Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ IZVĒLĒTIES DĪDŽEJU JŪSU KĀZĀM?

KĀ IZVĒLĒTIES DĪDŽEJU JŪSU KĀZĀM?

Lai kāzu viesi atrastos uz deju grīdas visas nakts garumā, nepietiek tikai ar labu nodomu, vajadzīga gan īstā atmosfēra, gan atraktīvi viesi, gan profesionāļi, kas īstajā brīdī atradīs īsto dziesmu, pie kuras visi vēlēsies izkustināt kājas. Tieši tādēļ, plānojot kāzas, noteikti jāatrod dīdžejs, dzīvās mūzikas grupa vai pat abi divi.

Labs DJ – visdrošākais un finansiāli izdevīgākais risinājums

Kaspars Erminass jeb DJ Erminass , atbildot uz jautājumu, kādēļ kāzās būtu nepieciešams dīdžejs, norāda, ka par mūziku kāzās var parūpēties ikviens, bet vislabāk, ja to dara savas jomas lietpratējs – dīdžejs vai mūzikas grupa. “Protams, ir gadījumi, kad jaunais pāris jau iepriekš savām kāzām sagatavo mūzikas listi vai dīdžeja pienākumus uzņemas kāds no viesiem, un tas lielākoties tiek darīts, lai ietaupītu izmaksas.

Kāzu svinību vakara daļa var ilgt līdz 12 stundām, un, lai visu šo laiku būtu mirklim atbilstoša mūzika, visdrošākais un finansiāli izdevīgākais risinājums ir laba kāzu dīdžeja nolīgšana.

Viņš “sadalīs” vakaru vairākās daļās un katrā no tām spēlēs atbilstošu fona vai ballīšu mūziku,” skaidro Kaspars Erminass.

Vislabākā kombinācija – dīdžejs un dzīvās mūzikas grupa

Savukārt, ja pāris kāzas vēlās muzikāli spilgtākas, tad Kaspars iesaka izvēlēties labu dzīvās mūzikas grupu. “Kāzu svinībās bieži esmu novērojis, ka mūziķiem ir krāšņāka un uzlādējošāka muzikālā enerģija par “sintētisko” mūziku, ko spēlē no ierakstiem. Parasti lielākā daļa viesu dejo, kad spēlē grupa, jo mūziķu uzstāšanās ir ierobežotu laiku – visbiežāk trīs vai četru taimu garumā.

Tiesa gan, izvēloties mūzikas grupu, jārēķinās, ka tai ir nepieciešama krietni lielāka vieta, proti, skatuve vai podests. Bet, ja kāzās spēlē dzīvā mūzikas grupa, tad viennozīmīgi iesaku izvēlēties arī dīdžeju, jo viņš rūpēsies par mūziku pirms mūziķu uztāšanās, starp taimiem, kad grupa atpūtīsies, un turpinās izdancināt izturīgākos kāzu viesus, kad grupa būs beigusi spēlēt un devusies prom,” iesaka Kaspars.

Arī Jānis Spinga jeb DJ Spinga iesaka jaunajiem pāriem savām kāzām nolīgt gan profesionālu dīdžeju, gan kvalitatīvu dzīvās mūzikas grupu.

“Jebkurās kāzās teju vienmēr ir viesi, kuriem patīk dejot tieši pie mūzikas dzīvajā izpildījumā, bet viesu vidū parasti ir arī tādas kompānijas, kas gribēs citādāku repertuāru, par kuru savukārt var parūpēties dīdžejs, kam nereti ir ļoti plašs repertuārs,” skaidro Jānis.

Izvēloties dīdžeju un mūzikas grupu, Jānis iedrošina jaunos pārus nebaidīties izvēlēties māksliniekus, kas pašiem patīk. Pat, ja grupa nespēlē deju mūziku, nevajag vairīties piepildīt pašu vēlmes. “Jaunie pāri vēlas, lai viņu kāzas būtu jautras, prieka piepildītas, lai viesi līksmotu ar un par viņiem.

Dīdžejs un lieliska mūzika būtībā ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem tieši šādām kāzām, līdz ar to, manuprāt, dīdžejs ir neatņemama kāzu sastāvdaļa,” pārliecināts Jānis.

Kā izvēlēties īsto dīdžeju?

Jānis Spinga atzīst, ka jaunajam pārim izvēlēties īsto dīdžeju savām kāzām nebūt neesot viegls lēmums.

“Dīdžeju Latvijā netrūkst, tomēr šai izvēlei un atlasei vajadzētu pieiet rūpīgi, jo ir tādi dīdžeji, kas specializējas tikai vienā nišā un mūzikas laukā.

Ja dīdžejs spēlē tikai house mūziku, tad pārim jāuzdod jautājums, vai šis repertuārs “nosegs” kāzas visa vakara un nakts garumā. Visdrošākais variants, kā atrast savām kāzām piemērotu dīdžeju, ir izvēlēties kādu, ko jau iepriekš esat dzirdējuši. Protams, vienmēr jāizvēlas profesionāls dīdžejs, kam ir pieredze. Šāds cilvēks vienmēr spēs kāzās saskatīt dažādas kompānijas un atrast visiem piemērotākās vēlmes,” pārliecināts Jānis.

Lai atrastu labu dīdžeju, vajadzētu arī noskaidrot:

  • Kādu stila žanra mūziku dīdžejs spēlē? Vai viņš var pieskaņoties jaunā pāra vēlmēm?
  • Vai uz svinībām dīdžejs ieradīsies ar savu skaņas un gaismu tehniku?
  • Cik ilgi dīdžejs spēlēs? Ko darīt, ja svinības ievilksies?
  • Kāda ir konkrētā dīdžeja iepriekšējā profesionālā pieredze?

Kāzu svinībās nedrīkst aizmirst arī par skaņas un gaismu tehnisko nodrošinājumu.

“Ir nepieciešams tehniskais cilvēks vai kompānija, kas par to rūpējas un nodrošina, īpaši, ja kāzās spēlē gan dīdžejs, gan grupa. Parasti tehniskā nodrošinājuma komandā ietilpt – gaismu un skaņu montieri, skaņotājs, gaismotājs un pat vīdžejs, kas atbild par projektoriem, ekrāniem,” norāda Kaspars Erminass.

MŪZIKU SAVĀM KĀZĀM, ATRODIET ŠEIT
FOTO: BILLIJS LOCS
Citi Raksti