Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kad esi saņēmusi sava mīļotā vīrieša bildinājumu, tā vien gribas mesties iekšā kāzu sajūtā! Gan šoreiz, gan citos brīžos noderēs romantiskas franču filmas. No kvalitatīva kino atteikties nebūs viegli arī vīriešiem, kas parasti romantiku uz ekrāna neizvēlas.  Un, ja vēl uzrīkosi kino diviem vien ar lielo ekrānu – patīkams un atmiņā paliekošs vakars mīļotā cilvēka kompānijā garantēts! Franču kino piemīt īpašs šarms. Tajā var atrast gan izcilu, mazliet neparastu, inteliģentu humoru ar odziņu, gan spēcīgas, īstas, dzīvas jūtas un sirsnīgu romantiku.

Ieteiksim dažas romantiskas filmas no franču kino plauktiņiem, ko vērts noskatīties!

Lola, 1961

Režisora Žaka Demī pirmā uzņemtā triloģijas filma, muzikāla melodrāma ar Anuku Emē galvenajā lomā. Starp citu, otra filma bija populārā Šerbūras lietussargi, ar kuru slavena kļuva franču skaistule Katrīna Denēva. Lola ir kabarē dejotāja, kura ļoti patīk vīriešiem. Romāni – gan laimīgi, gan nelaimīgi 60. gadu jaunā viļņa elegancē.

kāzu filmas un franču komantiskais kino
Foto: Publicitātes

Vīrietis un sieviete ( Un homme et une femme), 1966

Režisora Kloda Leluša 1966. gada melodrāma ir kļuvusi par kulta filmu, ieguvusi Kannu kinofestivāla Zelta palmas zaru, divus Oskarus kā labākā ārzemju filma un labākais oriģinālais scenārijs, divus Zelta globusus un vēl vairākus desmitus godalgu visa pasaulē. Iespaidīgi, vai ne? Stāsts ir par atraitņiem, sievieti un vīrieti, kuru plaukstošās attiecības apgrūtina atmiņas par mirušajiem mīļotajiem. Interesanti, ka 1986. gadā iznāca filmas turpinājums “Divdesmit gadu vēlāk”, bet 2019. gadā “Dzīves labākie gadi”, kur galveno lomu atveidotāji Žans Luijs Trentiņāns un Lolas Anuka Emē ir jau 86-87 gadus veci!

kāzu filmas un franču komantiskais kino
Foto: Publicitātes

Meitene uz tilta (La fille sur le pont), 1999

Režisora Patrisa Lekonta franču romantiskā filma ar daiļo Vanesu Paradī un šarmanto Danielu Oteiju galvenajās lomās. Stāsta varonei Adelei nav veicies nedz mīlestībā, ne karjerā. Kādu nakti viņa stāv uz tilta pār Sēnu un domā darīt savai dzīvei galu. Viņu uzrunā Gabors, kurš Adeli aicina kļūt par cirka mākslinieci. Mīlestība starp nažu metēju un viņa mērķi. Filma – mākslas darbs, ko skatīt un baudīt kā gleznu.

kāzu filmas un franču komantiskais kino
Foto: Publicitātes

Amour, 2012

Mihaela Hanekes drāma par mīlestību, kāda tā ir. Ar ko tai nākas sastapties, kad cilvēks jau nodzīvojis garu mūžu un to ierobežo ar novecošanu saistīti sarežģījumi. Ne viegls stāsts par vecu vīru un viņa mirstošo sievu. Režisors šo darbu veltījis savai sievai, ar kuru filmas radīšanas laikā bija precējies jau 30 gadus. Filma apbalvota ar vairākām nozīmīgām balvām – Eiropas kinobalvu, Zelta palmas zaru, ASV kinokritiķu balvu.

kāzu filmas un franču komantiskais kino
Foto: Publicitātes

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: Publicitātes


Lasi arī: IEDVESMOJIES: SKAISTĀKIE LAULĪBU SOLĪJUMI KINO

Citi Raksti