Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Stipru ilgtermiņa attiecību veidošana - šādu mērķi sev uzstāda lielākā daļa sieviešu un tas ir absolūti normāli. Vēlme mīlēt un būt mīlētai ir dabiska, jo tā ved pie lielākās daļas dzīvo būtņu mērķa - dzimtas turpināšanas. Protams, cilvēka attiecību gadījumā ir daudz dziļāka matērija, tā ietver savstarpēju cieņu, rūpju izpaušanu un sniedz morālu un fizisku apmierinājumu. šī iemesla dēļ daudzas daiļā dzimuma pārstāves uzdod sev jautājumu par to, kā izveidot harmoniskas attiecības ar mīļoto un attīstīt tās.

MenuAttiecību mentore: Zane Ozoliņa

Vīrieši, ar kuriem nevar būvēt attiecības

Pirms sākt filozofēt un iegrimt attiecībās starp vīrieti un sievieti, ir svarīgi noteikt prioritātes. Runa ir par to, kādiem vīriešiem ir vērts dāvāt savu uzmanību un kuri to absolūti nav pelnījuši. šāda praktiska pieeja ir būtiska pirmajā attiecību etapā, jo pats svarīgākais dzīves resurss ir laiks, un tērēt to uz kaut ko vai kādu bez perspektīvas nav vērts.

Protams, katrs gadījums ir individuāls, var pat sacīt, ka ikvienām attiecībām ir nākotne, taču ne vienmēr tā ir gaiša un produktīva. Tāpēc izdalīsim pāris vīriešu tipus, ar kuriem attiecību būvēšana neizdosies 90% gadījumu:

 • Precētie. šis variants daudziem var šķist strīdīgs, jo iemīlējies precēts vīrietis var būt apburts ar sievieti un dot viņai jebkurus solījumus. Taču statistika ir diezgan viennozīmīga - precēts vīrietis rezultātā paliks ar savu esošo ģimeni. Un pat tad, ja viņš aizies prom, viņš, visticamāk, veiks sānsoļus arī nākotnē.
 • Veiksmīgs “lovelas”. Runa ir par veiksmīgu, turīgu vīriešu klasteri (visbiežāk tie ir vecpuiši), kuri “ņem no dzīves visu”. Tāds vīrietis sava finansiālā stāvokļa un pievilcības dēļ saņem gana daudz uzmanības no pretējā dzimuma. Kā veidot attiecības ar šo indivīdu, ja viņš nedod priekšroku vienai vienīgajai sievietei daudzu skaistuļu uzmanības priekšā? Tādi vīrieši nav ieinteresēti veidot ģimeni, radīt bērnus, mīlēt līdz pēdējai dienai un nav gatavi pat vienkāršai uzticībai savai mīļotajai.

Kā veidot attiecības ar vīrieti

Tagad, kad ir uzstādītas sākotnējās prioritātes, un ir skaidrs, ar kādiem vīriešiem attiecībām nav perspektīvas, var pāriet pie nākamās daļas. Jautājumā par to, kā veidot stipras attiecības ar vīrieti, būtiski atcerēties divas vienkāršas patiesības:

 1. Pašvērtējums. Par mīļoto kļūs tā sieviete, kura prot mīlēt un cienīt pati sevi. Turklāt ir svarīgi nepārcensties ar patmīlu un savas vērtības sajūtu - nav nepieciešams pāriet uz otru grāvi un iekrist narcismā (šī tēma ir aktuāla kā vīriešiem, tā arī sievietēm, lai gan sabiedrībā par to vairāk runā saistībā ar vīriešiem). Lielākā daļa vīriešu sievietēs novērtē savas personīgās vērtības sajūtu. Būtiski ir arī tas, ka sieviete ciena un novērtē vīriešu pasauli. Vīrietis sievietē vienmēr novērtē to, ka viņai ir savi mērķi, “deg acis”, ka viņa ir pārliecināta par sevi, prot novilkt robežas un, ne mazāk svarīgi, prot baudīt un priecāties par dzīvi. Sieviete ieliek sevi zaudētājas pozīcijā tad, kad noliek kalpošanu vīrietim un būšanu mājsaimniecei par savas dzīves mērķi. Tādā sievietē visbiežāk nav dzirksteles un intereses par dzīvi. Jāaudzē sevī dzīvīgums, dzīvesprieks, mērķtiecība un daudzpusība. Tas nav vienas dienas uzdevums, taču tas ir absolūti iespējams, izmantojot dažādus instrumentus - terapiju, grupu treniņus, pašizaugsmes programmas u.c.
 2. Pozicionēšana. Attiecību sākumā un randiņu posmā būtiski ir tas, kādu iespaidu par sevi atstāj sieviete. Pozicionējot sevi, nav vērts uzvesties vieglprātīgi, jo tas norāda uz to, ka sieviete nav gatava nopietnām attiecībām. Es teiktu, ka šeit ir svarīgs balanss un nav arī jābūt nopietnai grāmatvedei. Tas vairāk ir par sajūtu, ko sieviete vīrietī par sevi atstāj. Labi būtu, ja viņš saprastu, ka viņa zina savu cenu, un sajustu, ka viņai blakus viņš jutīs dzīves garšu. Tajā pašā laikā svarīgi, ka sieviete ļauj vīrietim justies kā vīrietim un atstāj viņam vietu uzņemties iniciatīvu vīrieša lomās.

