Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Vai tev kādreiz ir bijusi sajūta, ka kaut kas tevi attur? Reizēm ir skaidrs kā diena, kas pie tā ir vainīgs, taču vairumā gadījumu mēs neapzinoties ierobežojam paši sevi. Prāts ir sarežģīts, tam ir spēks manifestēt bezgalīgas iespējas un radīt pasauli, kurā vari sasniegt visu, taču dažu sekunžu laikā tas var kļūt arī par tavu ļaunāko ienaidnieku. Kā mainīt limitējošos priekšstatus par sevi, lai iegūtu nesatricināmu mentālo spēku?

MenuLiene Uresina

Tu noteikti esi dzirdējusi ļoti daudz ieteikumus - izmanto pozitīvas mantras, afirmācijas, gandrīz vai rituāliem līdzīgus mentālā spēka uzlabošanas trikus... Bet cik bieži tiek runāts par to, no kā izvairīties?

Kad runa ir par izaugsmi, skaidrība ir pats svarīgākais. Saprotot, kā tikt galā ar saviem iekšējiem dēmoniem un pasargāt sevi no ienaidniekiem, kas mājo tavā galvā, tu vari piedzīvot patiesu izaugsmi!

Vai tu ierobežo savu potenciālu ar šīm piecām mentālajām barjerām?

1. Tu uztver sevi pārāk nopietni

Esmu rakstījusi par ego nozīmi un to, kā tas var paaugstināt tavu pašcieņu un radīt tev labākus apstākļus. Taču ego var būt arī kā koks ar diviem galiem. Tiklīdz tu sāc pārāk nopietni uztvert savu dzīves spēli, tu kavē savu potenciālu.

Ir teiciens - tu nekad neizkļūsi no dzīves dzīvs. Tā vietā, lai uztvertu sevi pārāk nopietni, neaizmirsti baudīt dzīvi. Kad esi nemitīgi pārsteigts par savu eksistenci un iespējām, kas tev ir apkārt, beidzot vari saprast, kas patiesībā esi un kāds potenciāls tev piemīt.

2. Ar spilgtu iztēli vien nepietiek

Marks Tvens ir teicis: “Tu nevari uzticēties savām acīm, kad tava iztēle nav fokusā.” Tu visu redzi caur savu filtru. Ja tu vēlies nokļūt savā galamērķī, tev tas ir jāredz ar absolūtu skaidrību savā prātā. Ja nezini, kur ej, tu visticamāk tur nenonāksi.

Ja tev nav vīzijas par savu nākotni, izveido to. Esi konkrēta. Apraksti, ko tu redzi, ko saod, ko sagaršo, kam tu pieskaries. Vai jūti, kā sirds sāk pukstēt straujāk brīdī, kad beidzot pieskaries finiša līnijai? Pievienojot pēc iespējas vairāk emociju un detaļu, šī vizualizācija kļūst ārkārtīgi spēcīga un nesīs tev panākumus, ja tu dosies tai pretī ar absolūtu pārliecību.

3. Tu pārlieku pārdomā lietas

Visumam patīk ātrums. Pavadi pārāk daudz laika, analizējot situāciju, un tu iestrēgsi. Pārmērīga domāšana un analizēšana parasti ir baiļu blakusprodukts. Bet kā izskatītos tava dzīve bez šī nemiera? Mana pieredze liecina, ka brīdī, kad tu to pārstāsi darīt, varēsi paveikt vairāk un vienmēr sasniegt savus mērķus rekordīsā laikā. Atceries, domāšana nepārvar bailes, bet darīšana gan.

4. Tevi vada emocijas

Pārāk daudzi pieņem lielus lēmumus emociju vadīti, tā vietā, lai balstītos uz faktiem. Tas ir loģiski, jo cilvēku garā ir riskēt un ar nelokāmu apņemšanos sekot savai intuīcijai, kas virza uz priekšu. Taču vienmēr, kad jāpieņem kāds svarīgs lēmums, ir vērts pakāpties soli atpakaļ, izanalizēt situāciju (protams, ar mēru), pakonsultēties ar uzticamu personu un paskatīties uz faktiem, nevis rīkoties emociju uzplūdā.

5. Tu pārmet sev par maznozīmīgām kļūdām

Tu esi pārāk prasīga pret sevi. Tā vietā, lai pieņemtu savas kļūdas un turpinātu strādāt, tu iekrīti sevis šaustīšanas un kritizēšanas lamatās. Tu nonāc “bēdz vai cīnies” stāvoklī, kas traucē tev pieņemt lēmumus arī turpmāk. Nemaz nerunājot par to, ka šāds domāšanas veids rada tikai un vienīgi trauksmi. Ir svarīgi apstāties. Pārstāj apšaubīt sevi. Pārtrauc skriet vāveres ritenī, kas nemitīgi griežas tavā prātā. Beidz kavēties pie pagātnes kļūdām un sāc meklēt veidus, kā tās labot un virzīties uz priekšu.

Ja tu sevī atpazīsti kādu no šīm limitējošām prāta barjerām, zini, ka tu jau esi spērusi pirmo soli, lai to pārvarētu.

Kāds ir nākamais solis?

Patiesībā, esmu izveidojusi veselu 12 soļu programmu, kas aizvedīs tevi uz laimīgu un piepildītu dzīvi!

Uzzini vairāk [šeit]!

Atceries - tu esi tieši tur, kur tev ir jābūt.

Raksta autore: Liene Uresina

Piesakies konsultācijai šeit.

Skati apmācību programmu mājas lapā un seko jaunumiem IG profilā.

Citi Raksti