Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

SARĪKOT KĀZAS 1 MĒNEŠA LAIKĀ

SARĪKOT KĀZAS 1 MĒNEŠA LAIKĀ

IESPĒJAMĀ VAI NEIESPĒJAMĀ MISIJA?

Diemžēl vai, par laimi, romantiski apprecēties tagad un tūlīt, klausot vien savai sirdsbalsij un savstarpējam mīlestības apliecinājumam, Latvijā pagaidām nav iespējams – tas ir pret likumu. „Spontānākās” kāzas, ko var sarīkot pāri Latvijā, var notikt tikai 31. dienā pēc laulību pieteikuma. Tomēr pietiekami spontāni, nodomās līgavas, kas kāzām sāk gatavoties nu jau vismaz pusotru gadu iepriekš un laiks tik un tā paskrien nemanot. Lai cik pārgalvīga šī ideja pirmajā brīdī šķistu,

apprecēties viena mēneša laikā IR pa spēkam jebkuram pārim, ja vien esat gatavi būt radoši, drosmīgi un izlēmīgi!

PIRMS PIEŅEMT ŠO IZAICINĀJUMU…

Doma apprecēties spontāni, izlaižot vismaz gadu ilgo gaidīšanas un organizēšanas laiku, ir ļoti pievilcīga, tomēr derēs ne visiem.

Pirms ļauties šai drosmīgajai idejai, skaidri jāsaprot, vai, pirmkārt, abi ar līgavaini esat atbilstoši cilvēki – vai spēsiet ātri pieņemt lēmumus un izdarīt izvēli, vai būsiet gatavi, ka jūsu kāzas atšķirsies no vairāk vai mazāk “tradicionālajām kāzām”, tāpat kā atšķirsies draugu un radu vērtējums.

Galu galā, vai pēc tam atmiņām par šo dienu nebūs neliela rūgtuma pēcgarša un neiezagsies nodevīgais „kā būtu, ja būtu bijis vairāk laika”? Jūsu pašu sajūtas un vēlmes, protams, ir pirmajā vietā, taču nebūtu lieki apsvērt arī to, kā uz šādām kāzām skatīsies jūsu tuvinieki – vai vecāki to sapratīs un pieņems, vai tā dēļ ģimenē nebūs konfliktu.
Droši vien būs lietas, kas nebūs noslīpētas līdz perfektumam, droši vien būs grūti visās detaļās īstenot „no bērnības izsapņoto kāzu dienu”, droši vien apkārtējo vidū būs tādi, kas jūsu skaisto, romantisko lēmumu tā arī nesapratīs… Taču, iespējams, tieši tas piešķirs jūsu dienai to īpašo, vien intuitīvi uztveramo īstuma mirdzumu.

AR KO SĀKT

 1. LAULĪBU IESNIEGUMS

  Atbilstoši Latvijas likumdošanai laulības reģistrācija var notikt ne ātrāk kā 31. dienā pēc laulību iesnieguma iesniegšanas. Vēl pavisam nesen 30 dienas spēkā bija tā saucamais izsludināšanas laiks, kad, balstoties uz nopietniem un likumā paredzētiem apstākļiem, jebkura personavarēja norādīt uz to, kāpēc attiecīgās laulības noslēgšana nav iespējama. Tagad izsludināšanas laiks ir atcelts, tomēr, pēc būtības, kārtību tas nemainīja. Tā ka, ja kāzām gatavošanās laiks ir pavisam īss, iesakām kā pirmo darbu paredzēt dzimtsarakstu nodaļas apmeklējumu. Laulību iesniegumu var iesniegt ne ātrāk kā 6 mēnešus un ne vēlāk kā 1 mēnesi pirms paredzētā kāzu datuma.
  Piezīme: laulību iesniegums jāiesniedz līgavai un līgavainim abiem kopā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Neatkarīgi no tā, vai laulības reģistrācija ir paredzēta dzimtsarakstu nodaļā, baznīcā vai citā vietā, iesniegums laulības noslēgšanai jāiesniedz dzimtsarakstu nodaļā.
  Lasi rakstu: Laulību reģistrācija 

 2. KĀZU BUDŽETS & VIESU SKAITS

  Kā zināms, diemžēl pat visromantiskākās un nemateriālākās lietas pasaulē arī „atduras” pret naudu. Lai lieki netērētu laiku un aiztaupītu vilšanos, iesakām uzreiz noteikt kāzu rīkošanai paredzēto summu (atceroties, ka 99% gadījumu paredzētās izmaksas tiks pārsniegtas, tāpēc labāk uzreiz budžetā iekļaut arī neparedzētās izmaksas 10%-15% apmērā no kopējā budžeta). Vairāk par gudru kāzu budžeta plānošanu lasi rakstā Veidojam kāzu budžetu gudri. Maksimāli precīzi veidots kāzu budžets ļaus tev būtiski ietaupīt laiku, neskatoties tādās cenu kategorijās, kas ir ārpus budžeta, savukārt jau iepriekš noteiktās prioritātes darbosies kā drošs orientieris.
  Piezīme: Kāzu budžetu tieši ietekmē viesu skaits! Tādēļ plāno budžetu atkarībā no paredzētā svinību dalībnieku skaita.
  Lasi rakstu: Lai top kāzu viesu saraksts! 

