Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu svinību vietas Kurzemē raksturo perfekts līdzsvars starp nesamākslotu dabiskumu, māksliniecisku greznību un mūsdienīgu pieeju kāzu svinībām.

Gleznainās dabas ainavas, mazās, romantiskās pilsētas, senatnīgās muižas un pilis, kā arī jūras piekraste - to visu varēsiet izbaudīt savā kāzu dienā Kurzemē. Piedāvājam aplūkot skaistākās kāzu svinību vietas Kurzemē gan tiem, kas kāzu dienā vēlas baudīt ainavisko lauku šarmu, gan tiem, kas vēlas piedzīvot greznību muižās un pilīs.

Ainaviskas kāzu svinību vietas Kurzemē

Ja savas kāzas iztēlojieties tādas, kurās jūtaties nepiespiesti un brīvi, esat tikai jūs un jūsu tuvākie cilvēki harmoniska dabas skaistuma ielokā, tad lauku sēta Gulbji būs īstā vieta šī sapņa realizēšanai. Gulbji atrodas klusā dabas nostūrī netālu no Kuldīgas. Lauku sētā svinībām paredzēts lielais šķūnis, kura iekārtojumā apvienoti vintāžas elementi ar modernām detaļām un maigām pasteļkrāsām. Kristāla lustras, arābu paklāji un sudraba aizkari rada burvīgu un neparastu vidi svinībām lauku idillē. Svinētājiem pieejams arī mazais šķūnis ar atpūtas telpu un senatnīgais krodziņš. Arī naktsmītnes ieturētas lauku stilistikā - viesi var baudīt naktsmieru mājīgos bēniņos vai glempinga teltīs.

Svinību vieta: GULBJI

Ja lūkojieties pēc izcili ainaviskas kāzu svinību vietas Kurzemē, apsveriet labības lauku ieskautu Gravu šķūni. Tas atrodas netālu no Baltijas jūras piekrastes, pie Liepājas. Lauku sētas iekšpagalmā ir ābeļdārzs ar guļamtīkliem, lapene un atpūtas vieta ar palešu krēsliem un siena ķīpu soliem, kā arī dīķis. Gravu šķūnis un tā apkārtējā teritorija ir īsta lauku idille, kur kāzas nosvinēt harmonijā ar dabu. Te jauno pāri sagaida īpaša kāzu nakts jaunlaulāto numuriņā ar siena gultu. Taču viesiem pieejamas guļvietas mājā un klētī gan atsevišķās istabās, gan buduāros. Lauku sētā ir arī simtgadīga maizes krāsns, kurā var, iepriekš sarunājot, izcept gardu maizi, tādējādi papildinot savu kāzu dienu ar šo īpašo rituālu.

Svinību vieta: GRAVU šĶŪNIS

Dēseles dzirnavas atrodas Lietuvas pierobežā, tā ir romantiska svinību vieta, kurā atrodas daudz sapņainu stūrīšu - skaistais pagalms, senlaicīgās dzirnavu telpas, vecās akmens kāpnes pie ūdens un laivas. Tās visas var kalpot kā izcilas fotosesijas lokācijas. Laulību ceremoniju iespējams rīkot pagalmā vai mazajā zālē ar gleznainu skatu uz dzirnavu dīķi. Taču svinību zāli iespējams iekārot pēc jūsu ieskatiem - pieejami gan apaļie, gan taisnstūra galdi. Arī Dēseles dzirnavās gaida īpašs numuriņš jaunlaulātajiem un iespējams nakšņot arī viesiem.

