Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

IDEJAS RADOŠAI VECMEITU BALLĪTEI

IDEJAS RADOŠAI VECMEITU BALLĪTEI

Vecmeitu ballīte – tas trakais kāzu laiks ir sācies! Un kur kāzas, tur pavisam pašsaprotami arī pirmskāzu ballītes. Tās var būt visdažādākās – aktīvas, tradicionālas, netradicionālas, mierīgas vai draiskas – galvenais priekšnoteikums, lai, draudzenes to organizējot, domātu par to, ko vēlas pati līgava.

LĪGAVĀM piedāvā dažas radošas idejas vēl radošākai meiteņu pirmskāzu ballītei!

idejas radošai vecmeitu ballītei mežā
Foto: ANDA UPMALE // RIVERSIDE FILMS × PHOTOGRAPHY / www.riversidefilms.lv

Visdažādākās meistarklases

Viena no pēdējo gadu populārākajām pirmskāzu ballīšu tendencēm pavisam noteikti ir visdažādākās meistarklases un radošās darbnīcas. Piedāvājumu klāsts ir dažāds – sākot no kūku cepšanas, dejošanas, gleznošanas un citām radošām nodarbēm.

Galvenais princips – iemācīties, ko jaunu, un, lai tas sakristu ar konkrētās līgavas interesēm.

Māksliniece Brigita Stroda līgavai un viņas draudzenēm piedāvā Latvijā unikālu konceptu – kroņu jeb vainagu gatavošanas darbnīcu.

Meistarklase, kroņi - BRIGITA STRODA
Meistarklase: BRIGITA STRODA
Meistarklase, kroņi - BRIGITA STRODA
Meistarklase: BRIGITA STRODA

“Jau senos laikos cilvēki darināja savus kroņus un rotas no dažādiem materiāliem – ziediem, metāla un citām lietām.

Arī es dodu iespēju līgavai darbnīcas laikā pagatavot viņas īpašo un unikālo kroni, ko iespējams viņa pat varētu likt sev galvā kāzu dienā,” tā Brigita.

Kroņu darbnīcai māksliniece piedāvā dažādus variantus:

  1. Viens no veidiem ir, ka līgavas draudzenes jau iepriekš pasūta Brigitai izgatavot kroni līgavai. Tādējādi tas būs profesionāli darināts kronis, ņemot vērā gan pašas līgavas mīļākās krāsas, gan viņai īpašus elementus, gan iespējams dzimtas relikvijas. “Līgavai šis kronis jebkurā gadījumā būs kā pārsteigums. Kad visas meitenes atnāks uz meistarklasi, kopīgi pasniegsim līgavai kroni, savukārt katrai draudzenei būs iespēja uzrakstīt savu īpašo vēlējumu, ko darbnīcas laikā iestrādāsim līgavas kronī,” stāsta Brigita.
  2. Māksliniece norāda, ka meistarklases formātam ir vēl vairāki varianti – visas draudzenes Brigitas Strodas vadībā var taisīt līgavas kroni vai arī katra var taisīt pati savu kroni, ko vēlāk paņemt līdzi uz mājām.
  3. Savukārt, kamēr tiek taisīti kroņi, Brigita piedāvā arī novadīt lekciju un pastāstīt vairāk par kroņu vēsturi, to simbolisko nozīmi.

“Pie manis līgavas un viņu draudzenes atradīs patiešām unikālus kroņus, bez mākslīgajiem ziediem. Man kopumā nepatīk mākslīgo ziedu vainagi. Manuprāt, ja meitenes vēlas savos vainagos ziedus, tad tiem būtu jāsastāv no dzīvajiem ziediem,” pārliecināta Brigita.

Vecmeitu ballītei ideja - Meistarklase, kroņi - BRIGITA STRODA
Meistarklase: BRIGITA STRODA

Vēl kāda meistarklase, ko pēdējos gados iecienījušas līgavas draudzenes, plānojot pirmskāzu ballīti, ir make-up jeb grima apmācības.

