Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Arī kāzu industrija spēj saražot ļoti daudz atkritumu, tādēļ pasaulē aizvien aktuālāks kļūst jautājums, kā rīkot videi draudzīgākas kāzas?

Mēs dzīvojam laikā, kad esam aicināti daudz vairāk rūpēties par dabas saudzēšanu un ikdienā ieviest paradumus, kas samazinātu gan piesārņojumu, gan atkritumu daudzumu. Cilvēki aizvien biežāk šķiro atkritumus, pievēršas less waste (mazāk atkritumu) vai zero waste (bez atkritumu) dzīvesveidam, izvēlas ekoloģiskus produktus un izdara citas ikdienas izvēles, kas palīdz dabai.

“Nē” putu oāzēm

Viens no veidiem, kā parūpēties par videi draudzīgākām izvēlēm savā kāzu dienā, ir sadarboties ar pakalpojumu sniedzējiem, kas šim jautājumam pievērš pastiprinātu vērību.

Piemēram, ja vēlaties, lai jūsu kāzas nenodara videi papildus kaitējumu, ir svarīgi izvēlēties tādu floristu, kas ne tikai veido skaistas ziedu kompozīcijas, bet arī pievērš uzmanību ekoloģiskiem risinājumiem to veidošanā, neizvēloties putuplasta oāzes, kas ne vien bioloģiski nesadalās, bet ir arī izgatavotas no daudzām toksiskām ķimikālijām un ir kancerogēnas.

videi draudzīgas kāzas
Foto: KRISTA MASAĻSKA / Deko: SK FLOWER

Putu oāzes ir liela problēma floristikas nozarē visā pasaulē. Pēdējo gadu laikā par trendu kļuvušas dažādas ziedu instalācijas, līdz ar to putu oāzes tiek lietotas vairāk, kā jebkad. Tomēr aizvien biežāk floristi un to klienti arī sāk domāt par šī produkta tumšo pusi un kaitējumu, ko tas var nodarīt gan videi, gan cilvēkiem, tādēļ izvēlas veidot fantastiskas ziedu kompozīcijas, oāzes neizmantojot.

videi draudzīgas kāzas
Foto: LINDA LAUVA / Ziedi: INBLOOM / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Vairāk par floristu pakalpojumiem meklējiet šeit: KĀZU FLORISTIKA

Ilgtspējīga, videi draudzīga domāšana

Rīkojot kāzas, ilgtspējīga domāšana vides jautājumos jāsāk pārrunājot to ar saviem pakalpojumu sniedzējiem.

Ja kāzu organizēšanā esat nolēmuši piesaistīt kāzu rīkotāju, tad vajadzētu izvēlēties tādu, kas jau iepriekš plānojis videi draudzīgākas kāzas. Ja kāzas plāno pats jaunais pāris, tad, satiekoties ar potenciālajiem pakalpojumu sniedzējiem, vajadzētu pajautāt, kādus ekoloģiskus paradumus viņi savā biznesā ir ieviesuši. Visvairāk tas attiecas uz svinības vietas un ēdinātāju izvēli. Vajadzētu noskaidrot gan to, vai tiek šķiroti atkritumi, iespējams pat veidots komposts, izvēlas vietējo un ekoloģiski audzētu produkciju utt.

videi draudzīgas kāzas
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Nolīgt dekoratoru, nevis dekorēt pašiem

Vēl viens veids, kā samazināt atkritumu daudzumu kāzās, ir nolīgstot dekoratoru, nevis dekorējot visu pašiem. Tādā veidā pēc kāzām nebūs jāizmet daudzas tikai konkrētajai dienai iegādātās lietas, jo dekorators tās izmantos atkal. Ja pāris tomēr nolēmis kāzas dekorēt pats, tad vajadzētu izvēlēties iespēju nepieciešamos dekorus, galdautus, lampiņu virtenes un citas lietas īrēt, nevis iegādāties, ja tās nav paredzēts izmantot vēlreiz.

videi draudzīgas kāzas
Foto: LINDA LAUVA / Deco: MINTDECO / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Tiesa, izvēloties dekoratoru, der pārrunāt arī videi draudzīgus risinājumus, piemēram, kaitīgo parafīnu sveču vietā, izvēlēties dabīgās sojas sveces.

videi draudzīgas kāzas
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Tāpat, lai cik arī iespaidīgi neizskatītos daudzie hēlija baloni, vienmēr jāuzdod jautājums, vai jums tiešām tie ir vajadzīgi. Ja tomēr tos vēlaties, tad noteikti nevajadzētu tos palaist gaisā (gluži tāpat kā gaismas laternas), jo, kā jau zināms, tad gala rezultātā visi šie baloni visticamāk nonāk kaut kur dabā un okeānos.

Foto: ANNIJA VELDRE

Vairāk par kāzu dekoratoriem meklējiet šeit: KĀZU AĢENTŪRAS UN KĀZU RĪKOTĀJI

Konfeti – kaltētas ziedlapiņas

Tas, ka kāzas vēlaties padarīt vairāk videi draudzīgas, nenozīmē, ka jāatsakās no savām vēlmēm. Ja vēlaties, lai tiekat apbērti ar konfeti pēc kāzu ceremonijas, tad no šīs idejas nav jāatsakās, bet izvēlieties nevis plastmasas vai pat papīra konfeti (īpaši, ja kāzu ceremonija notiek brīvā dabā), bet gan, piemēram, sakaltētas ziedlapiņas.

videi draudzīgas kāzas
Foto: HOLDME PHOTOGRAPHY / www.holdme.lv

Pie tam, ja laicīgi jau šo lēmumu pieņemsiet, tad tās var krāt arī vairākus gadus, izmantojot līgavaiņa dāvātos ziedus.

videi draudzīgas kāzas
Foto: KRISTA BUMBIERE / Deko: SK FLOWER / Kleita: AMELII

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

FOTO: ANNIJA VELDRE, KRISTA BUMBIERE, ĢIRTS RAĢELIS, LINDA LAUVA


Lasi arī: Videi draudzīga domāšana – ZERO WASTE, BEZATKRITUMU DZĪVESVEIDS

Citi Raksti