Svinību vieta: DĒSELES DZIRNAVAS

Kāzu svinības gleznainajās Kurzemes muižās

Kurzemes ainavu papildina daudz senu muižu, kas ir kā radītas sapņainām kāzu svinībām. Viena no Kurzemes ievērojamākajām muižām ir Nurmuiža, kuras kompleksu veido 33 ēkas, kas tiek pakāpeniski atjaunotas. Katra muižas vieta un ēka glabā senu vēsturi, stāstus un mīlas leģendas, padarot to par īpašu vidi tik svarīgam dzīves notikumam. Simtgadīgie koki pils parkā, gleznainās ābeles, vīnogulāji un lavandas izdaiļos gan lielas, gan mazas kāzas. Svinības var rīkot pils restorānā ar atsevišķu zāli un āra terasi, lielajā svinību ēkā, oranžērijā vai vīnogu dārzā, kā arī pils parkā un lapenēs. Ikvienam pārim atradīsies kāds viņiem mīļš stūrītis, ko pārvērst par savas kāzu ceremonijas norises vietu. Muižnieku cienīgām fotogrāfijām un sajūtām pieejamas arī izjādes ar Nurmuižas zirgiem.

Svinību vieta: NURMUIŽAS PILS

šlokenbekas muižas senatnīgums, gleznainais pagalms un īpašā aura būs lieliska vieta jaunas ģimenes dibināšanai. Skaistu laulību ceremoniju iespējams sarīkot klusajā un romantiskajā šlokenbekas muižas pagalmā vai gaišajā mazajā zālē, kur izdejot arī pirmo valsi salona mūziķu trio pavadībā. Svinībām pieejamas četras dažādas telpas, divas no tām ir vairāk nekā četrsimt gadu senās velvju zāles. Ja plānojat īstu kāzu balli, tad lielā zāle ir aprīkota ar profesionālu gaismas un skaņas aparatūru, tajā ir skatuve un plašas telpas mūziķiem. Ja vilina muižas vēsturiskais valdzinājums, tad dienu var papildināt ar senās dejas priekšnesumiem, iznomāt retro auto vai zirga pajūgu.

Svinību vieta: šLOKENBEKAS MUIŽA

Ja kāzas iztēlojieties ne tikai kā krāšņas svinības, bet arī kā atpūtu un baudījumu ķermenim un garam, tad daudzas kāzu svinību vietas Kurzemē sniedz arī SPA pakalpojumus. Skaistākā šāda tipa svinību vieta ir Piena muiža. Ceremoniju var īstenot sev tīkamākajā vietā muižas dārzā, bet mazākām svinībām piemērota ir ziemas terase vai Rožu āra terase.

Taču grandiozām svinībām īstā vieta būs Baronstaļļi, kuros radoši izpausties telpas noformējumā. Pāris jau dienu pirms kāzām ir aicināts palikt Barona fon Mēdema numuriņā, dāvanā saņemot vannu peldi. Palutiniet sevi pirms lielās dienas ar sev tīkamāko no SPA rituāliem un romantiskām vakariņām Rožu krodziņā. Lai atstātu ko paliekošu pēc savām svinībām, iestādiet rožu krūmu vai ābelīti muižas dārzā.

Svinību vieta: PIENA MUIŽA

Ikoniskas kāzu svinību vietas Kurzemē statusu pelnīti iemantojusi Rūmenes muiža. Tā ne tikai atrodas vienā no gleznainākajām vietām Kurzemē, starp Kandavu un Sabili, bet arī sniedz izcilu pakalpojumu kvalitāti. Daudzu pāru sapnis ir kāzu ceremonija Rūmenes ezera sirdsveidīgajā saliņā. Ceremonijai var izvēlēties arī balles zāli, krāšņos salonus vai saulainu verandu. Itālijas Renesanses parka atmosfēra ar vīnogulāju lapeni piešķirs kāzu dienai idilliski romantiskas noskaņas. Jūtieties kā īsti muižnieki, jo muiža tiks rezervēta ekskluzīvi jūsu svinībām, lai jūs un viesi justos kā mājās.

