Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Šis nenoliedzami ir mīlestības mēnesis. Tuvojas Valentīndiena. Veldzējoties mīlestības burvībā un ļaujoties tās spēkam, piedāvājam īpašu filmu izlasiromantiskas filmas, kuras noskatīties iesaka LĪGAVĀM komanda.

   

Iesaka Iveta, LĪGAVĀM zīmola radītāja:

Vīrietis un sieviete, Un homme et une femme, Francija, 1966, režisors Klods Lelušs

Galvenajās lomās: Anuka Emē un Žans Luijs Trentiņjans

Savā būtībā vienkāršs, bet smeldzīgs mīlas stāsts, kas dabiski un jutekliski attēlo, kā starp sievieti un vīrieti rodas mīlestība. Melnbaltie filmas kadri un tuvplāni ģeniāli atklāj jūtu ķīmiju. Melodrāma skaistas mūzikas un izcila operatora darba pavadījumā.

Filma 1966. gadā Kannās apbalvota ar Zelta palmas zaru, savukārt 1967. gadā saņēmusi divus Oskarus.

Lepnums un aizspriedumi, Pride & Prejudice, Lielbritānija, 2005, režisors Džo Raits

Galvenajās lomās: Keira Naitlija, Rozamunde Paika, Metjū Makfeidens

Filmas sižets ir balstīts uz Džeinas Ostinas 1813. gada romānu ar tādu pašu nosaukumu. Filma ir par piecām māsām no britu muižnieku ģimenes, kuru dzīvēs tiek risināti ar laulībām, morāli un maldiem saistīti jautājumi.

Skaista mūzika un dabas skati, kas lieliski atspoguļo to laiku turīgo cilvēku bezrūpīgo dzīvi.

Vēsturisks mīlas stāsts, kurā izcili atspoguļots, kā sākotnēji šķietami nesaderīgi poli patiesībā izrādās dvēseles radinieki.

Kino ar neliela humora devu patiesas mīlestības noskaņās.

“Lepnums un aizspriedumi” tika nominēts četrām Amerikas Kinoakadēmijas balvām

Vikija. Kristīna. Barselona, Vicky Cristina Barcelona, ASV un Spānija, 2008, režisors Vudijs Alens

Galvenajās lomās: Skārleta Johansone, Penelope Krusa, Havjers Bardems

Romantiska drāma. Divas amerikāņu sievietes, Vikija un Kristīna, pavada vasaru Barselonā, kur viņas iepazīstas ar mākslinieku Huanu Antonio. Huanam Antonio iepatīkas abas sievietes, tomēr tajā pašā laikā viņš nevar aizmirst savu emocionāli un garīgo nestabilo bijušo sievu Mariju Elenu.

Vīns, spāņu mūzika, mīlestība un kaisle bez jebkādiem nosacījumiem, ierobežojumiem. Ļaušanās mirklim ir tas, kas šo filmu ieceļ romantisma un patiesa baudījuma statusā.


     

Iesaka Ieva, redaktore:

No 5 līdz 7, 5 to 7, ASV, 2014,  režisors Viktors Levins

Galvenajās lomās: Berenise Marlo un Antons Jeļcins

Ir divi spēki, pret kuriem nevar cīnīties – māte daba un mīlestība.”

Piņķerīgs, bet ārkārtīgi romantisks stāsts ar nelielu skumju pieskaņu izstāstīts vieglā valodā. Jauns un sirsnīgs puisis iemīlas precētā sievietē. Un tas ir abpusēji. Bet šajā stāstā slēpjas kāds āķis. Sieviete dzīvo brīvo attiecību laulībā, kurā ir viens noteikums – ar mīļāko drīkst tikties laikā no 5 līdz 7. Simpātiski galvenie varoņi, kuriem nav iespējams nejust līdzi.

Šokolāde, Chocolat, 2000, ASV un Apvienotā karaliste, režisors Lase Halstrēms

Galvenajās lomās: Žiljeta Binoša un Džonijs Deps

Nu kā gan iespējams pretoties Džonija Depa valdzinošajam spēkam? Daiļā francūziete Žiljeta Binoša un maskulīnais Džonijs Deps saspēlējas jutekliskā stāstā par saldeni rūgto šokolādi, kas raisa erotiskas noskaņas drūmajos mazpilsētas iedzīvotājos.

P.S. Kā zinām, šokolāde ir viens no afrodiziakiem…

Ness un Nesija, Latvija, 1991, režisori Roze Stiebra un Ansis Bērziņš

Bērnības atmiņas un sentiments. Visam pa virsu – sirdi plosošs, latviski melanholisks un patiess mīlestības stāsts, kuru paspilgtina Zigmara Liepiņa mūzika. Mīlestība, kas gaida un sagaida. Mīlestība, kas nezūd nekad. Raudāju šo skatoties bērnībā un raudu arī tagad.

