Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzām gatavošanās laiks, šķiet, ir vien īss laika sprīdis jūsu ilgajā un laimīgajā kopdzīvē. Tomēr psihoterapeiti iesaka pievērst uzmanību tam, kā notiek partneru sadarbība šajā laikā, kā abi jūtas un vai ir apmierināti viens ar otra iesaisti.

Pirmskāzu laiks varētu būt labs tests, kā pārbaudīt, kādi partneri jūs būsiet turpmāk, kā veiksies ar kompromisu meklēšanu un attiecībām vitāli svarīgo ieklausīšanos vienam otrā.

Tāpēc, pirms celt paniku ar „vai tad to vajag tikai man”, iedziļinies šajā jautājumā nopietnāk.

PIEŅEM VIŅU KĀ PARTNERI PA ĪSTAM

Pirms visiem spēkiem mēģini panākt, ka tavs vīrietis metas iekšā kāzu organizēšanā, pārliecinies, ka saproti, ko tas nozīmē. Proti, to, ka jūs būsiet līdzvērtīgi partneri. Tātad arī viņa domām, idejām un ierosinājumiem būs tikpat liels spēks kā tavējām. Lai cik harmoniskas būtu jūsu attiecības un pat ja viens otru saprotat no pusvārda, tavs vīrietis jeb līgavainis tomēr ir cits cilvēks, kurš diez vai spēs precīzi nolasīt tavas domas un no tava brīžiem haotiskā un radošā apraksta uztvert visu precīzi tā, kā tu to esi iztēlojusies. Komunikācijas speciālisti ar nožēlu atzīst, ka valoda nav labākais un efektīvākais komunikācijas veids – mēs katrs pasauli uztveram un interpretējam nedaudz citādā veidā, tāpēc esi gatava tam, ka pat šķietami pašsaprotamas un viennozīmīgas lietas cilvēki mēdz uztvert dažādi. Un tad vēl vecā, labā sieviešu un vīriešu loģika, dažādas prioritātes un atšķirīgs skatījums uz lietām…

Vienvārdsakot, ja vēlies, lai tavs vīrietis patiesi un no sirds nevis „piespiedu brīvprātīgi” iesaistās kāzu lietās, viņam ir jābūt tikpat lielai „teikšanai”, kāda ir tev.

Tas nebūs labs sadarbības veids, ja viens no jums būs boss un otrs – izpildītājs. Esi gatava arī tam, ka mīļotais var ierosināt idejas, kas tev šķitīs pilnīgi neatbilstošas jūsu kāzu stilam vai tematikai, bet viņam šķitīs vienkārši „briljantas”. Protams, nav ar sakostiem zobiem jāpiekrīt katrai idejai, ko ir ierosinājis tavs vīrietis, vien tādēļ, ka tas pats par sevi jau ir daudz. Tomēr iedziļinies jautājumā un saproti, vai šis bija pateikts vien tādēļ, lai piedāvātu kaut ko, vai arī tas viņam ir patiešām svarīgi.

kā iesaistīt savu vīrieti kāzu organizēšanā
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

PIEMĒROTĀKAIS SADARBĪBAS VEIDS

Daudzām līgavām, kas īpaši sāpīgi izjūt līgavaiņa nepietiekamo aktivitāti kāzu rīkošanā, šķiet, ka pasaule vienā mirklī kļūtu skaistāka, ja vien mīļotais sāktu izrādīt iniciatīvu… Varbūt arī tā, tomēr atcerēsimies, kā teica britu asprātis Oskars Vailds: „Kad dievi vēlas mūs sodīt, tie piepilda mūsu sapņus…”

Harmoniskai sadarbībai kāzu laikā ir tikai viens svarīgs noteikums – abām pusēm jājūtas komfortabli, lai arī kā šis process tiktu organizēts.

Daudzi pāri jūtas lieliski arī tad, ja līgava uzņemas visus plānošanas darbus, bet līgavainis vairāk iegulda finansiāli, vai līgava uzņemas idejisko pusi, bet vīrietis īsteno to praktiski, līgava atlasa idejas un līgavainis izvēlas īsto vai pilnībā paļaujas uz līgavas gaumi. Būtiski, lai neviens no partneriem nejūtas vientuļi, tā, it kā kāzas būtu vajadzīgas tikai viņai/viņam, un saprastu, kāpēc viss notiek tā, kā tas notiek. Tas, cik daudz katrs iesaistās kāzu plānošanā, nekādā ziņā nav rādītājs tam, cik ļoti viņš/viņa mīl otru, lai arī kāzu stresā, emocijām ņemot pārsvaru pār racionāliem argumentiem, viskaut kas var sākt likties. Nav pareizu un nepareizu sadarbību, ir tikai tādas, kas ir vai nav piemērotas tieši jums.

