Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

MŪZIKAI JĀBŪT NE VIEN KĀZU SVINĪBĀS, BET ARĪ CEREMONIJĀ

MŪZIKAI JĀBŪT NE VIEN KĀZU SVINĪBĀS, BET ARĪ CEREMONIJĀ

Par mūziku kāzās tiek runāts salīdzinoši daudz. Jāsaka gan, ka visbiežāk šīs sarunas apraujas pie tēmas, kurus mūziķus izvēlēties jautrākām kāzu svinībām. Par mūziku pašā nozīmīgākajā brīdī kāzu dienā – ceremonijas laikā, daudzi pāri pat neaizdomājas. Bet dzīvā mūzika un instrumentu skaņas ceremoniju var patīkami papildināt un piešķirt tai vēl īpašāku atmosfēru.

Saksofons un majestātiskais čells

Kāzu organizatore Gunta Skalberga / Pop Up Sense uzskata, ka kāzu ceremonijai var piestāvēt visdažādāko formu un skaņu instrumenti. Tomēr katram no tiem būs vide un kāzu stils, kur tie vislabāk iederēsies. Piemēram, tā kā saksofons ir universāls instruments, tas vienlīdz labi iederēsies gan ceremonijā pie jūras, gan brīvdabas kāzu ceremonijā pilsētvidē. “Saksofons kā instruments ir pietiekami skaļš, līdz ar to fona trokšņi to neapēdīs. Vel viens bonuss – mūziķis ar to var brīvi pārvietoties,” iesaka Gunta.

Ja esat nolēmuši, ka savā laulību ceremonijā vēlaties dzirdēt majestātiskā instrumenta čella skanējumu, tad Gunta iesaka padomāt par cietu virsmu, kur instrumentu stabili atbalstīt, kā arī ērtu krēslu mūziķim. Izvēloties ģitāru par kāzu ceremonijas galveno instrumentu, jāņem vērā apkārtējo skaņu fons. Tāpat jāizrunā ar mūziķi, vai būs vajadzīga skaņas pastiprinošā aparatūra, kurai savukārt ir nepieciešams elektrības pieslēgums. Vēl viens ieteikums no Guntas – neaizmirst par krēslu mūziķim.

Klasiskā arfa, latviskā kokle un klavieres

Neapšaubāmi jebkuru kāzu ceremoniju īpaši svinīgu padarīs stīgu kvartets. Ja lemjat par labu šai izvēlei, tad, ja ceremonija paredzēta ārā, bez rezerves nojumes neiztikt, jo instrumenti nedrīkst nokļūt mitrumā. Ja starp instrumentiem ir čells, jāatceras par cieto virsmu tā atbalstam un, protams, pareizu krēslu skaitu mūziķiem. “Vēl viens majestātisks instruments, kas piestāvēs kāzu ceremonijai, ir arfa. Manuprāt, tā vislabāk iederēsies ceremonijā, kas notiek pils vai muižas pagalmā. Jāatceras, ka arī arfai ir nepieciešama stabila virsma atbalstam. Toties kokle būs oriģināls risinājums, ja vēlaties atšķirties. Kā zināms, tad kokles izpildījumā brīnišķīgi skan arī mūsdienu melodijas. Arī gadījumos, kad kāzas tiek plānotas, latviskā garā, kokle būs vispiemērotākā izvēle,” stāsta Gunta Skalberga.

Tiem pāriem, kas savā kāzu ceremonijā vēlas dzirdēt klavieru skanējumu, Gunta iesaka, ja vien ceremonija nenotiek vietā, kur tās jau ir, kā alternatīvu risinājumu izvēlēties digitālās klavieres. “Ja šāds risinājums jūs tomēr neapmierina, no sapņa atteikties nevajadzētu, taču rēķināties, ka klavieres ir sarežģīti noorganizējams instruments. To transportēšana un atkārtota noskaņošana prasīs daudz resursu – gan cilvēkresursus, gan finansiālos,” pieredzē dalās Gunta.

Īsto dziesmu atrašana

Pareizais laiks nosaka visu, tādēļ jāatceras, ka mūzika kāzu ceremonijā ir kas daudz vairāk par vienu dziesmu, kas skan, līgavai dodoties pie līgavaiņa.

Par mūziku un tās radīto noskaņu jāpadomā jau vismaz 45 minūtes pirms ceremonijas – laika posmā, kad ierodas viesi.

Tāpat mūzikai vajadzētu skanēt arī tad, kad jaunais pāris jau kā vīrs un sieva dodas sasveicināties ar saviem kāzu viesiem. Īsto dziesmu atrašana un izvēlēšanās katram kāzu ceremonijas posmam var būt jautra kopābūšanas aktivitāte līgavai un līgavainim vēl pirms kāzām. Tā jūs varēsiet gremdēties atmiņās, kuras dziesmas jums ir īpašas, ar ko tās saistās un galu galā – kuras tad vēlaties, lai skanētu jūsu īpašajā dienā. Protams, jāņem vērā, ja laulību ceremonija paredzēta baznīcā, tad vispirms jānoskaidro, vai jūsu izvēlētā dziesma nebūs pretstatā ar baznīcas standartiem. Visādi citādi –

ļaujiet vaļu savai iztēlei, atmiņām un domu lidojumam. Un pat, ja nav iespējams dzīvais mūzikas sastāvs, tad lai atskaņotā dziesma, ko esat izvēlējušies, radītu emocionālu atmosfēras noskaņu.

Citi Raksti