Iespējams, dzīvojat kopā jau gadiem, iespējams, gadiem jau esat precējušies, bet vai tu zini, kādā krāsā tavs partneris gribētu flīzes vannas istabā? Ja atbilde ir “nē”, tad kopīga mājokļa iekārtošana var sagādāt ļoti daudz pārsteiguma brīžu jums abiem.
Es pieturos pie pārliecības, ka gaumes ir dažādas un par gaumi nestrīdas.
Nē, arī nekaujas, bet atrod kompromisus. Lai kopīga mājokļa iekārtošana, remontēšana vai mājas būvēšana noritētu bez liekiem strīdiem un savas gaumes uzspiešanas, iesaku nodefinēt starta noteikumus un veikt sagatavošanās darbus.
Jums nav jādomā par vecmāmiņas vai mammas gaumi! Jums nav jāklausa viņu padomi! Jūs iekārtojat savu māju un jūs tajā dzīvosiet, nevis viņi! Lūdzu, nepērciet sev izvelkamo dzīvānu, kurā gulēt katru dienu, tikai, lai dažas reizes gadā uzņemtu ciemiņus. Labāk ciemiņus uzņemiet virtuvē. Neupurējiet savu veselību ciemiņu dēļ!
Palūdziet atļauju kaut ko uzlabot, pērciet mēbeles, mainiet rokturus (bet saglabājiet vecos atsevišķā kastē), pārkrāsojiet sienas. Īpašnieki būs priecīgi, ka uzlabosiet viņu īpašumu. Palūdziet atļauju izurbt dažus caurumus dekoriem vai izmantojiet speciālos līmējamos āķus. Arī īres dzīvoli var iekārtot kā savas mājas!
Lai tā nenotiktu, laicīgi par to runājiet un plānojiet izdevumus. Situācijas mēdz būt dažādas. Ja jums jau ir iekrāta summa, ko varat atļauties iztērēt uzreiz, tad veidojiet excel sarakstu ar plānotajiem pirkumiem un darbiem, veciet cenu izpēti.
Tā jūs sapratīsiet, ko varat atļauties pirkt dārgāku, un kam būs jāgaida atlaižu piedāvājumi. Ja pārvērtībām nekas daudz nav iekrāts un vēlaties pamazām kaut ko uzlabot, iesaku vispirms pārbīdīt un pārveidot jau esošās mēbeles. Veiciet mantu organizēšanu, atbrīvošanos no liekā. Tad izvēlieties prioritātes un plānojiet darbu secību.
Atceries, kā vēl nesen modē bija oranžas vai zaļas flīzes, ar akcenta svītriņu kaut kur pa vidu, vai rakstainu nobeiguma maliņu. Šobrīd šo flīžu īpašnieki nezina, kā no tām tikt vaļā, jo tās izskatās tik ļoti novecojušas. Tas bija trends! Nekas tik ātri nenoveco, kā trendīgas krāsas, raksti, materiāli utt. Trendi aiziet, bet remonts paliek. Tāpēc izvēlieties paliekošas vērtības. Labāk pelēks dīvāns un koši spilveni, nekā košs dīvāns, kas pēc pāris gadiem izies no modes un tā vietā būs jāmeklē jauns.
Apjukt, dusmoties, strīdēties un paraudāt ir normāli!
Remonta vai iekārtošanas laikā, tev brīžiem šķitīs, ka jūc prātā, vai, ka ar tevi kaut kas nav kārtībā! Nomierinies, elpo un atceries, ka rezultātā jums būs skaistas mājas.
Katrs pats mēs varam būt savas sapņu mājas dizaineris! Tas nav nemaz tik sarežģiti, kā sākumā varētu šķist! Un rezultāts būs visu pūļu vērts!
Raksta autore: Egita @mansremonts
Lasi arī: BĒRNISTABAS, MĀJOKĻA IEKĀRTOŠANA. PRAKTISKI IETEIKUMI BĒRNUDĀRZNIEKU VECĀKIEM