KOMUNIKĀCIJA

Ja jūti, ka kaut kas tomēr nav līdz galam labi un pamazām sāk krāties aizvainojums par to, ka to visu vajag tikai tev, negaidi, pastāsti par to savam partnerim! Lai arī tev šķiet, ka tavi mājieni, visu izsakošie skatieni un uzvedinošie jautājumi ir vairāk nekā pietiekami, iespējams, tavam vīrietim pat nav ienācis prātā, ka tev vajag palīdzību. No malas izskatās, ka tu ar visu lieliski tiec galā, un vispār ko viņš no tā visa saprot…

„Runāt” šajā gadījumā ir atslēgas vārds.

kā iesaistīt savu vīrieti kāzu organizēšanā
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

KĀ IESAISTĪT LĪGAVAINI

Ja tomēr skaidri zini, ka vēlies, lai tavs vīrietis piedalās un ir tikpat ieinteresēts, cik tu, pamēģini izmantot kādu no tālāk minētajiem „trikiem”:

  • Nav noslēpums, ka vīriešiem patīk justies savai sievietei vajadzīgiem, rūpēties par viņu, pasargāt no visa un visiem un izglābt ikvienā situācijā. Tāpēc, ja vēlies, lai tavs vīrietis dara vairāk, netēlo „supersievieti”, atzīsti, ka tu vienkārši netiec galā, ka ir lietas, ar kurām viņš, tavuprāt, tiktu galā labāk, vai, ka tu vienkārši nezini, ko darīt. Šādi pavērsts jautājums tava līgavaiņa acīs izskatīsies pavisam citādāk, un pastāv liela iespēja, ka viņš izdarīs visu, lai tikai smaids atkal parādītos uz tavas sejas.
  • Ja dalāt uzdevumus godīgi un katra pārziņā ir konkrētu jautājumu atrisināšana no A līdz Z, tad iedali līgavainim tādus uzdevumus, kas viņu patiešām interesē. Un nav svarīgi, vai šī tradicionāli ir vīrieša vai sievietes pārziņā esoša lieta – galvenais, lai viņa uzdevumi patiešām interesētu viņu, un tavējie – tevi. Ja tev vairāk vai mazāk ir vienalga, kādi ēdieni tiks likti kāzu galdā, bet tavam līgavainim tā ir svarīga lieta, kurā turklāt viņš labi orientējas, tad lai ar to nodarbojas viņš. Ir arī lietas, kas parasti tiek uzskatītas par tādām, kuras vīrietis varētu paveikt labāk – mūziķi vai Dj, dziesmu liste, kāzu auto, alkohols, nepieciešamais inventārs – par šiem uzdevumiem atbildību parasti uzņemas vīrieši. Bet varbūt tavam izredzētajam labāk nekā tev padodas „sarunāt lietas” ar pakalpojumu sniedzējiem vai prātīgāk saplānot kāzu budžetu? Vai varbūt tu vienkārši nevari ciest zvanīt, bet tavam līgavainim tas nerada nekādas problēmas? Tad tu vari atlasīt informāciju, bet viņš savukārt sazvanīties un noskaidrot interesējošos jautājumus.
  • Nepieļauj vienu no līgavu izplatītākajām kļūdām – neuzskati, ka tu precies ar zīdaini! „Samierinies” ar domu, ka tavs līgavainis ir pieaudzis cilvēks, kurš itin labi tiek galā ar dzīves sarežģījumiem arī pats. Nu vismaz tik daudz, kā saģērbt pašam sevi viņš taču mācēs? Jā, iespējams, tu orientējies modes tendencēs labāk un tev ir sapnis, kā tu ļoti, ļoti gribētu, lai izskatās tavs vīrietis, taču pieņem, ka arī viņam ir viedoklis par to, kā viņš izskatīsies. Iesaki, maigi, neuzbāzīgi paskaidro, kāpēc kaut kas, tavuprāt, ir „galīgi šķērsām”, tomēr, ja ne, tad ne, pieņem kā faktu un atstāj to viņa ziņā.
  • No otras puses, tomēr atceries, ka vīrieši un sievietes ir atšķirīgi. Tāpēc pieņem to, ka visdrīzāk tavam vīrietim mazāk interesēs nianses, kas tev šķiet supersvarīgas, diez vai viņš tik labi atšķirs 50 zilā nokrāsas un pievērsīs uzmanību galdauta un pomponu saderībai. Tādēļ, lai kāzas tavam mīļotajam šķistu tikpat īpašas un personīgas kā tev, iekļauj kāzu dienas programmā lietas, kas viņu patiešām interesē (ikdienā), piemēram, viņa hobijus, intereses, mūzikas stilu utt. Ir pierādīts – tavam līgavainim uzreiz radīsies vajadzīgais azarts un patiesa interese par notiekošo, kas ir tikai cilvēcīgi.
kā iesaistīt savu vīrieti kāzu organizēšanā
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: LINDA LAUVA


Lasi arī: KĀ IESAISTĪT VECĀKUS KĀZĀS?

Citi Raksti