Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Iespējams, dzīvojat kopā jau gadiem, iespējams, gadiem jau esat precējušies, bet vai tu zini, kādā krāsā tavs partneris gribētu flīzes vannas istabā? Ja atbilde ir “nē”, tad kopīga mājokļa iekārtošana var sagādāt ļoti daudz pārsteiguma brīžu jums abiem.

Sagatavošanās darbi

Es pieturos pie pārliecības, ka gaumes ir dažādas un par gaumi nestrīdas.

Nē, arī nekaujas, bet atrod kompromisus. Lai kopīga mājokļa iekārtošana, remontēšana vai mājas būvēšana noritētu bez liekiem strīdiem un savas gaumes uzspiešanas, iesaku nodefinēt starta noteikumus un veikt sagatavošanās darbus.

  • Izveidojiet katrs savu Pinteresta mapi, kurā saglabājiet interjerus un detaļas, kas ļoti patīk un kuros ir sajūta – šādā interjerā es vēlētos dzīvot. Pēc tam salīdziniet šīs galerijas un izdariet secinājumus. Ja stila virziens ir līdzīgs – jums ir paveicies! Ja stili kardināli atšķiras (piemēram, vienam patīk romantisks boho, bet otram industriāls minimālisms), jums būs jāatrod zelta vidusceļš, kas patiks abiem. Visdrīzāk kādam no jums būs jāpiekāpjas.
  • Katrs padomājiet, ko jums patīk darīt, kādi ir katram savi un kopīgie hobiji, kā jūs pavadāt laiku mājās? Atbilstoši tam izveidojiet sarakstu ar lietām, kurām jūsu mājā noteikti ir jābūt. Ja jums patīk daudz gatavot, tad jāpievērš uzmanība vituves iekārtojumam, lai ir pietiekami liela darba virsma, lai ir ergonomiski saimniekot. Ja patīk daudz lasīt, tad, iespējams, jāiekārto lasīšanas stūrītis, vai labs apgaismojums pie gultas. Ja daudz strādājat no mājām, tad jāparedz ērta darba vieta. Šie ir tikai daži no piemēriem. Izveidojiet savu individuālo sarakstu.
mājokļa iekārtošana 2021
Foto: No privātā arhīva

Nekāda pagaidu režīma

Domājiet tikai un vienīgi par sevi un savu labsajūtu

Jums nav jādomā par vecmāmiņas vai mammas gaumi! Jums nav jāklausa viņu padomi! Jūs iekārtojat savu māju un jūs tajā dzīvosiet, nevis viņi! Lūdzu, nepērciet sev izvelkamo dzīvānu, kurā gulēt katru dienu, tikai, lai dažas reizes gadā uzņemtu ciemiņus. Labāk ciemiņus uzņemiet virtuvē. Neupurējiet savu veselību ciemiņu dēļ!

mājokļa iekārtošana 2021
Foto: No privātā arhīva
mājokļa iekārtošana 2021
Foto: No privātā arhīva

Ja ilgāku laiku plānojat dzīvot īres dzīvoklī, nedzīvojiet visu šo laiku pagaidu režīmā

Palūdziet atļauju kaut ko uzlabot, pērciet mēbeles, mainiet rokturus (bet saglabājiet vecos atsevišķā kastē), pārkrāsojiet sienas. Īpašnieki būs priecīgi, ka uzlabosiet viņu īpašumu. Palūdziet atļauju izurbt dažus caurumus dekoriem vai izmantojiet speciālos līmējamos āķus. Arī īres dzīvoli var iekārtot kā savas mājas!

mājokļa iekārtošana 2021
Foto: No privātā arhīva

Trendi aiziet, remonts paliek!

Māju iekārtošanas budžets mēdz radīt kašķus

Lai tā nenotiktu, laicīgi par to runājiet un plānojiet izdevumus. Situācijas mēdz būt dažādas. Ja jums jau ir iekrāta summa, ko varat atļauties iztērēt uzreiz, tad veidojiet excel sarakstu ar plānotajiem pirkumiem un darbiem, veciet cenu izpēti.

Tā jūs sapratīsiet, ko varat atļauties pirkt dārgāku, un kam būs jāgaida atlaižu piedāvājumi. Ja pārvērtībām nekas daudz nav iekrāts un vēlaties pamazām kaut ko uzlabot, iesaku vispirms pārbīdīt un pārveidot jau esošās mēbeles. Veiciet mantu organizēšanu, atbrīvošanos no liekā. Tad izvēlieties prioritātes un plānojiet darbu secību.

mājokļa iekārtošana 2021
Foto: No privātā arhīva

Nekrītiet trendu kārdinājumā!

Atceries, kā vēl nesen modē bija oranžas vai zaļas flīzes, ar akcenta svītriņu kaut kur pa vidu, vai rakstainu nobeiguma maliņu. Šobrīd šo flīžu īpašnieki nezina, kā no tām tikt vaļā, jo tās izskatās tik ļoti novecojušas. Tas bija trends! Nekas tik ātri nenoveco, kā trendīgas krāsas, raksti, materiāli utt. Trendi aiziet, bet remonts paliek. Tāpēc izvēlieties paliekošas vērtības. Labāk pelēks dīvāns un koši spilveni, nekā košs dīvāns, kas pēc pāris gadiem izies no modes un tā vietā būs jāmeklē jauns.

mājokļa iekārtošana 2021
Foto: No privātā arhīva

Apjukt, dusmoties, strīdēties un paraudāt ir normāli!

Remonta vai iekārtošanas laikā, tev brīžiem šķitīs, ka jūc prātā, vai, ka ar tevi kaut kas nav kārtībā! Nomierinies, elpo un atceries, ka rezultātā jums būs skaistas mājas.

mājokļa iekārtošana 2021
Foto: No privātā arhīva

Katrs pats mēs varam būt savas sapņu mājas dizaineris! Tas nav nemaz tik sarežģiti, kā sākumā varētu šķist! Un rezultāts būs visu pūļu vērts!

Raksta autore: Egita @mansremonts

Lasi arī: BĒRNISTABAS, MĀJOKĻA IEKĀRTOŠANA. PRAKTISKI IETEIKUMI BĒRNUDĀRZNIEKU VECĀKIEM

Citi Raksti