Diemžēl viena no visbiežākajām kļūdām, līgavaiņiem, ir bildinājums bez gredzena. Protams, mīlestība un vēlme pavadīt visu atlikušo dzīvi kopā, ir daudz svarīgāk par gredzenu, bet tā neesamība līgavai varētu likt vilties.
Ja vien bildinājums nenotiek ļoti spontāni (bet arī tad var izdomāt kādu lielisku alternatīvu gredzenam, ko vēlāk apmainīt pret īsto), gredzenam ir jābūt. Argumenti “es nezinu, kāds gredzens viņai patiktu” vai “nezinu viņas pirksta izmēru” neiztur kritiku, jo, ja rūpīgi gatavojaties bildinājumam un pazīstat savu līgavu, tad pavisam noteikti atradīsiet arī veidu, kā atbildēt uz šiem jautājumiem.
Maldīgs ir priekšstats, ka sieviete jebkurā brīdī būs gatava teikt “jā” bildinājumam.
Arī viņai ir nepieciešama pārliecība, ka ir sastapusi ne vien īsto cilvēku, bet ir pienācis arī īstais brīdis. Tieši tādēļ ir diezgan pārdroši izteikt bildinājumu pirms abi kopā neesat gājuši cauri dažādiem izaicinājumiem, grūtībām un pirms topošā līgava nav devusi acīmredzamus mājienus, ka būtu gatava šādam solim.
Neviens no līgavaiņiem, izsakot bildinājumu, gaidītā “jā” vārda vietā nevēlētos saņemt “es padomāšu” atbildi, tādēļ īstais brīdis dažbrīd ir tikpat nozīmīgs, cik īstais cilvēks.
Galu galā viņa to, kā notika bildinājums ne tikai atcerēsies visu savu turpmāko dzīvi, bet gribēs arī dalīties šajā stāstā ar apkārtējiem, tuvākajiem draugiem, radiem un ģimeni. Kā arī, kopā ar savu partneri, tālākā nākotnē, to atcerēties ar pozitīvām atmiņām, jo tajā momentā tiek pieņemts svarīgs lēmums dzīvē, kas virza to nākotnē.
Tādēļ pat, ja ir pārliecība, ka viņas vienīgā atbilde būs “jā” un ir sajūta, ka gredzena kastīte “dedzina” kabatu, vēlotos ātrāk to uzmaukt viņas pirkstā, gaidīšanā un īstās norises vietas sarūpēšanā arī ir kas īpašs un unikāls, ko nevar vairs atkārtot no jauna. Un veltot tam neliela laika devu, šo mirkli izbaudīt pa īstam, lai tas saglabātos atmiņā, kā viens no dzīves patīkamākajiem notikumiem.
Ja bildinājumu plānots izteikt publiski (kādā lielā pasākumā, draugu, tuvinieku klātbūtnē), tad līgavainim jābūt nesatricināmai pārliecībai, ka līgavai tas patiks, un viņa to novērtēs. Pat, ja līgava ir ekstraverta, centrēta uz uzmanību un viņai patīk atrasties starp cilvēkiem, nenozīmē, ka viņa savas dzīves vienu no svarīgākajiem “jā” vēlēsies teikt citu cilvēku klātbūtnē.
Jāsaprot, ka iespējams līgava nespēs pilnībā izbaudīt skaisto notikumu, jo jutīsies kā uz skatuves. Varbūt tā vietā, lai plānotu publisku bildinājumu ar simtiem cilvēku skatītāju rindās, daudz sirsnīgāk un romantiskāk būs jautājumu izteikt kādā jums abiem īpašā vietā, piemēram, pirmā randiņa lokācijā?
Līgavaiņiem, kas savus jāvārdus jau saņēmuši, šķiet, ka viens no svarīgākajiem “nevajag tā darīt” ir lielīšanās un stāstīšana apkārt par gaidāmo bildinājumu citiem cilvēkiem.
Protams, var domāt, ka cilvēki, kam līgavainis savu nodomu un plānu, kā to paveikt, ir uzticējis nekad to neizpaudīs līgavai, tomēr runas klīst vēja ātrumā, un jūs pavisam noteikti nevēlaties nonākt situācijā, kad līgava par iespējamo bildinājumu uzzina no kādas draudzenes vai ģimenes locekļa. Pat, ja bildinājums notiks, kā iecerēts, līgava vēlāk varētu būt vīlusies, ka visi viņas tuvākie to jau zinājuši pirms viņas, tādējādi izpaliekot pārsteiguma momentam.
Vairāk padomu un ideju Līgavaiņiem atrodiet šeit: LĪGAVAINIM