Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

SEPTEMBRA ZIEDS – NENOVĒRTĒTĀ NEĻĶE

SEPTEMBRA ZIEDS – NENOVĒRTĒTĀ NEĻĶE

Šķiet, pats nenovērtētākais zieds mūsu kultūrā ir neļķe (Diánthus). Par šo ziedu ir tik daudz stereotipisku domu, kā ne par vienu citu. Padomju klasika, bēru zieds un daudzi citi, bet, patiesībā neļķes savu daudzo krāsu variāciju dēļ ir viens no skaistākajiem, izturīgākajiem, kā arī lētākajiem ziediem, ko izmanto kāzu dekorācijās visā pasaulē.

Izturīgi un daudzveidīgi ziedi

Floriste Liāna Natenadze / InBloom uzskata, ka ir laiks atstāt pagātnē visiem labi zināmu kompozīciju ar neļķēm celofāna maisiņā, un paskatīties uz tiem no pavisam citas puses. Tie ir ļoti izturīgi un nokrāsas ziņā daudzveidīgi ziedi. To faktūra un daudzslāņainā bagātība nemaz nepiekāpjas peonijām, savukārt karameles, māla un persiku toņi, ko bauda neļķes, bieži vien nemaz nevar sastapt citu ziedu starpā.

Pareizi kombinējot neļķes ar citiem ziediem, var radīt pavisam pārsteidzošu rezultātu.

Katrai krāsai sava nozīme

Neļķu vēsture stiepjas vairāk kā 2000 gadu senā pagātnē, tādēļ nav pārsteigums, ka tās sevī nes plašu simbolismu. Mūsdienās neļķēm ir tik daudzas un dažādas nokrāsas, ka tās ir klasisks piemērs tam, kā zieda krāsa nosaka tās simbolisko nozīmi. Lai gan kopumā neļķes simbolizē mīlestību un aizraušanos, tomēr katrai krāsai ir sava nozīme.

  • Baltās krāsas neļķes simbolizē tīru mīlestību un veiksmi;

  • gaiši sarkanās – apbrīnu;

  • tumši sarkanā krāsa ataino stipru mīlestību un apbrīnu;

  • dzeltenas neļķes nozīmē prieku, līksmību, dzīves baudīšanu;

  • rozā – sirsnīgu pateicību tuvākajiem.

Izmanto gan dekorācijās, gan līgavu pušķos

Neļķes var izmantot gan kā galveno ziedu, veidojot, piemēram, ziedu sienu dekorācijas, gan integrēt tās kompozīcijās un līgavu pušķos, iegūstot pilnīgāku izskatu.

Neļķes nav visdārgākie ziedi, ilgi saglabā svaigu izskatu – iespējams tieši tādēļ, pēdējos gados, tās arī kāzu nozarē piedzīvojušas zināmu “augšāmcelšanos”, kāzu dekoratoriem, floristiem un pašiem pāriem ieraugot, ka neļķēs patiesībā slēpjas zināma sievišķības un izsmalcinātības deva.

Galerijas foto: LINDA LAUVA, PINTEREST

Citi Raksti