Foto: Ditas Graudas personīgais arhīvs
Foto: Ditas Graudas personīgais arhīvs

Šādu pakalpojumu piedāvā arī vizāžiste Dita Grauda, kas stāsta, ka arī šim formātam ir dažādi varianti:

  • ir gadījumi, kad make-up tiek likts tikai līgavai, bet pārējās meitenes tikmēr klausās Ditas ieteikumos un malko šampanieti,
  • bet ir ballītes, kur katra meitene, vadoties no Ditas stāstītā, mācās grima knifus pielietot pašas uz sevis. Tas ir īpaši populāri tajos gadījumos, kad pēc apmācībām paredzēta draudzeņu fotosesija (to starp citu ir iespējams noorganizēt arī pašas Ditas darbnīcā). Tāpat šādas meistarklases ļauj līgavai arī izmēģināt savu kāzu dienas grimu – tas var kalpot kā izmēģinājums.
Foto MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

Sportiskas aktivitātes

Maldīgs ir priekšstats, ka sportiskas aktivitātes vairāk piestāvēs vecpuišu ballītēm. Arī meitenes ir ļoti aktīvas, un aizvien biežāk vēlas izmēģināt, ko iepriekš nepiedzīvojušu.

Niršanas nodarbība pavisam noteikti patiks tām meitenēm, kas nebaidās izmēģināt, ko jaunu. Pie tam izrādās, ka niršana ir uzskatāma arī par vienu no vispilnīgākajiem meditācijas veidiem – ko gan vēl citu pirmskāzu stresa laikā var vēlēties, kā vēlreiz savienoties ar sevi pašu?

NIRŠANA
Foto: PINTEREST

Gluži tāpat kā orange is the new black*, tā arī supošana ir šīs vasaras must have** aktivitāte. Runā, ka tu neesi pa īstam bijis Rīgā, ja neesi iepazinis Ķīšezeru un Rīgas kanālus, stāvot uz SUP dēļa. Tā būs ne vien lieliska meiteņu ballītes aktivitāte, bet arī brīnišķīga dāvana pašai līgavai. Pie tam tas būs patiesi neaizmirstams skats – jūs visas saģērbtas skaistās kleitās uz SUP dēļiem pretī saulrietam, pretī ziedošai nākotnei.

supošana
Foto: Publicitātes

Vēl viena no noteikti jāpamēģina aktivitātēm ir veikbords. Latvijā šobrīd ir dažādi veikparki, kas šķiet jau pieraduši nedēļas nogalēs uzņemt ne vien šī sporta veida entuziastus, bet arī līgavas un līgavaiņus, kuru draugi nolēmuši ballītē iekļaut šādu aktivitāti.

veikbords
Foto: PINTEREST

Ļaujiet man gulēt burbuļvannā un baudīt dzīvi!

Būsim atklāti, kurai sievietei gan nepatiktu sēdēšana burbuļvannā, malkojot šampanieti un smejoties kopā ar draudzenēm. Skan arī pēc lieliskas vecmeitu ballītes plāna.

piena vanna
Foto: PINTEREST

Pie tam to veiksmīgi var apvienot ar citām aktivitātēm, piemēram, kaimiņzemju vai tālāku zemju iepazīšanu.

brauciens ar jahtu idejas vecmeitu ballītei
Foto LINDA LAUVA / lindalauva.com

Meitenēm vienmēr patikuši izbraukumi un, ja vēl galā sagaida burbuļvanna, tad brauciens būs vēl lieliskāks.

eksotisks baseins, vanna
Foto: PINTEREST

Tāpat kā burbuļvannas, meitenēm patīk arī gardi, izsmalcināti un skaisti izdekorēti pikniki. Parkos, mežos, piemājas dārzos, jūras krastā – jebkur. Galvenais, lai būtu īstā noskaņa, skaistas dekorācijas, gardumi un auksti, atdzesēti dzērieni.

Pikniks piestāv tām līgavām, kas vēlas ballīti mierīgākās noskaņās, pārrunājot ar draudzenēm savas pirmskāzu sajūtas un gaidāmo notikumu. Pie tam šāds formāts lieliski derēs arī tām līgavām, kas savā vēlamajā ballītes viesu sarakstā iekļāvušas ne vien draudzenes un māsas, bet arī mammu un topošo vīra māti. Šāds koncepts pasaulē vairs nav retums, un arī Latvijā ir līgavas, kam ar mammām ir tik tuvas attiecības, ka viņas vēlētos, lai mamma būtu klāt arī šajā īpašajā dienā.

* no angļu valodas – oranžais ir jaunais melnais

** no angļu valodas – noteikti jāpamēģina

Atrodi savu īsto vecmeitu ballītes ideju šeit: VECMEITU U VECPUIŠU BALLĪTES, MEISTARKLASE

Foto: ANDA UPMALE, LINDA LAUVA, MIKS ŠĒLS, PINTEREST

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti