Kāzām gatavošanās laiks, šķiet, ir vien īss laika sprīdis jūsu ilgajā un laimīgajā kopdzīvē. Tomēr psihoterapeiti iesaka pievērst uzmanību tam, kā notiek partneru sadarbība šajā laikā, kā abi jūtas un vai ir apmierināti viens ar otra iesaisti.
Pirmskāzu laiks varētu būt labs tests, kā pārbaudīt, kādi partneri jūs būsiet turpmāk, kā veiksies ar kompromisu meklēšanu un attiecībām vitāli svarīgo ieklausīšanos vienam otrā.
Tāpēc, pirms celt paniku ar „vai tad to vajag tikai man”, iedziļinies šajā jautājumā nopietnāk.
Pirms visiem spēkiem mēģini panākt, ka tavs vīrietis metas iekšā kāzu organizēšanā, pārliecinies, ka saproti, ko tas nozīmē. Proti, to, ka jūs būsiet līdzvērtīgi partneri. Tātad arī viņa domām, idejām un ierosinājumiem būs tikpat liels spēks kā tavējām. Lai cik harmoniskas būtu jūsu attiecības un pat ja viens otru saprotat no pusvārda, tavs vīrietis jeb līgavainis tomēr ir cits cilvēks, kurš diez vai spēs precīzi nolasīt tavas domas un no tava brīžiem haotiskā un radošā apraksta uztvert visu precīzi tā, kā tu to esi iztēlojusies. Komunikācijas speciālisti ar nožēlu atzīst, ka valoda nav labākais un efektīvākais komunikācijas veids – mēs katrs pasauli uztveram un interpretējam nedaudz citādā veidā, tāpēc esi gatava tam, ka pat šķietami pašsaprotamas un viennozīmīgas lietas cilvēki mēdz uztvert dažādi. Un tad vēl vecā, labā sieviešu un vīriešu loģika, dažādas prioritātes un atšķirīgs skatījums uz lietām…
Vienvārdsakot, ja vēlies, lai tavs vīrietis patiesi un no sirds nevis „piespiedu brīvprātīgi” iesaistās kāzu lietās, viņam ir jābūt tikpat lielai „teikšanai”, kāda ir tev.
Tas nebūs labs sadarbības veids, ja viens no jums būs boss un otrs – izpildītājs. Esi gatava arī tam, ka mīļotais var ierosināt idejas, kas tev šķitīs pilnīgi neatbilstošas jūsu kāzu stilam vai tematikai, bet viņam šķitīs vienkārši „briljantas”. Protams, nav ar sakostiem zobiem jāpiekrīt katrai idejai, ko ir ierosinājis tavs vīrietis, vien tādēļ, ka tas pats par sevi jau ir daudz. Tomēr iedziļinies jautājumā un saproti, vai šis bija pateikts vien tādēļ, lai piedāvātu kaut ko, vai arī tas viņam ir patiešām svarīgi.
Daudzām līgavām, kas īpaši sāpīgi izjūt līgavaiņa nepietiekamo aktivitāti kāzu rīkošanā, šķiet, ka pasaule vienā mirklī kļūtu skaistāka, ja vien mīļotais sāktu izrādīt iniciatīvu… Varbūt arī tā, tomēr atcerēsimies, kā teica britu asprātis Oskars Vailds: „Kad dievi vēlas mūs sodīt, tie piepilda mūsu sapņus…”
Harmoniskai sadarbībai kāzu laikā ir tikai viens svarīgs noteikums – abām pusēm jājūtas komfortabli, lai arī kā šis process tiktu organizēts.
Daudzi pāri jūtas lieliski arī tad, ja līgava uzņemas visus plānošanas darbus, bet līgavainis vairāk iegulda finansiāli, vai līgava uzņemas idejisko pusi, bet vīrietis īsteno to praktiski, līgava atlasa idejas un līgavainis izvēlas īsto vai pilnībā paļaujas uz līgavas gaumi. Būtiski, lai neviens no partneriem nejūtas vientuļi, tā, it kā kāzas būtu vajadzīgas tikai viņai/viņam, un saprastu, kāpēc viss notiek tā, kā tas notiek. Tas, cik daudz katrs iesaistās kāzu plānošanā, nekādā ziņā nav rādītājs tam, cik ļoti viņš/viņa mīl otru, lai arī kāzu stresā, emocijām ņemot pārsvaru pār racionāliem argumentiem, viskaut kas var sākt likties. Nav pareizu un nepareizu sadarbību, ir tikai tādas, kas ir vai nav piemērotas tieši jums.
Ja jūti, ka kaut kas tomēr nav līdz galam labi un pamazām sāk krāties aizvainojums par to, ka to visu vajag tikai tev, negaidi, pastāsti par to savam partnerim! Lai arī tev šķiet, ka tavi mājieni, visu izsakošie skatieni un uzvedinošie jautājumi ir vairāk nekā pietiekami, iespējams, tavam vīrietim pat nav ienācis prātā, ka tev vajag palīdzību. No malas izskatās, ka tu ar visu lieliski tiec galā, un vispār ko viņš no tā visa saprot…
„Runāt” šajā gadījumā ir atslēgas vārds.
Raksta autore: LIENE PĀLĒNA
Foto: LINDA LAUVA
Lasi arī: KĀ IESAISTĪT VECĀKUS KĀZĀS?