Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu auto ir viena no tām kāzu plānošanas pozīcijām, par ko jāpadomā savlaicīgi. Īpaši tad, ja pāris iecerējis kādu ekskluzīvu spēkratu. Tiklīdz ir zināms kāzu datums, laiks un vieta vajadzētu ķerties klāt īstās automašīnas atrašanai. Tomēr pirms izlemt par labu vienai vai otrai automašīnai, noderēs jautājumi, kas jāuzdod gan sev, gan automašīnas izīrētājam.

Izzināt piedāvājumu

Ja automašīnu īrēsiet kādā kompānijā, tad der noskaidrot, kādus auto modeļus tā piedāvā. Ar kāzu auto mēdz būt tāpat kā ar kāzu kūku – jāsaprot, kura būs īstā un, lai to izdarītu, iespējams būs nepieciešama degustācija vai šajā gadījumā – izskatīt izīrētāju piedāvājumu gan krāsu, gan stila ziņā. Ja izīrējat vairākas automašīnas (sev, vedējiem, viesiem), tad noteikti der noskaidrot, vai jums nepienākas kāda īpaša atlaide. Tāpat noteikti pajautājiet, vai izīrētājiem nav kāds īpašs piedāvājums tieši kāzām, kā arī neaizmirstiet veikt cenu salīdzinājumu starp dažādiem uzņēmumiem.

kāzu auto
Foto LIENE PĒTERSONE

Cik daudz vietas ir automašīnā?

Lai arī tas ir svarīgi, tomēr nevajadzētu izvēlēties automašīnu tikai tās vizuālā izskata dēļ, bet noskaidrot arī vairākus praktiskus jautājumus. Viens no tiem – cik daudz vietas ir konkrētajā automašīnā? Ja tā ir divvietīgā automašīna, tad pirms izdarīt galīgo lēmumu, jānoskaidro, vai, piemēram, jūsu vedēji vai fotogrāfs brauks ar atsevišķu auto. Tāpat, ja jūsu izvēlētā automašīna ir ļoti maza, bet līgavas kleita ļoti kupla, tad jāsaprot, vai šādā auto jūs patiešām jutīsieties ērti. Pie tam iespējams labāk izvēlēties automašīnu ar šoferi, lai jūs abi varētu baudīt savu jaunlaulāto statusu un nesatraukties par auto vadīšanu.

kāzu auto
Foto MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com
kāzu auto
Foto MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com
kāzu auto
Foto MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

Limuzīns ar šoferi

Dažkārt līgavai un līgavainim ir sapnis par došanos uz kāzu ceremoniju limuzīnā, kopā ar vedējiem vai draugiem dzerot šampanieti. Tas pavisam noteikti ir iespējams! Tomēr, ja īrējat limuzīnu, tad noteikti der noskaidrot, kādi vēl pakalpojumi tajā ietverti – vai tajā būs atdzesēts šampanietis, mūzikas atskaņotājs un citas lietas, kas jums vajadzīgas. Ja īrējat limuzīnu ar šoferi, tad noteikti der arī noskaidrot, kas šoferim būs mugurā.

Pirms paraksti līgumu, uzdod jautājumus

Neatkarīgi no tā, kādu mašīnu īrējat, pirms parakstīt līgumu noteikti jāpajautā, kas iekļauts nomas maksā, tai skaitā, vai degvielas izmaksas ir iekļauta cenā vai par to jāparūpējas pašam pārim. Tāpat svarīgs ir jautājums par automašīnas apdrošināšanu un to, kāda ir izīrētāja politika līguma laušanas gadījumā.

kāzu auto
Foto AINĀRS MAZJĀNIS

Vectēva Volga drauga garāžā

Īstās kāzu automašīnas meklējumos bieži vien pietiek ar paziņu un draugu apzināšanu. Īpaši tad, ja vēlaties atrast ko patiešām unikālu. Iespējams, kādam no jūsu draugiem ir lieliski saglabājusies vectēva Volga vai pat motocikls ar blakusvāģi. Kas to vien zina, kādus dārgumus slēpj mūsu draugu un paziņu garāžas, tādēļ nekautrējaties jautāt un iespējams jums izdosies izvilkt savu īsto lozi.

kāzu auto
Foto EINĀRS FREIMANIS

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: MIKS ŠĒLS, EINĀRS FREIMANIS, AINĀRS MAZJĀNIS, UĢIS BRĀLĒNS, LINDA LAUVA

Citi Raksti