Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

IZVĒLOTIES SVINĪBU VIETU SAVĀM KĀZĀM

IZVĒLOTIES SVINĪBU VIETU SAVĀM KĀZĀM

Par īstās svinību vietas izvēli tiek runāts salīdzinoši daudz, tomēr teju katra līgava, sākot plānot savas kāzas, nonāk šī lielā jautājuma priekšā – kur svinēt savas kāzas. Tiem pāriem, kas savu kāzu dienu vēl tikai plāno, kopā ar kāzu rīkotāju Artu Pastoru / Oga Events esam sagatavojuši atbildes uz populārākajiem jautājumiem, kas skar svinību vietas izvēli.

Kur rīkot kāzas?

Arta norāda, ka šobrīd notiek aktīva vietu rezervēšana nākamajai kāzu sezonai, un daudzas vietas 2019. gada jūlijam un augustam jau ir aizņemtas. “Viesu skaitam līdz 60 cilvēkiem svinību vietu ir vieglāk atrast, jo piedāvājums ir lielāks, līdz ar to ir arī lielāka iespēja, ka vieta būs pieejama.

Viesu skaitam pieaugot, piemērotu vietu skaits strauji sarūk. Protams, šādas vietas nereti ir jārezervē jau gadu iepriekš,” iesaka Arta.

Runājot par pieprasītākajām vietām, Arta norāda, ka pāri aizvien meklē nestandarta risinājumus un pievērš arvien lielāku vērību maltītes kvalitātei. “Tā kā ēdiena kvalitātei un izskatam tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība, tad arvien biežāk kāzas tiek svinētas dažādos restorānos, kas spēj nodrošināt izcilu servisu.

Tā vietā, lai rīkotu divu dienu kāzu svinības un nodrošinātu arī viesu izguldīšanu, pāri iegulda līdzekļus vairāku kārtu vakariņās,” novērojusi Arta.

Lai gan ārzemēs kāzu svinības viesnīcās ir ierasta prakse, Latvijā šī tendence vēl nav iesakņojusies. Arta to skaidro gan ar to, ka latvieši aizvien vēlas kāzas svinēt pie dabas vai ārpus pilsētas.

Ar kādām izmaksām jārēķinās?

Protams, viens no svarīgākajiem aspektiem, izvēloties kāzu svinību vietu, ir izmaksas. Arta Pastora norāda, ka šobrīd katra svinību vieta sastāda ļoti individuālu cenu listi. “Citiem patīk, ka pāri redz visas izmaksas pa pozīcijām, citiem, savukārt, ka summā ir iekļautas vismaz pamatlietas – zāles īre, viesu izguldīšanas iespējas, slēgta teritorija, galdi, krēsli utt.

Cenas svinību vietām ir dažādas – sākot no 600 EUR un beidzot ar 4000 EUR un vairāk, bet optimālu vietu īres izmaksas vidēji ir ap 1500/2000 EUR. Turklāt, jo vairāk viesu, jo dārgāka ir vieta, apzinoties, ka nav daudz variantu izvēlei, kā arī pašai vietai ir daudz lielākas izmaksas un piesaistītie darbinieki, lai viss būtu sakārtots un tīrs no rīta,” par izmaksām stāsta Arta.

Kas tās tādas – apslēptās izmaksas?

Protams, papildus svinību vietas īres maksai jārēķinās arī ar tā dēvētajām – apslēptajām izmaksām. Arta norāda, ka ir tādas svinību vietas, kur jāpiemaksā arī par radītajiem atkritumiem.

“Svinību vietai vienmēr jāpajautā par galējām izmaksām, proti, kas konkrēti būs iekļauts cenā.

 • Vai būs iekļauta korķa nauda;
 • vai ir galdauti;
 • par iebraukšanas, izbraukšanas laikiem;
 • par ugunskuru kurināšanu mičošanai;
 • vai teritorija būs slēgta tieši viņiem;
 • kurš no rīta sakārto / uzkopj telpas pirms brokastīm? Vai tas vispār tiek darīts?” par jautājumiem, ko pāri mēdz aizmirst uzdot svinību vietai, stāsta Arta.

Pieci galvenie priekšnoteikumi, kas jāņem vērā pārim, izvēloties svinību vietu kāzām

 1. Jāatbild uz jautājumu, vai svinību vieta patiesi atbilst plānotajam viesu skaitam. Nereti pāri, kuri dzīvo ārzemēs, aicinot viesus, ierēķina, ka droši vien jau visi neatbrauks. Bet, ja nu atbrauc visi? Plānojot par viesu skaitu, jāierēķina arī vieta/telpa, kur uzturēsies mūziķi, fotogrāfs, video operators, kāzu organizatoru komanda. Ja vienīgā vieta ir pašā svinību zālē, tad arī šie cilvēki jāņem vērā pie cilvēku skaita.
 2. Jau iepriekš jāatrod iedvesmas bildes, lai saprastu vēlamo galdu izvietojumu. Jārēķinās, ka ne visas idejas būs iespējams īstenot visās piedāvājumā esošajās svinību vietās. Tiesa gan, šobrīd modē atpakaļ nākušos garos galdus būs vieglāk pielāgot telpām.
 3. Izvēloties svinību vietu, jāatbild uz jautājumu, cik telpā jāiegulda, lai tā izskatītos tā, kā iedvesmas bildēs? Jo vairāk būs jāved klāt, jo dārgākas būs kopējās izmaksas. Ir lietas, ko ir iespējams mainīt, ieguldot papildus līdzekļus, piemēram, piedāvājumā esošos krēslus nomainot uz sev vēlamiem, bet ir arī tādas detaļas, kuras būs teju neiespējami mainīt, piemēram, svinību vietas telpas sienas krāsa, kas nesaskan ar pāra izvēlēto kāzu krāsu paleti.
 4. Jāaprēķina kopējās svinību vietas izmaksas – telpa, guļvietas, krēsli, galdi, apkalpošana, korķa nauda utt. Tikai visu sarēķinot kopā var iegūt patieso skaitli, lai salīdzinātu vairākas vietas.
 5. Jāprecizē laiks, cikos drīkst ierasties organizatoru un dekoratoru komanda, viesi un līdz cikiem visam jābūt novāktam. Ņemot to vērā, būs iespējams izlemt, vai vieta atbilst iecerētajam dienas plānam vai arī – dienas plāns jāmaina vietas dēļ. Piemēram, nereti ir nepieciešams laiks lielu dekorāciju uzbūvei un nojaukšanai. To labāk palīdzēs saprast organizators konsultācijā vai izvēlētais dekorators, zinot, cik ātri var paspēt realizēt pāra ieceres.

VAIRĀK PAR KĀZU RĪKOŠANU ŠEIT: AĢENTŪRAS UN KĀZU RĪKOTAJI

Foto: ANDA UPMALEANNIJA VELDRE, BILLIJS LOCS, EMĪLIJA BOGDĀNOVAGATIS LOČMELIS, KRISTĪNE JAKADELA
Citi Raksti