Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu vadītājs – vai tiešām nepieciešams?

Kāzu vadītājs – vai tiešām nepieciešams?

Nereti pāriem šķiet, ka kāzu vadītājs nepieciešams tikai lielās kāzās. Tad der atcerēties, ka arī mazās kāzās kādam jāparūpējas par viesu labsajūtu un izklaidi.

Kad runa ir par 50 un vairāk viesu kāzām, jautājums par vakara vadītāja nepieciešamību parasti nerodas. Pāri saprot, ka kādam viesi jāizklaidē un viņi paši to nevar darīt. Taču, kad kāzās ir plānoti 20-35 viesi, pāri bieži sāk apsvērt domu, vai nevarētu iztikt bez vakara vadītāja. Taču uzdevums izklaidēt viesus nekur nepazūd. Piedāvāju rūpīgi izpētīt šo tēmu.

Ko dara kāzu vadītājs?

Pirmais, kas ienāk prātā, domājot par vakara vadītāja uzdevumiem, ir konkursu vadīšana. Daļēji tā ir taisnība. Viens no vakara vadītāja uzdevumiem ir aktivitāšu vadīšana. Taču tie ir aptuveni 10% no visa vakara vadītāja darba.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS | Kāzu vadītājs: KRISTAPS RASIMS

Lūk, uzdevumi, kurus es kā kāzu organizatore uzdodu vakara vadītājam.

Viesu sagaidīšana svinību un/vai ceremonijas vietā

Daļēji to dara arī koordinators, palīdzot viesiem atrast savu numuriņu nakšņošanai un saprast tālāko dienas plānu. Taču tieši kāzu vadītājs ir tas, kurš no paša sākuma var radīt pareizu noskaņojumu viesiem.

Atcerieties, ka, iespējams, jūsu viesiem bija satraukts rīts - visai ģimenei vajadzēja sagatavoties, izgludināt tērpus, nesastrīdēties pucējoties, neaizmirst visas nepieciešamās mantas un dāvanas, iebraukt pēc ziediem un, beigu beigās, nenokavēt kāzas. Tāpēc pastāv iespēja, ka, atbraucot uz kāzām, viņi jūtas nedaudz uzvilkti.

Tad ļoti svarīgi ir, lai viņus sagaidītu kāds, kurš var viņus nedaudz atslābināt un pat pajokot, ja nepieciešams. No tā ir atkarīgs ne tikai viņu noskaņojums turpmākās dienas laikā, bet arī jūsu, jo, ja jūs ieraudzīsiet sabozušos viesi, tas var sabojāt noskaņojumu arī jums.

Foto: MIKS šĒLS | Kāzu vadītājs: RENĀRS ZELTIŅš

Viesu virzīšana

Lai viesi saprastu, kas tagad notiks, kas jādara un kur jāiet, jābūt cilvēkam, kurš viņiem to stāstīs un, vēl svarīgāk, - kurā viņi ieklausīsies. Man ir nācies redzēt situācijas, kad, piemēram, līgavas mamma aicina visus ienākt zālē, jo sākas vakariņas, bet lielākā daļa paliek furšeta zonā. Tas notiek ne tāpēc, ka viesi neciena mammu vai pāri. Nē. Vienkārši katrs ir aizņemts ar savu nodarbi (sarunām, fotografēšanos, smēķēšanu, storiju publicēšanu utt.) un uzskata, ka nekas traks nenotiks, ja viņš pievienosies vēlāk, gan jau bez viņa iztiks.

Bet jāsaprot, ja viesi katrs savā nodabā dažādos stūros darīs kaut ko savu, nekāds svinīgais noskaņojums neradīsies un tas vairāk izskatīsies pēc haosa. Tāpēc viesiem ir nepieciešams cilvēks, kurš diezgan skaļi, skaidri, pārliecinoši, tajā pašā laikā, laipni, jautri un draudzīgi paziņos, ka tagad mēs sanākam visi kopā, sastājamies divās ailēs un sagaidām jauno pāri pēc fotosesijas, bet tagad būs pāra pirmā deja, tāpēc visi ienākam zālē.

Foto pa kreisi: LINDA UNGURE | Foto pa labi: SANTA APšENIECE

Kopējā noskaņojuma radīšana

Tas, kā jūs atcerēsieties savu kāzu dienu, lielā mērā ir atkarīgs tieši no vakara vadītāja. Tieši kāzu vadītājs ir tas cilvēks, kurš veido jums un viesiem šo vienotības sajūtu, svētku noskaņojumu un atmosfēru, ka tās ir kāzas - svinības par godu jaunās ģimenes izveidei, nevis vienkārši kārtējā ballīte - iemesls iedzert un kārtīgi paballēties.

Vakara programmas vadīšana

šis punkts ir cieši saistīts ar iepriekšējo. Vakara vadītājs veido vakara programmu un iekļauj tajā gan mierīgās, gan aktīvās nodarbes. Taču vakara programma sastāv ne tikai no aktivitātēm. Diezgan lielu programmas daļu labam vadītājam aizņem tieši dialogi ar viesiem un pāri.

Vadītājs, uzdodot jautājumus un virzot dialogu, atrod kādus interesantus stāstus, kas saistīti ar pāri, kā arī māk vietā un laikā pajokot, lai paceltu visiem noskaņojumu. Un, galvenais, viņš iesaista visās aktivitātēs vairāk vai mazāk gan viesus, gan pāri, lai visi justos iekļauti procesā, nevis sēdētu kā koncertā vakara vadītāja zvaigznes stundā.

