Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ēteriskas kāzas ir kāzu koncepts, kas sevī apvieno ne tikai izsmalcinātu un sapņainu estētiku, bet arī romantisku un juteklīgu noskaņu, un arī izpratni par kāzām kā par notikumu, kurā savienojas divu cilvēku dziļākās būtības. Mēs dzīvojam kaut kur starp zemi un debesīm, mums ir gan fiziskais ķermenis, daļa materiālās pasaules, gan gars - saikne ar visu pārpasaulīgo. Mīlestība ir spēks, kas pārņem abus, tā pārņem gan garīgi, gan fiziski. Kāzu dienā materiālajam ir liela nozīme - ikviens klātesošais ir smalki saposies, galdā tiek celti  gardākie ēdieni un vide ir noformēta tā, lai tā sagādātu baudījumu maņām. Un tomēr kāzās nepavisam nav tikai par materiālo. Viss šis skaistums tiek sarūpēts tam, lai mudinātu saskatīt un izjust ko augstāku.

Foto: MALEY PHOTO

Ne kā no šīs pasaules

Ēterisks ir kas ārkārtīgi maigs un liegs, kas netverams, kaut kas ārpus un pāri šai pasaulei. Tas ir kas mazāk fizisks un materiāls, bet vairāk garīgs, teju vai debešķīgs. Tas ir burvīgs koncepts kāzām. Ja ikdienā attiecības un kopdzīve mēdz savērpties ap praktiskiem jautājumiem un ikdienišķām problēmām, ieslīgt zemākajos, materiālajos līmeņos, tad kāzu diena ir tā diena, kurā ļauties dziļākiem, garīgiem un emocionāliem līmeņiem. Ēteriskas kāzas nav tikai par sapņainu, smalku un neuzbāzīgu estētiku, tās ir par mīlestības pilnu atmosfēru, laimes pielietu mieru un ļaušanos dienas plūsmai.

Foto: DOS SANTAS

Dvēselīgas līgavas kāzu kleita

Un tomēr, tā kā noskaņu lielā mērā rada vizuālais noformējums, ja vēlaties gaisīgas kāzas, tad jaunajam pārim jāizskatās tā, lai viņi paši izstarotu romantiskas un viegli sapņainas vibrācijas. Līgavām šogad šādu tēlu būs īpaši viegli izveidot, jo nesen Ņujorkā noritējušajā līgavu modes nedēļā starp aktuālajām kāzu kleitu tendencēm bija vērojami daudz sapņainu motīvu. Kā septītajās debesīs sajutīsies tik aktuālajā baby blue jeb gaiši zilas nokrāsas kāzu kleitā. Savu rotaļīgo dabu vari izpaust, izvēloties neparasta dizaina minikleitu.

Foto: ZK PHOTOGRAPHY

Dizaineru kolekcijās atrodamie gan baltie, gan krāsainie puķu motīvi piestāvēs ikvienai - meža laumiņai, dārza fejai un pat ziedu karalienei. Tikai izvēlies, kura vēlies būt, un piemeklē savai iekšējai izjūtai atbilstošu kāzu kleitu. Visbeidzot, kas gan ir sapņaināks un gaisīgāks par puscaurspīdīgiem audumiem, kuros tērpties kāzu dienā.

Vairāk par kāzu kleitu tendencēm šeit: KĀZU KLEITAS UN TENDENCES

Foto: ZK PHOTOGRAPHY

Līdzsvarā starp augstākiem spēkiem un iekšējo pārliecību

Kad divi cilvēki iemīlas, apkārtējā pasaule vairs neeksistē, viņi ir viens otram un viss cits kļūst otršķirīgs. Tomēr ar laiku rodas vēlme par savu mīlestību pavēstīt arī citiem, apliecināt savas jūtas un apsolīt vienam otru turpināt mīlēt arvien dziļāk un stiprāk arī savas ģimenes, draugu un citu apkārtējo priekšā. Galu galā, jo vairāk ar mīlestību dalās, jo plašāk tā plešas. Mīlestība pati par sevi ir augstāks spēks. Kad to piedzīvojam, saprotam, ka, patiesi, šajā pasaulē ir vēl tik daudz kā netverama, taču nenoliedzami mums klātesoša.


Foto: MALEY PHOTO

Lai arī kādi būtu tie augstākie spēki, kuram katrs no mums izvēlas ticēt - Dievs, Visums, Daba vai jebkas cits, laulības ir tā reize, kurā godājam šos spēkus un lūdzam to svētību turpmākajam kopīgajam ceļam. Pie tā, kas tieši jums ir svarīgi, var nonākt tikai un vienīgi patiesu un atklātu sarunu ceļā. Būtiskākais ir tas, lai visi kāzu dienā veiktie rituāli un aktivitātes jums tiešām kaut ko nozīmētu, lai tās būtu jēgpilnas un jūs ticētu, ka tieši tas ir pareizais veids, kā uzsākt savu laulības dzīvi.

Foto: MALEY PHOTO

Reliģiskā ceremonija, atkarībā no pāra pārstāvētās konfesijas, visbiežāk notiek pēc priekšrakstiem un kanoniem. Tomēr laulības baznīcā nav vienīgā iespēja sarīkot garīgu laulību ceremoniju. Garīgu ceremoniju var sarīkot teju jebkur un tā var noritēt visdažādākajā formātā. Tajā varat iekļaut tradīcijas un rituālus, kas jums šķiet spēcīgi un nozīmīgi, tāpat arī paši varat veidot ceremonijas scenāriju un pārliecināties, ka ceremonija noritēs atbilstoši jūsu vēlmēm un ka tajā izskanēs vārdi, kas jums ir būtiski, tiks veiktas darbības, kas jums šķiet zīmīgas un spēcinošas. Varat paši rakstīt savus zvērestus, izvēlēties tekstus, kuri tiks citēti, mūziku, kas tiks atskaņota, un tā tālāk.

