Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu ielūgumā parasti norādām būtiskākās lietas, kuras jāzina kāzu viesiem. Tomēr nereti rodas vēl un vēl papildjautājumi.

Ko vēlēsies pajautāt jūsu kāzu viesi - apkopojam!

Datums un laiks

šo visu, protams, norādām kāzu ielūgumā. Tomēr ir nianses, kas reizēm nav norādītas precīzi, bet viesu zināšanai var būt ļoti svarīgi. Piemēram - cik ilga plānota kāzu balle?

Ir atšķirība, vai tā notiek vien līdz pusnaktij, vai ballēt plānots līdz rīta gaismai.

Ļoti būtiska ir datuma izvēle. Ja plānojat precēties laikā, kad valstī ir publiskās brīvdienas, viesiem var būt arī citi plāni. Tādēļ - jo laicīgāk pasniedzat ielūgumus, jo labāk.

kazu viesi ielūgumi
Foto: ARTIS SUPE  / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Savukārt, ja izvēlaties precēties saullēkta laikā, rūpīgi jāpārdomā, kam ielūgumu pasniegt, jo šajā diennakts daļā

ne katrs būs gatavs celties un posties, ja arī runa ir par kāzām.

kazu viesi kazas saullekta
Foto: ARTIS SUPE  / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ceremonijas vieta

Ja plānojat laulāties brīvā dabā, tas viesiem ir īpaši jāpiesaka - gan ziemā, gan vasarā. Kāzu viesi rūpīgi pārdomā, kā tērpties un ko nepieciešams paņemt līdzi. Lai aiztaupītu neērtus mirkļus, viesus ir jāinformē, ja tiem jāparūpējas par papildu siltajām jakām vai lietussargiem.

kazu viesi lietū
Foto: KRISTA BUMBIERE  / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Dreskods

Ja vēlaties, lai viesi ierodas jūsu kāzu konceptam un krāsām pieskaņotos toņos, norādiet to jau ielūgumā! Tā noteikti izvairīsieties no jautājumiem par apģērbu, kā arī atvieglosiet viesu tērpu izvēli.

kazu viesi dreskods
Foto: ARTIS SUPE  / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Auto novietošanas iespējas

Ja laulības ir pilsētas centrā, vai it īpaši, ja tuvumā paredzēts publisks pasākums, var būt apgrūtinoša auto stāvvietas atrašana, turklāt jārēķinās, ka stāvvieta jāapmaksā. It kā nelielas, tomēr neērtības viesiem.

Jo ērtāk parkoties, jo vairāk šim nolūkam  vietas, jo tuvāk ceremonijas/svinību vietai tas izdarāms - jo labāk. Jāatceras arī par dāmām augstpapēžu kurpēs -

gājiens pa bruģi vai attālāku parkošanās vietu var diezgan saērcināt kāzu viešņu.

Ēdienkarte

Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku pieredz kādas noteiktas pārtikas produktu grupas nepanesību vai arī dažādu iemeslu dēļ atsakās no gaļas un dzīvnieku izcelsmes produktiem. Tādēļ ļoti vēlams parūpēties, lai neviens nebūtu apdalīts, un iespēju robežās tiktu padomāts par katru viesi. Tas pats attiecas uz kāzu viesiem - mazuļiem. Vecāki būs pateicīgi, ja zinās, ka esat parūpējušies arī par mazuļiem piemērotu ēdienkarti, un nenāksies gatavot līdzi ēdiena trauciņus.

kazu viesi edienu piegade
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS  / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Bērnu klātbūtne kāzās

Lai nerastos neveiklas situācijas un jautājumi, vai uz kāzām līdzi varam ņemt mazus bērnus, norādiet to ielūgumā bez iespējām pārprast. Ja ielūgumu adresēsiet Kalniņu ģimenei, ielūgtie viesi nepārprotami sapratīs, ka ielūdzat ģimeni pilnā sastāvā. Ja vēlaties “pieaugušo” ballīti, norādiet ielūgumā ielūgto personu vārdus, ar mazu elegantu piebildi, ka bērniem šoreiz lūdzat sarīkot ballīti mājās ar auklītēm vai vecvecākiem.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS  / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kas notiks tālāk?

Izstrādājiet kāzu scenāriju tā, lai viesiem nenāktos pavadīt brīžus bezdarbībā, jautājot - kad un kas notiks tālāk? Ja pēc ceremonijas plānots kopīgs izbrauciens ar kāzu viesiem, ielūgumā norādiet maršrutu un laiku, cikos plānots būt šajās vietās, kā arī, cikos plānots nokļūt svinību vietā, lai viesi zina, ar ko rēķināties.

kazu viesi
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS  / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kur likt dāvanas?

Parūpējieties, lai gan ceremonijas, gan svinību vietā ir atbildīgā persona, kas uzņemsies atbildību par viesu koordinēšanu, lai ar labierīcību, garderobes un dāvanu galda norādīšanu nav jānodarbojas jums pašiem, vai tikpat traki - jāatstāj viesus neziņā.

kazu viesi
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS  / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: ARTIS SUPE, KLAIDS LIELBIKSIS, KRISTA BUMBIERE

Vizuālā satura māksliniece: KSENIJA BELCA-BESLER


Lasi arī: ETIĶETE KĀZU  VIESIEM

Citi Raksti