (un arī pieaugušie) – confetti mešana gaisā – arī šo uzdevumu var uzticēt mazākajiem kāzu viesiem.

Pat visatvērtākie bērni var apmulst

Bērni ir emocionāli, un, ja kādā situācijā nejutīsies droši, kaut ko sajauks vai nezinās, var arī sākt raudāt vai kā citādi reaģēt.

Tieši tādēļ pieaugušajiem no savas puses jāizdara viss nepieciešamais, lai bērnus sagatavotu viņiem uzticētajiem pienākumiem. Ja kādam no mazajiem viesiem uzticēts kaisīt ziedlapiņas pirms ceremonijas, tad jau iepriekš vajadzētu sarīkot mēģinājumu, lai bērns procesu pārzinātu. Jāsaprot, ka pat visatvērtākie bērni, nonākot uzmanības centrā, kad visu viesu acis pievērstas viņiem, var apmulst un kaut ko aizmirst, tādēļ, ja viņi šo procesu būs izmēģinājuši, arī satraukuma situācijā varēs daudz vieglāk atcerēties, kas jādara tālāk.

Zinot, ka bērni dažādās situācijās var kļūt neprognozējami, ieteicams padomāt arī par plānu “B”, piemēram, kurš bērns varētu “pārņemt stafeti” ziedlapiņu kaisīšanā, ja māsas meitiņa pēkšņi pēdējā brīdī atsakās to darīt.

Prātīgs lēmums – noalgot auklīti vai animatoru

Bērniem, protams, ne tikai jāuztic dažādi pienākumi, bet arī jāparūpējas, lai tie būtu paēduši un izklaidēti līdz pat savai gulētiešanai.

Noteikti vajadzētu padomāt ne tikai par atsevišķu galdu visiem mazākajiem kāzu viesiem, bet arī īpaši viņiem radītu ēdienkarti, kas apvienotu bērnu iecienītākos ēdienus – piemēram, makaronus ar sieru, cīsiņus, frī kartupeļus, protams, neaizmirstot arī veselīgas, bet bērniem patīkamas alternatīvas un našķus.

Mazākos viesus iepriecinās arī katram sagatavota dāvaniņa – tā var būt gan krāsojamā grāmata un zīmuļi, gan kāda spēle, puzle vai kas tāds, ko viņi konkrētajā vakarā jau varētu izmantot.

Protams, bērni paši sevi prot lieliski izklaidēt un visticamāk ir vieni no vislabākajiem dejotājiem, tomēr aizvien populārāks kļūst jaunā pāra lēmums noalgot auklīti vai animatoru, kas nodarbinās mazākos viesus un parūpēsies, ka vecāki vakara svinību laikā var atpūsties un izbaudīt svētkus.

FOTO: JURĢIS RIKVEILIS, LINDA LAUVA, MIKS ŠĒLS, OLIVIER DE RYCKE
Citi Raksti