Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ir tāds teiciens - kas der visiem, neder nevienam. Līdzīgi arī, cenšoties izpatikt visiem, var gadīties, ka rezultāts nav tāds, kā vēlējies. Dažādu iemeslu dēļ daudziem no mums ir vieglāk mīlēt citus nekā mīlēt sevi. Bieži vien mēs pakļaujam sevi iekšējai vainas apziņai, kritikai, toksiskām vielām un neveselīgām attiecībām, līdz brīdim, kad jūtamies trauksmainas, neapmierinātas un nemīlētas. Taču visas šīs problēmas atrisinātos, ja mēs pret sevi izjustu mīlestību. Tā ir dziļa un spēcīga apziņa, ka respektē to, kas esi, kas ar Tevi ir noticis, rūpējies par sevi un pieņem ar visiem plusiem un mīnusiem.

Vai šo apziņu var iegūt ar SPA apmeklējumu vai jaunas kleitas iegādāšanos? Īstermiņā, iespējams, jā, taču vai tas nesīs paliekošu rezultātu? Diez vai. Mīlestību pret sevi nav iespējams nopirkt ar ārišķīgām lietām. Tas iekšējs spēks, ticība un pārliecība par sevi, kas maina ne tikai tavu pasauli, bet arī to, kā apkārtējie tevi uztver.

4 soļi, kā vairot mīlestību pret sevi


1. Atceries, ka kritika būs vienmēr

Iedomājies, ka tev ir brūni mati, taču kāds uz tevi skatās un saka: “Man nepatīk tavi zilie mati!” (zilo matu īpašnieces, neuztveriet šo personīgi, tas ir tikai piemērs). Vai tu jutīsi aizvainojumu par to? Vai tavs pašvērtējums būs iedragāts? Nē, jo tu izbrīnīti atbildēsi: “Man nav zili mati...”. Tas ir tas, kas notiek, kad tu nodali savu pašvērtējumu no tā, ko cilvēki par tevi saka. “Nē, es zinu sevi. Es zinu, kas es esmu. Es nenosaku savu vērtību pēc citu teiktā. Es zinu, ka esmu pietiekami laba. Tu vari teikt, ka es neesmu, bet tas ir tāpat kā teikt, ka man ir zili mati.”

2. Dod sev

šis uzdevums ir neizsakāmi svarīgs. Paņem lapu un pildspalvu un uzraksti 50 lietas, ko tu gribētu darīt/saņemt/dzirdēt brīdī, kad jutīsies slikti. Kad šis brīdis pienāk, negaidi no citiem, nopērc ziedus pati sev, samīļo sevi, izdari kaut ko no šī saraksta, kas tev palīdzēs justies labāk.

3. Dod citiem

Ikvienam ir patīkami saņemt komplimentus. Mēģini ne tikai ieraudzīt cilvēkos labo, bet arī pateikt to viņiem. Es tev garantēju, tas uzlabos gan viņu dienu, gan arī tavu noskaņojumu. Velti laiku, lai pateiktu apkārtējiem, ka viņi labi izskatās, ka tu novērtē viņu darbu, ka esi priecīga par viņu panākumiem. Tici man, tiklīdz tu sāksi dot vairāk komplimentu citiem, tu saņemsi vairāk komplimentu sev.

4. Baudi bez vainas sajūtas

Dzīve ir domāta, lai to baudītu un pavadītu ar prieku. Saki par sevi tikai labas lietas, skaiti afirmācijas, slavē sevi, pavadi laiku ar cilvēkiem, kuri liek justies labi, iemācies atteikt, ja nevēlies kaut ko darīt. Dari to, kas tev patīk un sanāk, nevis to, kas “būtu jādara, jo tā teica tas un tas”, neviens nezina, kā ir pareizi vai kā nav pareizi. Izmēģini, iztrakojies, izbaudi, izdzīvo!

Atgādini sev katru dienu, ka mīli sevi! Bonusa jautājums, ko vari sev uzdot: “Ja es sevi patiešām mīlētu, vai es tā rīkotos? Ja es sevi patiešām mīlētu, vai es gribētu bojāt savu organismu ar neveselīgu pārtiku? Ja es sevi patiešām mīlētu, vai es sēdētu tajā ballītē, kurā negribu būt?”

Mīlēt sevi līdz sirds dziļumiem var būt viena no grūtākajām, tomēr svarīgākajām lietām dzīvē. Taču tad, kad tas izdodas, tā ir neaprakstāma laimes un pateicības sajūta, ko nevar aizstāt mīlestība ne no viena cita.

Raksta autore: Liene Uresina

Citi Raksti