Kāzu ielūgumā parasti norādām būtiskākās lietas, kuras jāzina kāzu viesiem. Tomēr nereti rodas vēl un vēl papildjautājumi.
šo visu, protams, norādām kāzu ielūgumā. Tomēr ir nianses, kas reizēm nav norādītas precīzi, bet viesu zināšanai var būt ļoti svarīgi. Piemēram - cik ilga plānota kāzu balle?
Ir atšķirība, vai tā notiek vien līdz pusnaktij, vai ballēt plānots līdz rīta gaismai.
Ļoti būtiska ir datuma izvēle. Ja plānojat precēties laikā, kad valstī ir publiskās brīvdienas, viesiem var būt arī citi plāni. Tādēļ - jo laicīgāk pasniedzat ielūgumus, jo labāk.
Savukārt, ja izvēlaties precēties saullēkta laikā, rūpīgi jāpārdomā, kam ielūgumu pasniegt, jo šajā diennakts daļā
ne katrs būs gatavs celties un posties, ja arī runa ir par kāzām.
Ja plānojat laulāties brīvā dabā, tas viesiem ir īpaši jāpiesaka - gan ziemā, gan vasarā. Kāzu viesi rūpīgi pārdomā, kā tērpties un ko nepieciešams paņemt līdzi. Lai aiztaupītu neērtus mirkļus, viesus ir jāinformē, ja tiem jāparūpējas par papildu siltajām jakām vai lietussargiem.
Ja vēlaties, lai viesi ierodas jūsu kāzu konceptam un krāsām pieskaņotos toņos, norādiet to jau ielūgumā! Tā noteikti izvairīsieties no jautājumiem par apģērbu, kā arī atvieglosiet viesu tērpu izvēli.
Ja laulības ir pilsētas centrā, vai it īpaši, ja tuvumā paredzēts publisks pasākums, var būt apgrūtinoša auto stāvvietas atrašana, turklāt jārēķinās, ka stāvvieta jāapmaksā. It kā nelielas, tomēr neērtības viesiem.
Jo ērtāk parkoties, jo vairāk šim nolūkam vietas, jo tuvāk ceremonijas/svinību vietai tas izdarāms - jo labāk. Jāatceras arī par dāmām augstpapēžu kurpēs -
gājiens pa bruģi vai attālāku parkošanās vietu var diezgan saērcināt kāzu viešņu.
Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku pieredz kādas noteiktas pārtikas produktu grupas nepanesību vai arī dažādu iemeslu dēļ atsakās no gaļas un dzīvnieku izcelsmes produktiem. Tādēļ ļoti vēlams parūpēties, lai neviens nebūtu apdalīts, un iespēju robežās tiktu padomāts par katru viesi. Tas pats attiecas uz kāzu viesiem - mazuļiem. Vecāki būs pateicīgi, ja zinās, ka esat parūpējušies arī par mazuļiem piemērotu ēdienkarti, un nenāksies gatavot līdzi ēdiena trauciņus.
Lai nerastos neveiklas situācijas un jautājumi, vai uz kāzām līdzi varam ņemt mazus bērnus, norādiet to ielūgumā bez iespējām pārprast. Ja ielūgumu adresēsiet Kalniņu ģimenei, ielūgtie viesi nepārprotami sapratīs, ka ielūdzat ģimeni pilnā sastāvā. Ja vēlaties “pieaugušo” ballīti, norādiet ielūgumā ielūgto personu vārdus, ar mazu elegantu piebildi, ka bērniem šoreiz lūdzat sarīkot ballīti mājās ar auklītēm vai vecvecākiem.
Izstrādājiet kāzu scenāriju tā, lai viesiem nenāktos pavadīt brīžus bezdarbībā, jautājot - kad un kas notiks tālāk? Ja pēc ceremonijas plānots kopīgs izbrauciens ar kāzu viesiem, ielūgumā norādiet maršrutu un laiku, cikos plānots būt šajās vietās, kā arī, cikos plānots nokļūt svinību vietā, lai viesi zina, ar ko rēķināties.
Parūpējieties, lai gan ceremonijas, gan svinību vietā ir atbildīgā persona, kas uzņemsies atbildību par viesu koordinēšanu, lai ar labierīcību, garderobes un dāvanu galda norādīšanu nav jānodarbojas jums pašiem, vai tikpat traki - jāatstāj viesus neziņā.
Raksta autore: IEVA KRASTIŅA
Foto: ARTIS SUPE, KLAIDS LIELBIKSIS, KRISTA BUMBIERE
Vizuālā satura māksliniece: KSENIJA BELCA-BESLER