Foto: LICHTTRUNKEN

Operatīva programmas koriģēšana nepieciešamības gadījumā

Tas ir uzdevums, par kuru 99,9% līgavu vispār nezina un nedomā. Praktiski katrās kāzās notiek kaut kādas neparedzētas situācijas. Tas ir normāli, tas jāpieņem kā fakts. Un īpaši daudz tādu situāciju rodas, ja pārim nebija kāzu organizatora, jo daudzas nianses nezināšanas dēļ paliek bez uzmanības.

Tādos gadījumos vakara vadītājs ir cilvēks, kurš var izdarīt tā, lai neviens šīs situācijas nepamanītu un nepievērstu tām uzmanību. Piemēram, pāris var aizkavēties fotosesijā, ēdinātājiem var aizkavēties karstā ēdiena pasniegšana, viesmīļi nevar operatīvi iznest kūku, līgava nevar atrast, kur nolikusi līgavas pušķi, vai pēc laika jau jāsākas mičošanai ar folkloras kopu, bet līgavu negaidīti ir nozaguši.

Tādu situāciju ir miljons, taču tajās vakara vadītājs ātri reaģēs un spēs pārorientēties un nolīdzināt šīs situācijas, nevis vēl vairāk akcentēt uz tām uzmanību.

Kāzu vadītājs: ALEKSANDER ZINKO

Vai vakara vadītāja pienākumi lielās un mazās kāzās atšķiras?

Nē. Punkts.

šie paši uzdevumi ir aktuāli gan 20 personu, gan 80 personu kāzās. Līgavām dažreiz šķiet, ka, ja kāzas ir mazas un tikai ar pašiem tuvākajiem, tad viesi spēs paši sevi izklaidēt - atrast tēmas sarunām, kaut ko paspēlēt utt. Taču pat 15 cilvēki - tas ir daudz, lai viņiem atrastos kopīgas tēmas un neaizmirstos, ka viņi atrodas Lienes un Pētera kāzās, nevis politoloģijas pulciņā.

Bieži vien rodas neērtas pauzes, kad viesi nezina, ko darīt. Taču ir viens universāls veids, kā viesi parasti izglābjas no neveiklām pauzēm - “Rūgts!” un glāžu pacelšana. Domāju, ka nav jāskaidro, ka pēc piektās glāžu pacelšanas stundas laikā pozitīvi vakars visdrīzāk nebeigsies.

Foto: LICHTTRUNKEN

Kā arī atgādinu - izklaides daļa ir tikai viens uzdevums, ko veic kāzu vadītājs. Pārējos vakara vadītāja pienākumus neviens nav atcēlis. Un vai tad jums pašiem negribas radīt skaistus svētkus gan sev, gan saviem pašiem tuvākajiem cilvēkiem?

Vai kāzas var vadīt vedēji vai draugi?

Teorētiski var. Taču atkal aicinu atgriezties pie pienākumu saraksta un pārliecināties, vai, piemēram, jūsu vedēji tiks galā ar visiem šiem uzdevumiem. Es esmu koordinējusi kāzas, kur vakaru vadīja vedēji. Diemžēl viņi nespēja savākt kopā viesus, kad vajadzēja no ceremonijas zonas pāriet uz furšeta zonu un no furšeta zonas un vakariņu zāli, tāpēc viesi bija izklīduši pa teritoriju un daudzi bija palaiduši garām kūkas griešanu furšeta laikā.

Un, kad ēdinātāji gatavoja karsto ēdienu 2 stundas 40 minūšu vietā, vedējiem neizdevās to nomaskēt, operatīvi ieviest izmaiņas vakara programmā un novērst viesu uzmanību, tāpēc gandrīz pusotru stundu viesi sēdēja gandrīz vai klusumā un bez ēdiena.

Foto: AMANDA GILLIAN PHOTOGRAPHY

Kāzu vadītājs - pieredzējis profesionālis

Gribu vērst uzmanību uz to, ka visi augstāk minētie ieguvumi no vakara vadītāja esamības kāzās ir rakstīti tieši par profesionāliem vakara vadītājiem, kas kvalitatīvi pilda savu darbu. Tāpēc es noteikti neiesaku ņemt kuru katru vakara vadītāju.

Es kā kāzu organizatore strādāju tikai ar profesionāliem vakara vadītājiem un zinu, kā pirmās tikšanās laikā noteikt, vai kāzu vadītājs ir profesionālis. Taču, ja jūs nevēlaties iedziļināties šajās bezgalīgajās niansēs un vēlaties vienkārši izbaudīt kāzu plānošanas procesu, iesaku vērsties pie kāzu organizatora. Tādā gadījumā jūs būsiet pārliecināti, ka piedzīvosiet savas sapņu kāzas bez lieka stresa un rūpēm.

Foto: MIKS šĒLS | Kāzu vadītājs: RENĀRS ZELTIŅš

Raksta autore: Oksana špakova | Kāzu Feja

Kāzu vadītāji: Aleksander Zinko, Kristaps Rasims, Renārs Zeltiņš

Kāzu fotogrāfi: Miks šēls, Klaids Lielbiksis, Linda Ungure, Santa Apšeniece, Lichttrunken, Amanda Gillian photography

Citi Raksti