Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

VIESUS ATSTĀSIM MĀJĀS JEB KĀZAS TIKAI DIVATĀ!

VIESUS ATSTĀSIM MĀJĀS JEB KĀZAS TIKAI DIVATĀ!

Angļu valodā ir kāds lielisks teiciens “less is more” jeb “mazāk nozīmē vairāk”.  Tas attiecināms uz daudzām lietām šajā dzīvē, bet vai tiešām arī uz kāzām? Izrādās, ka jā, jo aizvien vairāk pāru izvēlas savu īpašo dienu pavadīt divatā, bez bagātīgi klātiem galdiem un daudz viesiem.

Kāzas divatā ir viens no pēdējo gadu trendiem, tādēļ Līgavām.lv apkopoja šādu kāzu plusus un lietas, kas jāņem vērā, svinot kāzas vien divatā.

Mazāk stresa!

Nenoliedzami – kāzas nozīmē izmaksas. Pie tam – neatkarīgi no tā, vai kāzas ir lielas vai mazas – izmaksas būs. Līgavas aizvien vēlas skaistas kāzu kleitas, krāšņu ziedu pušķi, labāko kāzu fotogrāfu un brīnišķīgāko ceremonijas norises vietu. Lai to visu iegūtu, jaunais pāris nereti ir gatavs atteikties no kāzu viesiem. Kāzām divatā ir daudz priekšrocību:

  1. pirmkārt, šādās kāzās ir nosacīti lielāks budžets un iespēja piedzīvot savas sapņu kāzas – ar vislabāko maltīti, vīnu un apstākļiem.
  2. Otrkārt, kāzas divatā nozīmē mazāk stresa. Nebūs jāsatraucas par tēvoci, kas, kad pārlieku iedzer, runā pārāk daudz vai par vecmāmiņu, kurai varētu negaršot izvēlētie ēdieni.

Radinieki un draugi var būt sarūgtināti!

Kāzas divatā būs vairāk piemērotas tiem pāriem, kas uzskata, ka tā ir diena tikai viņiem. Pasaulē un arī Latvijā kāzas divatā kļūst arvien populārākas to pāru vidū, kas ir pārliecināti,

ka tikai abu kopā būšanai, dotajiem solījumiem un mīlestībai ir nozīme.

Ja pārim ir pārliecība, ka kāzas kalpo arī kā sava veida “paldies” pateikšana saviem tuvākajiem, tad no kāzu svinībām ar draugiem un radiniekiem tomēr atteikties nevajadzētu. Ja tomēr esat nolēmuši, ka kāzas divatā ir veids, kā uzsākt savu laulību, tad jārēķinās, ka draugi un ģimene to varētu uzņemt arī ar nesapratni. Īpaši tas novērojams ģimenēs, kurās ir viens bērns, līdz ar to kāzas ir īpašs notikums, ko gaida vecāki. Viņi par jaunā pāra lēmumu salaulāties divatā varētu būt sarūgtināti.

Kāzas divatā kādā eksotiskā galamērķī!

Daudzas sievietes nenoraida domu, ka varētu kāzas nosvinēt tikai divatā ar vīru, tomēr šādam scenārijam būtu jānotiek ārpus ierastās ikdienas, lai pēc kāzām nevajadzētu uzreiz atgriezties pie ikdienas darbiem un notikumiem. Šādā gadījumā lieliski piestāvēs kāzu ceremonija kādā eksotiskākā un siltākā galamērķī – Bali, Karību jūras salās vai jebkur citur.

Pie tam ziemas sezonā, kad Latvijā ir auksts, šādas kāzas paver iespēju uzreiz izbaudīt arī medusmēnesi siltākā galamērķī.

Skati Diānas&Jurija kāzas divatā Bora Bora salā šeit: Kāzas Bora Bora salā

Skati Anetes&Jāņa kāzas divatā Santorini salā šeit: Kāzas Santorini salā

Liecinieki – pilnīgi svešinieki!

Kāzas divatā gan visbiežāk nav kāzas divatā, bet gan četratā vai piecatā, ja ieskaita fotogrāfu, kas daudzās kāzās ir neatņemama sastāvdaļa. Tā kā likumdošana nosaka, ka kāzās jābūt lieciniekiem, tad kāzas ar tuvākajiem draugiem liecinieku lomā vairs nav nekāds retums. Dažkārt liecinieku lomu ieņem tehniskie darbinieki – fotogrāfs, video filmētāji. Protams, ir arī gadījumi, kad par lieciniekiem ceremonijā tiek uzaicināti pat nepazīstami cilvēki. Kāzu fotogrāfei Kristīnei Grīnvaldei ir tieši šāda pieredze.

“Mums nebija ballītes ar draugiem un ģimeni, toties divatā izbaudījām brīnumskaistu medusmēnesi apvienojumā ar kāzu dienu gleznainā Andalūzijā, nebija jāuztraucas par citiem savā svētku dienā, varējām to pilnībā izbaudīt un atmiņas par to tagad glabājas visskaistākajās fotogrāfijās.

Kāzas divatā var izklausīties pavisam vienkārši, tomēr nelielu plānošanu tāpat ietvēra, kaut vai vietas izvēle un oficiālu dokumentu nokārtošana. Gibraltāru mēdz saukt par Eiropas Las Vegasu, jo laulību reģistrācijas procedūra ir ļoti vienkārša un ātra. Precoties divatā un paturot šo faktu noslēpumā, bez lieciniekiem tomēr neiztikt. Pavisam nejauši par tādiem kļuva pāra, kas laulājās pirms mums, vedēji. Viņi parakstījās mūsu laulības apliecībā, pasniedzām līdzpaņemtās dāvaniņas no Latvijas un jau pēc piecām minūtēm šķīrāmies. Šis varētu būt stāsts par to, kā divi svešinieki ienāk tavā dzīvē, atstāj tik manāmu nospiedumu un aiziet no tās.”

Skati Evijas&Māra kāzas divatā Taizemē šeit: Kāzas Taizemē

Citi Raksti