Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu plānošana sastāv gan no radošā lidojuma un ārkārtīgi patīkamu izvēļu veikšanas, kā svinību vieta un kāzu kleita, tā arī no praktiskās un racionālās puses - jāsastāda kāzu budžets. Lai padarītu šo procesu gludāku, apskatām kāzu budžeta sastādīšanas mītus.

1. Kāzu organizators - tas kāzas sadārdzina

Pāri mēdz izvēlēties paši organizēt savas kāzas vai nu tad, ja viņiem ļoti patīk plānot un organizēt, un organizēt savas kāzas - tas ir vēl jo vairāk īpaši. Tomēr dažkārt pāris labprātāk nodotu kāzu rīkošanu profesionālu kāzu organizētāju rokās, bet nevēlas radīt papildu izmaksas. Kāzu organizatora piesaistīšana kāzas nepadārdzina. Gluži otrādi - iekļaujot kāzu rīkošanas izdevumos budžetu, kas paredzēts kāzu rīkotājam, būsiet vairākkārtīgi ieguvēji - kāzu organizētājs kā tirgus pārzinātājs ieteiks, kur un kā iespējams ietaupīt. Kāzu rīkotājiem ir iestrādātas sadarbības ar citiem pakalpojumu sniedzējiem, kā dekoratoriem, svinību vietām, ēdinātājiem, līdz ar to var būt pieejamas draudzīgākas cenas.

kazu-budzets-7-miti
Foto: TESSA SHANNON

2. Ietaupīsim, ja darīsim paši un draugi

Vēloties ietaupīt, izvēloties profesionāļu vietā draugu un paziņu pakalpojumus, varat pieredzēt veco labo teicienu - skopais maksā divreiz. Protams, ne vienmēr tā ir, un jūs vislabāk pazīstat savus draugus, kuri patiešām var būt paši lieliskākie fotogrāfi, kūku cepēji un vakara vadītāji. Tomēr - ja draugi ir ieteikuši savu paziņas paziņu kā labu fotogrāfu, kurš par savu darbu prasa uz pusi mazāku honorāru, nekā jūsu aptaujātie fotogrāfi, vai radinieces krustmāte ļoti, ļoti vēlas izcept kūku, bet līdz šim ir cepusi tikai mājas svinībām, jābūt īpaši uzmanīgiem. Var gadīties samaksāt par vājas kvalitātes pakalpojumu tā vietā, kad veltot lielāku summu, iegūtu fantastisku rezultātu.

kazu-budzets-7-miti
Foto: TESSA SHANNON

3. Svinību vieta ar gaumīgu interjeru ir dārgāka

Svinību vieta ar gaumīgu interjeru, kas pirmajā mirklī šķiet daudz dārgāka, galu galā neizmaksā vairāk - jo labāks un pārdomātāks interjers, jo mazāk jāiegulda dekorēšanā. Tieši tāpat, ja salīdzināsiet svinību vietas, kur regulāri tiek rīkotas kāzas, un tādas, kurās kāzas nav rīkotas, bet tās pieejamas par ļoti vilinoši zemu cenu. Svinību vietās, kur jau ir kāzu rīkošanas pieredze, būs padomāts par vismazāko niansi, kas citkārt veido papildu kāzu izmaksas. Vai uz vietas ir krēsli, galdi, skaistas lustras? Vai to visu tomēr ir jānomā un jāmaksā arī par ceļa izdevumiem? šos jautājumus jāapdomā divreiz arī tad, ja plānojat precēties savās vai vecāku mājās - vai tas rezultātā nesadārdzinās izmaksas, jo vajadzību nepielāgotā vietā ir vēl jo vairāk.

kazu-budzets-7-miti
Foto: MIKS šĒLS / Svinību vieta: SILENE RESORT & SPA

4. Iegādāties dekorācijas un kāzu atribūtus izpārdošanā ir lētāk nekā iznomāt

Lai vai kur jūs izvēlētos svinēt kāzas, var būt nepieciešamas dekorācijas un, piemēram, galda piederumi vai kāds elegants atpūtas dīvāns, kurus vajadzīgs sagādāt. Izmantojiet nomas iespējas - lai arī var rasties kārdinājums šīs lietas iegādāties, jo ir izpārdošana un nomas cena ir tuva izpārdošanas cenai, tomēr vērts rūpīgi apdomāt - ko mēs ar iegādāto lietu darīsim pēc kāzām? Noma ir dabai draudzīgāka izvēle, un it īpaši izdevīgāk tas ir, ja nomas priekšmets, mēbele, aksesuārs, ir kvalitatīvāks un vērtīgāks, nekā veikalā noskatītā prece ar atlaidi.

kazu-budzets-7-miti
Foto: TESSA SHANNON

5. Pasūtīt internetā - lētāk un ātrāk

Preču pasūtīšana internetā tiešām ir lieliska ērtība, bieži vien ļoti, ļoti praktiska. Tomēr ne visu vajadzētu sūtīt internetā, ja tas attiecas uz kāzām. Piemēram, kāzu tērps - tas nav ikdienas T-krekls, ar ko kļūdīties nav iespējams. Kleita vai uzvalks - ir grūtāk paredzams, kā tas izskatīsies tieši uz jūsu auguma un vai jums vispār patiks tiešsaistē nepamanītās detaļas. Lieliski, ja kleita der un patīk, bet ja to vajag pāršūt vai mainīt un sūtīt atpakaļ - nervus prasoši, laikietilpīgi un galu galā dārgāk nekā sākotnēji plānotie izdevumi, ko veltīt tērpiem. Tas attiecas uz visu, ko ir svarīgi apskatīt, iztaustīt un novērtēt klātienē.


Foto: TESSA SHANNON

6. Zviedru galds jeb kāzu bufete izdevīgāka par restorāna apkalpošanu

Ja rīkosiet pikniku nelielam viesu skaitam, tas, protams, būs lētāk nekā galdiņi restorānā lielam viesu skaitam. Tomēr, ja salīdzina vienādu viesu skaitu restorānā un burvīgu izbraukuma pikniku ar dekorācijām un apkalpošanu, tad ietaupīt šeit nesanāks. Izdevumus papildinās ceļa un piegādes izmaksas, trauku un galdu novākšana, apkalpošana, tāpat muzikālais pavadījums, gaismas un skaņas aprīkojums. Dilemma - pikniks vai restorāns drīzāk būs atkarīga no tā, ko kāzās vēlaties piedzīvot.

kazu-budzets-7-miti
Foto: MIKS šĒLS / Svinību vieta: SILENE RESORT & SPA

7. Izgatavot dekorācijas pašiem - tas ir lētāk

Radīt savu kāzu dekorācijas un ziedu kompozīcijas ir bezgala skaisti un romantiski, bet to nav vērts darīt tādēļ vien, lai ietaupītu. Tāpat kā ar profesionāliem kāzu organizētājiem - profesionāli floristi un kāzu dekoratori ir savas specifikas tirgu pārzinoši un arī laiks, lai radītu brīnumus, tiem vajadzīgs mazāks.

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: TESSA SHANNON, MIKS šĒLS


Lasi arī: KĀZU PLĀNOTĀJS - ROKASGRĀMATA, KAS ATBILDĒS UZ VISIEM TAVIEM JAUTĀJUMIEM

Citi Raksti