 3. SVINĪBU VIETA

  Lai atrastu svinību vietu „pēdējā brīdī”, visdrīzāk nāksies pieņemt vienu no diviem, kā politiķi saka, „nepopulāriem lēmumiem”, proti, izvēlēties vai nu netradicionālu vietu (tātad ne muižu, pili vai viesu namu), vai netradicionālu kāzu dienu (tātad ne piektdienu – svētdienu). Šī pirmajā brīdī šķietamā „piekāpšanās” patiesībā var izrādīties liels ieguvums – pastāv tik daudz oriģinālu svinību vietu ārpus ierastajiem, uz kāzām strādājošajiem viesu namiem un muižām, atliek tikai paskatīties nedaudz plašāk, painteresēties vairāk, un oriģināla svinību vieta viegli būs rokā! Šī, starp citu, ir arī viena no pēdējām kāzu tendencēm – kāzu svinības muzejos, teātros, parkos un citās neierastās vietās. Ja apsver domu svinēt Rīgā, oriģinālas idejas atradīsi rakstā Urbāno kāzu svinību vietas.
  Piezīme: Ja tomēr vēlies svinēt kāzas viesu namā vai muižā, apzvani šīs vietas, tai skaitā, populārākās un pieprasītākās. Pāru plāni mēdz mainīties, diemžēl kāzas gadās arī atcelt vai pārcelt, un pēdējā brīdī atbrīvojas datumi pat visātrāk rezervētajos viesu namos. Ir vērts mēģināt!

 4. KĀZU STILS & TEMATIKA

  Šis posms līgavām bieži vien sagādā visvairāk galvassāpju. Labā ziņa ir tāda, ka tu tās sev aiztaupīsi pavisam vienkārša iemesla dēļ – tev nebūs laika simtreiz mainīt savas domas un ilgi minstināties pirms izdarīt izvēli. Maksimāli ātri nosaki, ko savās kāzās vēlies un ko ne, pēc iespējas ātrāk tiecies ar floristu, dekoratoru un kāzu vadītāju, līdzi „ņemot” jau gatavas idejas un kaut cik definētas vēlmes. Ekspress kāzām gatavošanās režīms visdrīzāk labāk piemērots būs ne tik formālām kāzām. Ja vien tas atbilst tavai un līgavaiņa personībai, iesakām lūkoties „brīvāku” kāzu stilu virzienā. Izmanto, piemēram, šosezon ļoti aktuālo boho stilu, kas „pēc definīcijas” ir brīvāks, jauneklīgi vieglprātīgāks un hedonistiskāks, tāpēc arī daudz pieļāvīgāks vizuālajā noformējumā.
  Piezīme: Ļauj svinību vietai noteikt svinību tematiku un stilu! Nenoslāpē vietas autentiskumu ar mākslīgām dekorācijām! Ja tas ir botāniskais dārzs vai cita vieta pie dabas, apkartējais skaistums būs labākā dekorācija, kādu vien var vēlēties! Savukārt, ja izvēlējies kultūras vietu – turpini šo tēmu, vien nedaudz papildinot oriģinālās „dekorācijas”. Pusi darba tavā vietā paveiks jau pati vieta ar savu īpašo auru!
  Smelies idejas rakstā: Kāzu svinības tavā stilā 

 5. IELŪGUMI

  Šis varētu būt viens no sarežģītākajiem momentiem… Atceries, ka tavas kāzas prasa zināmas izmaksas un plānošanu ne tikai tev, bet arī taviem viesiem. Tā ir ne vien dāvana un ieplānots (un darbavietā saskaņots) datums, bet arī kleitas, uzvalki un skaistumkopšanas procedūras. Tādēļ, lai maksimāli daudzi no aicinātajiem viesiem varētu ierasties uz svinībām, aicini, tiklīdz kāzu datums ir zināms! Pietiks, ja sākumā minēsi pašu būtiskāko, proti, svinību iemeslu un datumu. Par pārējo vari informēt viesus laika gaitā, tiklīdz ir droši zināma jauna informācija. Ērtai un mūsdienīgai komunikācijai izmanto interneta iespējas, piemēram, izveido slēgtu savu kāzu grupu Facebook!
  Piezīme: Izvēlies alternatīvus ielūgumu veidus, kas prasīs mazāk laika to sagatavošanai, piemēram, video vai elektroniskus ielūgumus. Pāri, kuriem izsmalcināti roku darba ielūgumi nav prioritāte, savus viesus ir aicinājuši pat ar aplikācijas „Whatsapp” palīdzību! Ja tomēr vēlies saglabāt ielūgumus kā kāzu simbolu, pasūti vai saviem spēkiem uztaisi dažus papīra ielūgumus tuvākajiem cilvēkiem (piemēram, vecākiem un vedējiem), kam tie būs patiešām mīļi.
  Idejas meklē rakstā: Ielūgumu izveides baušļi 

 6. PALĪGI

  Pieņem palīdzības piedāvājumus no draudzenēm, vecākiem, radiniekiem! Kopīgi pavadīto laiku izmantosiet ne vien efektīvi dažādu dekoru, ielūgumu vai pat ideju radīšanai, bet arī kā labu iemeslu izrauties no rutīnas un pavadīt laiku visiem kopā – iemesls ir gana nopietns un atrunas šoreiz netiek pieņemtas! Lai kopīgi pavadīti vakari kļūst par neaizmirstamām pirmskāzu tematiskajām ballītēm!
  Piezīme: Fotografējiet šos mirkļus vai uzņemiet mājas video, šie brīži būs ne mazāk sirsnīgi atmiņā paliekoši kā pati kāzu diena. Kopīgs darbs un rūpes bieži vien cilvēkus vieno vairāk nekā sarunas pie vīna glāzes vai ballīte nakstklubā.

Labākos kāzu pakalpojumu sniedzējus meklē šeit: TOP kāzu pakalpojumu sniedzēji

Citi Raksti