Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU VIESU UZVEDĪBAS CEĻVEDIS

KĀZU VIESU UZVEDĪBAS CEĻVEDIS

Šīs vasaras kāzu sezona rit pilnā sparā, un kāzas neapšaubāmi ir liels notikums ne tikai jaunajam pārim, bet arī viņu viesiem. Neatkarīgi no tā, vai konkrētajās kāzās būs visskaistākie ziedi un dekorācijas, labākais vakara vadītājs un gardākie ēdieni, kopējās atmosfēras un noskaņas radīšanā liela nozīme ir arī aicinātajiem viesiem. Ja jūs šovasar kāzu viesu statusā būsiet pirmo reizi vai arī esat piemirsuši, kā kāzās jāuzvedas, LĪGAVĀM piedāvā kāzu viesu uzvedības ceļvedi.

Kad ierasties kāzu ceremonijas vietā?

Lai gan kavēšana daļai cilvēku ir ikdienas paradums, tomēr kāzu ceremonija būtu pēdējā vieta, uz kuru ierasties novēloti, pat tad, ja esat tikai viesis, nevis līgava vai līgavainis. Nereti tiek dzirdēts, ka kāds no viesiem ieradies vien ceremonijas laikā vai vēl sliktāk – pašās ceremonijas beigās. Šāda rīcība var aizvainot pāri un radīt viņiem sajūtu, ka nav pietiekami nozīmīgi, lai viesi pacenstos nekavēt. Pieklājīgi būtu ierasties 15 minūtes pirms kāzu ceremonijas, lai nesteidzīgi atrastu sev vietu un būtu gatavi sagaidīt jauno pāri.

Kad var sēsties pie vakariņu galda?

Kāzu svinību galdi jau sen vairs nav tikai vieta, kur baudīt svētku mielastu. Nereti to dekorēšanā ieguldītas gan pūles, gan resursi, gluži tāpat kā sēdvietu plāna sastādīšanā.

Lai gan ierodoties svinību vietā, visticamāk pamanīsiet gan svinību galdus, gan sēdvietu plānu, tomēr tas nenozīmē, ka droši varat jau doties un ieņemt savu vietu. Vietu ieņemšana pie galdiem sākas pēc vakara vadītāja vai vedēju uzaicinājuma pēc tam, kad ir ieradies jaunais pāris. Vēl viena lieta, ko nekādā gadījumā nevar darīt kāzās – sajaukt viesu sēdvietu plānu. Kāzu organizators vai jaunais pāris tā sastādīšanai ir veltījis laiku, un sēdvietu plāna sajaukšana var ne tikai saskumdināt jauno pāri, bet arī radīt dažādas kāzu dienā nevajadzīgas nesaskaņas viesu starpā.

Kad teikt tostu/uzrunu?

Ja vēlaties teikt uzrunu vai uzsaukt jaunajam pārim tostu, tad to vajadzētu darīt pēc vakara vadītāja vai vedēju aicinājuma.

Kāzām, gluži tāpat kā citiem pasākumiem, visbiežāk ir scenārijs, un tas ir jārespektē. Neapšaubāmi, ja kāds no kāzu viesiem ir sagatavojis uzrunu, līgava un līgavainis noteikti būs priecīgi un to novērtēs, bet, lai atrastu tās teikšanai vispiemērotāko laiku, svinību laikā vajadzētu pieiet pie vakara vadītāja un pajautāt, kurš brīdis scenārijā būtu piemērotākais uzrunas teikšanai.

Vai drīkst publicēt fotogrāfijas sociālajos tīklos?

Mūsdienās šis jautājums iegūst aizvien lielāku aktualitāti. Pirms publicēt savos sociālo mediju profilos bildes ar  jauno pāri, vajadzētu noskaidrot no paša pāra, vai viņiem pret to nav iebildumu. Lai gan dzīvojam sociālo mediju laikmetā, aizvien ir cilvēki, kas vēlas sargāt savu privātumu un nepublicē savas privātās bildes internetā.

Ja tomēr pārim nav iebildumu, ka fotogrāfijas ar viņiem tiek publicētas, tad vismaz kāzu ceremonijas laikā telefonu vajadzētu atstāt malā. Ja pāris izveidojis savu īpašo kāzu mirkļbirku jeb haštagu, tad arī to noteikti der izmantot.

Ko teikt pēc kāzām par kāzām?

Viena no kļūdām, ko mēdz pieļaut viesi, ir pēc kāzām, atbildot uz jautājumu, kā gāja, stāstīt visus savus novērojumus, piemēram, cik negaršīga vista vakariņās bijusi vai kā līgavai nav piestāvējusi kleita. Ikvienam cilvēkam, protams, var būt viedoklis, bet stāstīt citiem cilvēkiem vai pašam jaunajam pārim par lietām, kas nepatika viņu kāzās, nav laba uzvedība. Par citu cilvēku kāzām gluži tāpat kā par cilvēkiem – ja runā, tad tikai labu vai nerunā nemaz.

FOTO: OLIVIER DE RYCKE
Citi Raksti