Lohnesa ezera Nesijas un Ineša ezera Nesa mīlas stāsts. Stāsts zīmēts un radīts pēc Vika grāmatas “Zemūdens bara lielā diena.”


     

Iesaka Ksenija, klientu servisa vadītāja un portāla māksliniece:

Emma, Lielbritānija, 2020, režisore Autumn de Wilde

Galvenajā lomā: Anja Teilore-Džoja

Ļoti viegla, romantiska filma ar uzlecošo zvaigzni Anju Teilori-Džoju galvenajā lomā. Tomēr klasiskajā izpratnē “viegla romantika” tā neiekļaujas, jo šis nav klasiskais stāsts par divu cilvēku apvienošanos. Tas ir stāsts par izlutinātu bagātnieci, kas neplāno iemīlēties, par spīti 18. gs. romantikas kanoniem. Un, par spīti tam, ka filma ir romantikas pārpilna visā tās būtībā, tā tomēr saglabā savu oriģinalitāti un ir aizraujoša.

Mazās sievietes, Little Women, ASV, 2019, režisore Grēta Gerviga

Galvenajās lomās: Sērša Runena, Emma Vatsone, Florence Pjū, Elīza Skanlena

Filma, kas balstīta uz Luīzas Mejas Elkotas romānu par pašas rakstnieces un viņas trīs māsu dzīvi. Romantiska drāma par četrām māsām, kuras dzīvojot kopā ar savu māti, jaukā ģimenē, katra veido savu dzīves ceļu. Māsas, kas savā raksturā tomēr tik ļoti dažādas ar citādu dzīves uztveri un nostāju. Par iemīlēšanos, vilšanos, greizsirdību un mīlestību. Jauka, sirsnīga un aizraujoša filma, kas, šķiet piemērota visām vecuma kategorijām. Stāsts, kas runā par reālām dzīves situācijām 19. gadsimtā, un, pavisam noteikti, neatstāj vienaldzīgu.

Zvaigzne ir dzimusi, A Star Is Born, ASV, 2018, režisors Bredlijs Kūpers

Galvenajās lomās: Lady Gaga un Bredlijs Kūpers

Šo filmu lika noskatīties Lady Gaga un Bredlija Kūpera dziesma, kas iekarojusi lielāko daļu siržu visā pasaulē – “Shallow”. Šķita, ka filmai jābūt tikpat labai, kas tā arī bija. Filma gan nav balstīta uz patiesiem notikumiem, taču rosina realitātes sajūtu. Par mīlestību starp diviem cilvēkiem, kurā ir sapratne par dziļāko, emocionālo, kas vieno divus mūziķus dažādās slavas kategorijās.


     

Iesaka Elisa, žurnāliste:

Zvērests, The Vow, ASV, 2012, režisors Maikls Saksijs

Galvenajās lomās: Reičela Makadamsa un Čenings Teitums

Brīnišķīgs romantisks stāsts, kas balstīts uz patiesiem notikumiem un vēlreiz atgādina, cik mīlestība ir neparedzama un liktenīga. Galvenā varone pēc negadījuma zaudē atmiņu un aizmirst mīlestību, ko jutusi pret savu vīru. Tomēr viņš nepadodas un cīnās, lai liktu viņai iemīlēties atkal. Filmā, tāpat kā īstajā dzīvē, viņi atkārtoti atrod ceļu viens pie otra. Skaists stāsts ar laimīgām un aizkustinošām beigām.

Pirms atkal tiksimies, Me Before You, ASV, 2016, režisore Tea Šaroka

Galvenajās lomās: Emīlija Klārka un Sems Klafins

Sirdi plošos stāsts par jaunu paralizētu vīrieti, kurš nespēj pieņemt sevi šādā stāvoklī un pieņem lēmumu izbeigt savu dzīvi.  Meitene, kas viņā iemīlas, cenšas viņam parādīt, cik dzīve var būt brīnišķīga, taču arī tas viņa domas nemaina. Lielisks piemērs tam, ka bieži vien sevi jāliek pirmajā vietā, pat tad, ja tas sāpina citus. Skaists stāsts un skumjas beigas.

Atmiņu klade, The Notebook, ASV, 2004, režisors Niks Kasavetes

Galvenajās lomās: Reičela Makadamsa un Raiens Goslings

Tieši tāds mīlasstāsts, kas liek ticēt liktenīgajai mīlestībai, ko šķir tikai nāve. Kaut galvenajiem varoņiem jāpārvar daudzi šķēršļi, īpaši viņu sociālie stāvokļi un atšķirīgās pasaules, kurās tie dzīvo, īsta mīlestība vienmēr atrod ceļu. Asaras ir garantētas, tāpēc ieteicams ieritināties sava mīļotā cilvēka azotē.


Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Lasi arī: KĀZU FILMAS NEIET PIE SIRDS? TO VIETĀ – KVALITATĪVS ROMANTISKAIS FRANČU KINO

Citi Raksti