Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Nepreci potenciālu. Mīli jau tagad!

Nepreci potenciālu. Mīli jau tagad!

Foto: BRIANA NOLAN

Kāds ir ilgtermiņa attiecību noslēpums? Katram tas ir savs, cik pāru, tik atbilžu. Tomēr viena no gudrībām ir: nepreci potenciālu, bet gan to, kas šis cilvēks ir jau tagad.

Neapšaubāmi mūsos katrā ir potenciāls augt un attīstīties. Bet kreņķi un vilšanās rodas tad, ja mēs sagaidām, ka notiks tieši tā, kā esam savā prātā iecerējuši. Dažkārt domāšana par mīļotā cilvēka potenciālu un līdz ar to gaidas pēc viņa kļūšanu par sapņu tēlu cieš sagrāvi, attiecības izjūk. Jo tu savās domās appreci vai esi kopā ar to, par ko fantazē, nevis ar to, kas ir realitātē. Padomā: vai esi gatava būt visu savu dzīvi kopā ar šo cilvēku arī tad, ja viņš nemainīsies?

“Salabot” vai dziedināt savu partneri, domāt, ko drīzāk varētu saukt par fantazēšanu, ka “viņš mainīsies” – tas ir brauciens pa taisno auzās. Ja vēlies veselīgas, skaistas attiecības, tās sākas ar izvēlētā cilvēka mīlēšanu un pieņemšanu tieši tādu, kāds viņš ir jau tagad. Tas nenozīmē pievērt acis uz cūcīgu rīcību vai rīcības trūkumu, bet gan apzināties – visi esam ar savām gaišajām un tumšajām pusēm. Nav tāda perfekti nospodrināta olīša cilvēku vidū. Mēs visi mācāmies un pamazām spodrināmies. Un nākamais solis ir atbalstīt viņu ceļā uz labāko sevis versiju. Pieņemt šo cilvēku nepārmetot. Mīļotais cilvēks, ko ielaižam savā dzīvē – tā nav tikai jūtu ķīmija, neprātīga mīlestība, pār kuru nespējam valdīt. Tā ir apzināta izvēle!

Uzņemies atbildību

Kad kritizējam mīļoto cilvēku un sūdzamies par savām nepiepildītajām gaidām, patiesībā problēma jau nav šajā cilvēkā. Jāpaskatās pašai uz sevi! Kādēļ tu esi izvēlējusies būt kopā ar cilvēku, kuru patiesībā nepieņem, necieni un nemīli? Šie ir gadījumi, kad pats kritizētājs nav pieaudzis. Tā ir bērna pozīcija “vainīgi visi citi, tikai ne es”. Par katru savu izvēli ir jāuzņemas atbildība. Ja redzi, ka pat pēc vairākkārtējām pārrunām ar savu partneri nekas nemainās, – tu esi izdarījusi visu, ko varēji. Nav jēgas sūdzēties, vaimanāt.

Foto pa kreisi: BRIANA NOLAN

Ja saproti, ka nekas nemainīsies un tavs partneris nevēlas paspert tev soli pretī, lai jūsu attiecības būtu vai kļūtu baudāmas, ja nav tā, ka jūs mijiedarbotos no līdzvērtīgu partneru perspektīvas, kas viens otru ceļ augšup, nevis gremdē, varbūt ir pienācis laiks no šādām attiecībām aiziet? Arī aiziešana ir atbildības uzņemšanās. Mēs nevaram ietekmēt otra cilvēka rīcību, ja viņam pašam nav vēlmes attīstīties uz labāko. Bet mums pieder izvēle, ko ar to darām tālāk.

Skaties uz darīto, nevis klausies sacītajā

Visvienkāršākais un efektīvākais “triks”, kā notestēt tevis izvēlētā cilvēka patiesos nodomus, ir ņemt vērā viņa darīto, nevis sacīto. Teikt var daudz. Solīt var daudz. Bet vai kaut kripatiņa no sacītā tiek arī realizēta? Vai vārdi saskan ar darbiem? Vai vārdi ir lielāki par darbiem? Ja otra puse tev apstiprina, ka ir gatavs mainīt lietu x vai darīt lietu savādāk, bet to nedara un nedara, tad zini, ka viņš to nedarīs nekad.

Augt kopā

Ko mums dod attiecības? Patiesībā jau vieglāk ir būt vienam, nekā šķetināt attiecību jautājumus. Tomēr attiecības mums iedod tik daudz ko – klātbūtni, mīlestību, atbalstu, dalīšanos priekos un baudās, uzmundrinājumu. Kamēr cilvēki nav nobrieduši un viens no otra kaut ko grib, vēlas aizpildīt tukšumus sevī, vēlas saņemt mīlestību no ārpuses, kopējā mijiedarbība nenotiek. Tā vietā ir spēle smilšu kastē, kur viens otram esat rotaļlieta, kura ar laiku nošmulējas un apnīk.

Foto: BRIANA NOLAN

Tā lielā attiecību jēga un brīnums dzimst tad, ja pilnīgi dabiski, bez nekādas piespiešanās, veicināt viens otrā pašizaugsmi. Ceļat augšup. Tā ir divu pieaugušu, nobriedušu cilvēku mijiedarbība. Divu sevī pilnīgu cilvēku mijiedarbība, kur gan sieviete, gan vīrietis ir personības, kas prot darīt laimīgus sevi arī vieni paši. Divu dvēseļu sastapšanās baudpilnā un apzinātā dzīves dejā. Kur domstarpības tiek nevis izstrīdētas, bet cieņpilni izrunātas. Kur nav neadekvātu gaidu no otra. Kur tiek cienīts, ka abi esat individualitātes. Kur pārbaudījumi satuvina, nevis šķir, jo jūs esat komanda. Un tikai tad – tikai sastopoties šādiem diviem cilvēkiem, kas mīl paši sevi, prot izklaidēt paši sevi, dievina dzīvi, arī vieni esot, – top patiesais attiecību brīnums un to īstenā jēga. Būt kopā aizraujošajā dzīves ceļojumā!

Laimīgu attiecību noslēpums ir kļūt laimīgam, pirms uzsāc attiecības!

Vai tu apzinies pati savu potenciālu un esi gatava veikt pirmo soli tā realizācijā?

 

Raksta autore: Ieva Simanoviča

Foto: Briana Nolan

Citi Raksti