Foto: ANNA STEEN

Harmonijā ar dabu

Mēs tomēr esam ķermeniskas būtnes un pietuvoties augstākām enerģijām un netveramākiem līmeņiem mums palīdz būšana šeit un tagad, šajā vidē, šajā ķermenī. Tādēļ šādas kāzas, kas centrējas ap garīgajiem un dvēseliskajiem aspektiem, vislabāk rīkot dabā vai tās tuvumā, vietā, kur kādā veidā sajutīsiet dabas elementu klātbūtni. Pilsētā valda straujš un piesātināts ritms. Taču dabā laiks rit mazliet citādi. Pļavā, mežā, kalnos, pie ūdens sev pat nemanot un bez liekas piepūles ļaujamies dabiskajam plūdumam.

Foto: DOS SANTAS

Dabā nonākam saskarē ar četriem elementiem, kas ir klātesoši ar mūsos. šie ir ne tikai vienkārši un visiem pazīstami, bet arī ļoti skaisti un spēcīgi simboli, ko kādā veidā iekļaut savā kāzu dienā. Esot tiešā kontaktā ar zemi, mēs sazemējamies un atgriežamies pie sava kodola. Ja kāzas notiek siltā vasaras dienā zem klajas debess, tad kādā brīdī varat novilkt basas kājas. Gaiss ir mūsu mentālā skaidrība.

Foto: MALEY PHOTO

Tādēļ sakām - vajag izvēdināt prātu. Kāzās jūras krastā šo elementu noteikti sajutīsiet. Gaiss un smaržas ir arī spēcīgs līdzeklis atmosfēras radīšanai, tādēļ spēlēties ar noskaņām var, izmantojot vīrakus, smaržu kociņus un aromātiskas sveces. Ūdens ir empātija un atvērtība, ūdens liek plūst un pieņemt. Kāzas jūras, ezera vai upes krastā, izsmalcināta ceremonija pie strūklakas, kopīga veldzēšanās pie avota - veidu, kā iekļaut šo elementu jūsu kāzu dienā ir daudz. Uguns ir radošums, kaislība. Patiesībā arī šo elementu esam raduši iekļaut kāzās - vakarā dažkārt tiek kurts ugunskurs, mičošana notiek lāpu un sveču gaismā

Photo: ANNA STEEN

Lasi arī: KĀZAS AR DABAS STIHIJU ELEMENTIEM

Meklē savu kāzu ceremonijas vietu šeit: KĀZU CEREMONIJU VIETAS

Sacentrēties un savienoties vienam ar otru

Lai kāzu diena nepaskrietu gaismas ātrumā un no emociju piesātinātības atmiņā nesaglabātos vien miglainas ainas, svarīgi gan kāzu dienā, gan tai gatavojoties praktizēt apzinātību. Būt šeit un tagad, baudīt mirkli - tas šķiet tik vienkārši, bet dažkārt to nav viegli īstenot, it īpaši kāzu dienā, kad sajūtas un prāts ir pārsātināti iespaidiem un domām. Lai nomierinātu prātu, var sakoncentrēt uzmanību uz savu ķermeni, aizvērt acis, sajust ikvienu sava ķermeņa daļu, tad atvērt acis un sakoncentrēties uz katru no maņām - uzskaitīt, ko es šobrīd redzu, dzirdu, saožu un sajūtu. Tas palīdzēs izstumt no prāta visas haotiskās domas.

Foto: MALEY PHOTO

Tāpat, lai gan pastāv tradīcija rītu pirms kāzām pavadīt atsevišķi un ieraudzīt vienam otru tikai svinīgajā ceremonijā, pēdējā laika tendence ir pavadīt rītu kopā. Kopā pošoties svinīgajam notikumam, esot blakus, iespējams, būsiet daudz mierīgāki, ar savu klātbūtni viens otram apliecināsiet - mums nav, par ko satraukties, mēs nevaram neko nokavēt, mēs šeit esam abi un to darām to kopā, jo to patiesi vēlamies.

Foto: MALEY PHOTO

Kāzu dienā satraukums pārņem ne tikai jauno pāri, bet arī viesus, it īpaši tuvākos cilvēkus, radus, pāra vecākus. Arī viņi ir gatavojušies, posušies, steigušies, tādēļ, kad visi ir fiziski ieradušies, pirms ceremonijas var veltīt brīdi tam, lai visi noskaņotos, ierastos šeit un tagad arī ar savu prātu un dvēseli, lai visas citas nesvarīgās domas paliktu ārpus ceremonijas vietas. šim nolūkam lieliski palīdzēs kopīga meditācija kā daļa no laulību ceremonijas. Pāris minūtes, lai nomierinātos un sakopotu domas, un ceremoniju gan jūs, gan viesi piedzīvosiet daudz dziļākā līmenī.

Foto: KERNWELL PHOTOGRAPHYFoto: ZK PHOTOGRAPHYFoto: ZK PHOTOGRAPHYFoto: ZK PHOTOGRAPHYFoto: ZK PHOTOGRAPHYFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: MALEY PHOTOFoto: MALEY PHOTOFoto: MALEY PHOTOFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: MALEY PHOTOFoto: MALEY PHOTOFoto: MALEY PHOTOFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: DOS SANTASFoto: MALEY PHOTOFoto: DOS SANTAS


Lasi arī: KĀ SAGLABĀT MIERU / PIRMSKĀZU STRESS

Raksta autore: Renāte Berga

Foto: Anna Steen, Kernwell Photography, Dos Santas, This Day Forward, ZK Photography, Maley photography

Citi Raksti