Kā attīstīt attiecības un kā nostāties blakus vīrietim

Patiesi - veiksmīgs attiecību sākums veido būtiskus pamatus to tālākajai attīstībai. Taču tas nenozīmē, ka jāatslābst (un jāsaka, ka attiecību dzīvē vispār nav tāda brīža, kad var pavisam atslābt, jo tas ir dzīvs organisms, kuram nepieciešama uzmanība un rūpes), jo ir viegli visu sabojāt, pieļaujot kļūdas jau esot attiecībās.

Ir punkti, kuriem svarīgi sekot līdzi savā attiecību dzīvē un tam, vai tie īstenojas. Kā saka, attiecības sabojājas tad, kad sākam tās uztvert par pašsaprotamām un aizmirstam kaut mazliet novērtēt katru dienu, kas mums kopā ir.

 • Laimīga sieviete - laimīga dzīve. Nevajag kautrēties un aizmirst izrādīt savu prieku, un dalīties ar to, parādot, ka esat laimīga attiecībās ar savu vīrieti. Jūs taču viņu izvēlējāties! Parādiet prieku un pateicību ikdienas sīkumos, izceliet savu labestību un siltumu. Ja tas ir grūti un ir iekšēja neapmierinātība, tajā ir nepieciešams ieskatīties un atbildēt sev, kas ir tas, kas to rada un kas var palīdzēt, lai ar to tiktu galā. Dzīve ar vienmēr neapmierinātu, kaprīzu un depresīvu personu ļoti ietekmē arī otru cilvēku un agri vai vēlu tas var izvērsties ļoti nepatīkami.
 • Parādiet to, ka vīrietis jums ir vajadzīgs. Iepriekš runājām par to, ka vīrieši sievietēs novērtē mērķtiecību un pārliecību par sevi. Pieminējām arī to, ka ir svarīgi prast šīs īpašības sevī balansēt un neuzņemties atbildību par visu. Jo ne velti attiecībās ir divi. Ļaujiet vīrietim sajust savu vīrišķību, spēku. Dalieties arī savās emocijās, bailēs un ļaujiet viņam atrisināt kaut nelielus, nebūtiskus jautājumus. Tā viņš vienmēr jutīsies vajadzīgs un jutīs, ka spēj sniegt aizsardzību.
 • Nesteidzieties. Stipras ilgtermiņa attiecības un steiga - tās ir nesavienojamas lietas. Rīkojieties pakāpeniski. Reizēm ir vienkārši jāatlaiž situācijas. Miers un līdzsvarotība ir būtiski palīgi, savukārt, steiga bieži beidzas ar vārdiem: “Nevaru izveidot ilgas attiecības.”

