Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ PADARĪT SAVAS KĀZAS ĪPAŠAS

KĀ PADARĪT SAVAS KĀZAS ĪPAŠAS

Lai kāzu svinības atstāj viesu sirdīs sirsnīguma pēdas, piešķiriet tām individualitātes „odziņu”- to, kas jums ir īpaši tuvs, svarīgs un mīļš. Nepārvērtiet vienu no savas dzīves skaistākajām dienām par stīvu „the grand soiree” pie Anglijas karalienes, kur viesi baidās izvēlēties nepareizo karotīti desertam. Esiet jūs paši, un lai tas kļūst par jūsu dienas košāko rotu!

IELŪGUMA TEKSTS

Saņemtais kāzu ielūgums ir viesu pirmā iepazīšanās ar gaidāmajām svinībām, kas rada pirmo iespaidu un priekšstatu par plānotā pasākuma formātu. Lai arī daudz par kāzu svinībām pateiks ielūguma dizains, padomājiet arī par tā saturu – ielūguma tekstu. Neveidojiet to, kā ierasto klišeju apvienojumu! Tādas frāzes kā „priecāsimies par dāvanu aploksnē”, „savas sirdis savienosim”, „atbalsts mūsu kāzu ceļojumam” viesiem droši vien būs labi saprotamas, tomēr arī jau simtreiz iepriekš dzirdētas. Tā vietā runājiet dabiski, tā, kā ar šiem cilvēkiem jūs runājat ikdienā. Ja pietiek pacietības un izdomas, saceriet atšķirīgus tekstus – vecākiem, tālākiem radiem, draugiem – kuros būs jaušama individuāla pieeja aicinātajam viesim.

IELŪGUMA DIZAINS

Veidojot ielūgumu, padomājiet ne tikai par to, kas šobrīd ir modē (mežģīnes, lentas, pērlītes un kristāliņi), bet arī par īpašām detaļām, kas viesiem asociēsies ar jums! Tas var būt jebkas, kas liks ielūguma saņēmējam pasmaidīt, ielūgumu vēl neatverot, saprotot, kas ir tā autori. Ar simboliem pieminiet ielūgumā jūsu stāstu, piemēram, stilizētu jūsu iepazīšanās vietu, kopīgu hobiju, mīļāko pilsētu utt.

PERSONALIZĒTA PASTMARKA

Ja ielūgumus sūtīsiet pa pastu, izveidojiet savas pastmarkas ar jūsu bildi, kāzu simbolu, datumu vai jebko citu, kas jums ir īpašs. Jautājumam var pieiet arī ar humoru, piemēram, izmantojot smieklīgas bērnības bildes. Šādu iespēju piedāvā Latvijas pasts.

KĀZU AVĪZE

Ja izlēmāt veidot savu kāzu avīzi, dariet to radoši un asprātīgi, nekopējiet standarta avīzi, vien nomainot vārdus un datumus! Ir daudz veidu, kā padarīt kāzu avīzi īpašu, piemēram, iekļaujot tajā smieklīgas jaunā pāra bērnības bildes vai pat ar izdomu samontējot kopā līgavas un līgavaiņa bildes no laikiem, kad viņi viens otru vēl nepazina. Lai viesi justos īpaši gaidīti, ievietojiet kāzu avīzē arī viņu bildes un stāstus, atcerieties kādas neparastas, kopā piedzīvotas situācijas, lai ar avīzes palīdzību par tām uzzina arī pārējie!

KARIKATŪRAS KĀ VIESU DĀVANA

Viesi būs sajūsmā, ja pārsteigsiet viņus ar iepriekš radītām jokpilnām karikatūrām. Tās var izmantot dažādi, piemēram, kā galda kartes – lai viesis savu vietu pie galda atrod pēc sava mini portreta! Savukārt pēc svinībām uzdāviniet viesiem viņu karikatūras kā mazu dāvanu piemiņai no kāzām – ierasto magnētu, konfekšu un medus burciņu vietā. Šādu dāvanu viesi noteikti neatstās mētājamies uz galda!
Ja svinības tiek plānotas lielas un pasūtīt katram viesim individuālu karikatūru ir pārāk dārgi, izveidojiet grupu karikatūras (draugu bariņu, pāra, ģimenes locekļu) un pievienojiet tās kāzu avīzei vai pakariniet pie sienām.

PIRMĀ DEJA

Pirmā kāzu deja vienam pārim var radīt īpaši pacilājošu sajūtu un veselīgu adrenalīna devu, citam – vien uztraukumu un lieku apgrūtinājumu. Izdomājiet, kā padarīt šo īpašo brīdi patīkamu, pirmkārt, jums pašiem! Ja atrašanās uzmanības centrā rada lieku stresu, dejojiet kopā! Iesaistiet kāzu dejā viesus, piemēram, kādā brīdī ar iepriekš sagatavotām un iestudētām kustībām jaunajam pārim pievienojas līgavaiņa draugi, pēc brīža negaidīti dejotājiem pievienojas arī līgavas draudzenes. Turklāt dejā iesaistīšanās momentam jābūt iepriekš neparedzamam, „flešmobveidīgam”.

KĀZU GALDS

Izvēlieties kādu jūs interesējošu valsti un virtuvi un veidojiet kāzu galdu tās noskaņās. Varbūt pirmais kopīgais ceļojums jums bija uz Francijas dienvidiem vai bildinājums notika Romā? Ja kāda valsts kādu iemeslu dēļ jums ir tuva, izmantojiet tās tematiku kāzu galdā, gan satura, gan noformējuma ziņā! Tas piešķirs svinībām individuālu noskaņu un viesiem ļaus iepazīt citas valsts kulinārijas brīnumus.
Nedariet sev pāri, rīkojoties pretēji saviem principiem vien tādēļ, lai atbilstu viesu iedomātajiem standartiem. Ja esat, piemēram, ētisku iemeslu dēļ pret gaļas lietošanu uzturā, nelieciet to arī kāzu galdā. Jums ir jāparūpējas par to, lai viesi nebūtu izsalkuši un būtu pieejama ēdienu dažādība, tomēr jūsu svinību galdam nav jāatbilst katra viesa priekšstatiem par ideālo kāzu maltīti.

JŪSU ĀRĒJAIS IZSKATS

Bieži dzirdam ieteikumu – kāzās esiet jūs paši – tādi, kādi esat arī ikdienā. Tomēr arī mūsu sapņi un nepiepildītās vēlmes ir būtiska mūsu identitātes daļa. Tādēļ kāzas ir arī iespēja īstenot sen kāroto, iejusties citā amplua, pielaikot kādu lomu. Ja ikdienā jums ir atbildīgs darbs, lietišķs ģērbšanās stils un saspringts grafiks, un jau sen ilgojaties aizmirst par visiem pienākumiem un ļauties „carpe diem” sajūtai? Varbūt šī ir laba iespēja izbaudīt pilnīgu brīvību, t.sk., ļaujoties drosmīgākajām fantāzijām jūsu tēlā.

Citi Raksti