Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

GALAMĒRĶA KĀZAS DOMINIKĀNAS REPUBLIKĀ

GALAMĒRĶA KĀZAS DOMINIKĀNAS REPUBLIKĀ

Pirms kāda laika, tolaik vēl tikai topošā sieva, Elīna Krafte-Priede portālam LĪGAVĀM dalījās ar saviem novērojumiem, pārdomām un piedzīvojumiem, gatavojoties kāzām Dominikānas Republikā (rakstu lasiet šeit). Pagājušā gada decembrī Elīna un Juris tuvāko draugu un tuvinieku klātbūtnē salaulājās saulainajā galamērķī, un tagad ir gatavi dalīties savā kāzu stāstā un piedzīvotajā ar LĪGAVĀM lasītājiem.

Ieteikums – neatlikt visu uz pēdējo brīdi

Par kāzu vietu Elīna un Juris izvēlējās Dreams Palm Beach Punta Cana Dominikānas Republikā.

Elīna atzīst, ka piedzīvojums sācies jau lidmašīnā, jo uz saulaino galamērķi pāris devās kopā ar saviem tuvākajiem draugiem un ģimeni.

Ierodoties kāzu norises vietā, Elīnu un Juri gaidīja dažādas tikšanās – gan ar savu kāzu koordinatori, gan visiem iesaistītajiem pakalpojumu sniedzējiem, tai skaitā, dīdžeju, fotogrāfu, tāpat tika organizēts kāzu ceremonijas ģenerālmēģinājums.

“Visi iesaistītie mūsu kāzu organizēšanā bija profesionāļi, tomēr, ierodoties Dominikānā, sapratām, cik daudz mums vēl līdz pašām kāzām jāpaveic.

Pirms kāzām piedzīvoju patiešām augsta stresa līmeni, tādēļ varu tikai ieteikt citām līgavām visu neatlikt uz pēdējo brīdi,” atzīst Elīna.

Vienmēr padomāt par plānu “B”

Domājot par dāvanu saviem viesiem, Elīna un Juris nolēma, ka skaistākā un vērtīgākā dāvana, ko var pasniegt otram, ir pieredze, īpaši tādēļ, ka kopā ar viesiem Dominikānas Republikā pavadīja vairākas nedēļas. Tieši tādēļ abi savus viesus iepriecināja ar izbraukumu ar privāto jahtu vienas dienas garumā. “Tas bija brīnišķīgs brauciens, par ko visi viesi bija sajūsmā.

Jahtu bijām jau laicīgi rezervējuši, izpētot konkrēto kompāniju un pārliecinoties, ka tā ir uzticama. Bet, protams, parakstījām arī līgumu, lai būtu droši, ka viss notiks tā, kā esam iecerējuši.

Divas dienas pirms kāzām no kompānijas saņēmām ziņu, ka jahta ir salūzusi, līdz ar to, dažu dienu laikā mums bija jāatrod plāns “B”.

To darījām ar mūsu viesnīcas palīdzību – lai gan tas ir salīdzinoši dārgāk, tomēr dod lielāku garantiju. Galu galā atradām rezerves variantu, un tā kļuva par vienu no labākajām dienām visa ceļojuma laikā,” aizrautīgi stāsta Elīna.

Prast pielāgoties apstākļiem

Elīna un  Juris norāda, ka kāzas tālākā galamērķī prasa arī zināmu elastību un pielāgošanos apstākļiem. Lai gan Elīna jau iepriekš savai kāzu dienai bija rezervējusi grima mākslinieci, tomēr, veicot grima izmēģinājumu dažas dienas pirms kāzām, līgava saprata, ka labāk būs, ja kāzu dienā viņa to izdarīs pati.

“Grima meistare bija ļoti jauka, bet, diemžēl, mums bija valodas barjera – viņa ļoti slikti runāja angļu valodā, līdz ar to nespēju pienācīgi izstāstīt savas vēlmes.

Kad viņa bija mani uzkrāsojusi, sapratu, ka tas nepavisam nav tas, ko es vēlos, un, lai aiztaupītu lieku stresu pašā kāzu dienā, nolēmu, ka grimu likšu pati,” savu lēmumu skaidro Elīna, atzīstot, ka pieņēmusi, viņasprāt, labāko lēmumu.

Tāpat pārmaiņas piedzīvoja arī pati kāzu ceremonija. Kaut gan sākotnēji Elīnas un Jura kāzu ceremonija bija paredzēta dienas vidū, tomēr, vairākas dienas uzturoties Dominikānas Republikā, gan jaunais pāris, gan viesi saprata, ka karstums ir teju neizturams. Tieši tādēļ kāzu ceremonija tika pārcelta uz pēcpusdienu, tādējādi arī saīsinot pašu ceremoniju.

Tiem pāriem, kas nolēmuši precēties Dominikānas Republikā vai kādā citā eksotiskā galamērķī, Elīna un Juris iesaka atrast kādu pāri vai organizatoru, kas to jau iepriekš darījuši un varētu atvieglot sagatavošanās procesu.

“No savas pieredzes varu teikt, ka, laulājoties tik tālā galamērķī, vienmēr jāpadomā par pietiekami daudziem “B” plāniem. Mūsu gadījumā tādā veidā būtu izvairījušies gan no lieka stresa saistībā ar jahtas īri, gan manu kāzu dienas grimu. Bet kopumā varu teikt – jāmācās ņemt visu vieglāk. Jāsaprot, ka iespējams daudzas lietas nenotiks, kā plānots, un mūsu gadījumā tādas lietas netrūka, tomēr mēs ne pret ko nemainītu šo unikālo iespēju – laulāties tik skaistā pasaules vietā savu vismīļāko cilvēku klātbūtnē,” tā Elīna.

Elīnas un Jura padomi kāzām Dominikānas Republikā:

  1. Ja kāzas tiek rīkotas kādā no lielajām viesnīcām, tad Elīna un Juris iesaka kāzu dienā paņemt lielāku viesnīcas apartamentu – īpaši tas noderēs līgavai, ja viņas istabā no rīta plānota gan viņas pašas, gan draudzeņu pucēšanās.
  2. Rīkojot kāzas tropiskajos galamērķos, jāņem vērā, ka var līt arī spēcīgs lietus, tādēļ arī šajā jautājumā “B” plāns noderēs.
  3. Galamērķa kāzās vissvarīgākais ir vieta un cilvēki, kas apkārt, tādēļ pat, ja kaut kas nenotiek tā kā iecerēts, par to nevajag pārdzīvot un uztraukties. “Ieteiktu līgavām fotogrāfēt ar acīm visas labās emocijas. Es to mēģināju darīt katru mirkli. Atceros vecāku skatienus, asaras, kā viņi mani apmīļo, kā mans vīrs mani apskauj, katru vārdu, ko mūsu viesi teica. Tās ir detaļas, ko vienmēr vēlos paturēt savā prātā,” tā Elīna.
FOTO: LOVE AND SEA PHOTOGRAPHY
Citi Raksti