Svinību vieta: RŪMENES MUIŽA

Svinību vieta: RŪMENES MUIŽA

Karaliskas kāzu svinības Kurzemes pilīs

Kāzās jūs būvējat savu jauno, kopīgo pasauli un kādēļ gan to nedarīt ar vērienu, īsti karaliskās noskaņās kādā pilī? Kalnmuižas pils atrodas Abavas senlejas krasta nogāzē - muižas ēkas ir pakalnā, savukārt no muižas pakājes paveras skats uz ābeļdārzu nogāzē. šo visu skaistumu varat pārvērst par savas laulību ceremonijas fonu, sarīkojot to ābeļdārzā vai terasē. Baudīt pils un tās apkārtnes gaisotni varat neatkarīgi no svinību vēriena - plašām svinībām iespējams rezervēt visu pili, bet nelielām svinībām var rezervēt muižas restorāna zāli vai terasi.

Svinību vieta: KALNMUIŽAS PILS

Īsteni pasakainām kāzām īstā vieta būs Jaunpils pils ar saviem senajiem mūriem un brīnišķīgo apkārtni. Salaulāties te iespējams gan greznā ceremoniju zālē, gan pils iekšpagalmā. Ceremonija pilī nodrošina vērienu - kopdzīves sākumu iespējams ieskandināt ar lielgabala zalvēm. Starp citu, pilī atrodas Jaunpils dzimtsarakstu nodaļas ceremonijas vieta, kas atvieglo laulības juridiskās puses nokārtošanu. Pēc laulību ceremonijas pāris var uzkavēties uz foto sesiju pilskungu apartamentos, taču viesi tikmēr ezera krastā var baudīt šampanieti un uzkodas.

Turpmākās svinības varat ieturēt kādā no pils zālēm gan mūsdienu, gan viduslaiku noskaņās, taču naktsmieru varēsiet baudīt barona viduslaiku stila apartamentos un citos numuriņos. Kāzu vakarā viduslaiku pils atmosfēru radīs lāpas pils iekšpagalmā, viesus izklaidēs viduslaiku dziedājumi, senās dejas, bet sajūtās citā gadsimtā aizvedīs ekskursijas pa pili.

Svinību vieta: JAUNPILS PILS

Daudzas kāzu svinību vietas Kurzemē ir apvītas ar īpašu vēsturi un noskaņu. Viena no šādām vietām ir neogotikas stilā ieturētā Jaunmoku pils, kas piemērota kāzām romantiski noslēpumainā noskaņā. Kāzu rītu te ieskandinās zvans, kas ziņo par svarīgākajam pils notikumiem. Īpašu ceremoniju iespējams sarīkot kādā no pils saloniem vai zālēm, skaistajā lapenē vai kāzu teltī pils parkā. Taču visskaistākā vieta svinībām ir Kolonnu zāle, kuras gaumīgais askētisms līdzsvaro pils neogotiski grezno noslēpumainību. Arī pēckāzu rītu sagaida idille ne kā no šī gadsimta, jo pamodīsieties kādā no pils viesnīcas istabām.

Svinību vieta: JAUNMOKU PILS

Kāzu svinību vietas Kurzemē ikvienam kāzu konceptam

Kurzemē varat īstenot sapni par kāzām dabā, sarīkojot ceremoniju meža klusumā, skaistas ainavas ielokā vai pludmalē, ar jūras viļņu šalkoņu fonā. Reģiona ekotūrisma iespējas sniedz iespēju sarīkot kāzas, kas ir saskaņā ar videi draudzīgiem un ilgtspējīgiem kāzu konceptiem. Taču Kurzemes muižas un pilis piedāvā elegantu vidi klasiskām kāzu svinībām. Bet Kurzemes romantiskās mazpilsētas būs lielisks fons kāzu fotosesijai. Tādējādi kāzu svinību vietas Kurzemē sniedz plašas iespējas īstenot jūsu izsapņotās kāzas.

Raksta autore: Renāte Berga

Kāzu svinību vietas Kurzemē: Gulbji, Gravu šķūnis, Dēseles dzirnavas, Nurmuiža, šlokenbekas muiža, Piena muiža, Rūmenes muiža, Kalnmuižas pils, Jaunpils pils, Jaunmoku pils

Citas kāzu svinību vietas Latvijā: KĀZU SVINĪBU VIETAS

Citi Raksti