 • Aizmirstiet par seksu pēc saraksta. Seksuālās attiecības ir viens no vissvarīgākajiem elementiem ikviena pāra dzīvē. Mīlēšanās atver daudzas pozitīvas emocijas, satuvina un dara partnerus atvērtākus vienam pret otru. Taču, ja attiecībās seksu sāk dozēt vai ieviest dienu sarakstu (kas pavisam nereti notiek), tad jēdzieni “pozitīvas emocijas” un “satuvina” pazūd un to vietā parādās aizvainojumi, nesaprašanās un neapmierinātība.
 • Paslavējiet otru. Pat pašam stiprākajam un pašpietiekamākajam vīrietim ir nepieciešama uzslava un atzinība. Ir svarīgi slavēt par viņa īpašībām un darbībām. Neaizmirstiet pateikties un paslavēt arī par pavisam nenozīmīgu ikdienas palīdzību. Un sevišķi, kad viņš izdara kaut ko ļoti nozīmīgu jums. Ļaujiet viņam sajust, ka apbrīnojat viņu, un nelaidiet garām iespēju paslavēt vīrieti draugu lokā.
 • Atmetiet ideālus. Daudzas sievietes pieļauj nopietnu kļūdu, izdomājot sev bezbailīgu bruņinieku un projicējot izdomātos ideālus uz savu vīrieti. Rezultātā šie ideāli sabrūk, jūsu vīrietis tiem neatbilst (jo ir dzīvs cilvēks, nevis ideāls pasaku princis), sieviete piedzīvo vilšanos un sāk “piekasīties” visam, ko vīrietis dara. Lai tā nenotiktu un neparādītos jautājums par to, kāpēc neveidojas attiecības ar vīriešiem, jāmācās pieņemt otrs tāds, kāds viņš ir - reāls. Jāredz realitāte, nevis iedomātie ideāli. Protams, ir iespējams ieviest korekcijas, taču to ir jāprot darīt - bez steigas un uzspiešanas.
 • Uzticība. Uzdodiet sev jautājumu - vai būsiet apmierināta tad, ja jūsu mīļotais sāks spert sānsoļus? Visticamāk atbilde ir nē, jo šajā gadījumā domas par to, kā izveidot veselīgas ilgtermiņa attiecības, nemaz neparādās. Tāpēc glabāt uzticību savam izvēlētajam vīrietim ir viens no pirmajiem nozīmīgajiem uzdevumiem. šeit gan nav runa tikai par fizisku krāpšanu. Nenododiet savu vīrieti arī citur - nevajadzētu ar citiem apspriest viņa neveiksmes un kļūdas. Palieciet viņam uzticīga visos dzīves aspektos un jūs par to noteikti rezultātā saņemsiet atpakaļ. Svarīgi - augstāk minētie punkti ļauj uzturēt attiecības un iedarboties uz vīrieša psihi tā, lai viņš paliktu pārliecināts par sevi un nezaudētu interesi par savu sievieti. Skan gana vienkārši, vai ne? Taču lielākajai daļai pāru ir grūtības praktiski visos šajos punktos. Pievērsiet uzmanību tam, kā tas ir jūsu dzīvē, un pavērojiet, kas tieši traucē tos realizēt, ja tā notiek. Reizēm pat pietiek ar uzslavām, lūgumiem pēc palīdzības ikdienas vīrieša lomās un uzticību, lai abi pārī būtu laimīgi viens ar otru (jāpiebilst, ka punkts par seksuālajām attiecībām pārī ir vairāk kā svarīgs).

Attiecības nereti ar laiku kļūst monotonas un vienveidīgas, sevišķi tad, ja tās ir ilgas. Pāris arvien vairāk laika pavada mājās, nodarbojas ar ierastām lietām, daudz pavada laiku darbā. Nemanāmi ikdiena kļūst rutinēta un pāris zaudē interesi viens par otru, sākot peldēt pa straumi. Kā rīkoties tādā gadījumā? Svarīgi ir nepārtraukti atšķaidīt šo rutīnu, papildinot savu ikdienu ar gājienu uz kino, teātri, koncertu, restorānu vai pastaigām dabā. Kopīgi izziniet un dariet kaut ko jaunu. Tas ļaus izkustēties un papildināt dzīvi ar jaunām krāsām. Neaizmirstiet par romantiku un flirtu arī tad, ja jūsu attiecības ilgst jau daudzus gadus!

šī, protams, ir tikai maza daļa no tā, ko ir būtiski ievērot, veidojot attiecības ar vīrieti. Taču visas rekomendācijas ir iedarbīgas un palīdz atsvaidzināt attiecības vai izveidot jaunas. Svarīgi saprast, ka aprakstītās rekomendācijas ir balstītas uz vīriešu psiholoģiju, taču var atšķirties tas, kā vīrieši uz tām reaģē. To ir jāprot novērtēt un pamanīt sievietei pašai - kas iedarbojas tieši uz viņas vīrieti, jo cilvēki ir dažādi, ar dažādām vajadzībām. Veidojiet attiecības ar mīlestību un prieku! Lai izdodas!

Raksta autore: Zane Ozoliņa

Citi Raksti