Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu auto noteikti nav no tām kāzu pozīcijām, par kurām var teikt: padomāsim par to vēlāk. Īpaši, ja vēlaties vizināties kādā ekskluzīvā automobilī. Par automašīnas īri ir jāpadomā jau laikus, to rezervējot un izsverot visus plusus un mīnusus izvēlētajam spēkratam.

Modē – neoklasikas automobiļi

kāzu auto lentas un dekorācijas
Kāzu auto: RETRO RENT

Kāzu auto jomā arī vērojamas sava veida tendences, norāda RetroRent, kas piedāvā īrei ekskluzīvas retro, mūsdienu un sporta automašīnas kāzām. Runājot par šīs sezonas TOP automašīnām, RetroRent norāda, ka tās pavisam noteikti ir neoklasikas automašīnas – Zimmer, Tiffany, Jaguar Duke, kas tiek izīrētas ar vai bez šofera.

kāzu auto lentas un dekorācijas
Kāzu auto: RETRO RENT

“Saglabājas arī pieprasījums pēc padomju laika automašīnām, taču salīdzinājumā ar citiem gadiem tas ir samazinājies. Iepriekšējos gados populārākas bija arī dažādas Volgas, piemēram GAZ 21GAZ 2410 un pat VAZ jeb žigulis, taču šogad topā ir neoklasikas automobiļi,” norāda RetroRent.

kāzu auto lentas un dekorācijas
Kāzu auto: RETRO RENT

Kā izvēlēties savu kāzu auto?

Ar kāzu auto mēdz būt tāpat kā ar kāzu kūku – jāsaprot, kura būs īstā un, lai to izdarītu, iespējams būs nepieciešama degustācija vai šajā gadījumā – izskatīt izīrētāju piedāvājumu gan krāsu, gan stila ziņā.

kāzu auto lentas un dekorācijas
Kāzu auto: RETRO RENT
  1. Ja izīrējat vairākas automašīnas (sev, vedējiem, viesiem), tad noteikti der noskaidrot, vai jums nepienākas kāda īpaša atlaide.
  2. Tāpat, noteikti pajautājiet, vai izīrētājiem nav kāds īpašs piedāvājums tieši kāzām, kā arī neaizmirstiet veikt cenu salīdzinājumu starp dažādiem uzņēmumiem.
  3. Neatkarīgi no tā, kādu mašīnu īrējat, pirms parakstīt līgumu noteikti jāpajautā, kas iekļauts nomas maksā, tai skaitā, vai degvielas izmaksas ir iekļautas cenā vai par to jāparūpējas pašam pārim.
  4. Tāpat svarīgs ir jautājums par automašīnas apdrošināšanu un to, kāda ir izīrētāja politika līguma laušanas gadījumā.
  5. Vēl viens no jautājumiem, kas jāuzdod – cik daudz vietas ir konkrētajā automašīnā? Ja tā ir divvietīgā automašīna, tad pirms izdarīt galīgo lēmumu, jānoskaidro, vai, piemēram, jūsu vedēji vai fotogrāfs brauks ar atsevišķu auto.
  6. Tāpat, ja jūsu izvēlētā automašīna ir ļoti maza, bet līgavas kleita ļoti kupla, tad jāsaprot, vai šādā auto jūs patiešām jutīsieties ērti.

Auto, kas piesaista apkārtējo uzmanību

Jautājot pēc kādiem kritērijiem visbiežāk pāri mēdz izvēlēties savu kāzu auto, RetroRent norāda, ka noteicošais ir gan konkrētā automobiļa izskats, gan sajūtas, kādas tas spēj sniegt, gan tas kāda stila noskaņu tas radīs. “Neoklasikas automašīnas viennozīmīgi arī braucot pa pilsētu vai šoseju piesaista apkārtējo uzmanību un ovācijas, kas tālāk rada svētku, pacilātības sajūtu un jaunas emocijas pašam jaunajam pārim.

Senāk, kad kāzu budžets mēdza būt ierobežotāks, bija pat gadījumi, kad vienīgā kāzu dekorācija bija automobilis, ar ko pilnībā arī pietika,” atminas RetroRent.

kāzu auto lentas un dekorācijas
Kāzu auto: RETRO RENT

Jaunāks auto – mazāk stresa

Izvēloties retro automobili ir jārēķinās, ka var notikt, kas neparedzēts. Jārēķinās ar laika apstākļiem, kas var būt neprognozējami – gan spēcīgs lietus, gan liels karstums, ko nevar ne iespaidot, ne paredzēt brīdī, kad automašīna tiek rezervēta. RetroRent norāda, ja pāris pēc savas būtības ir perfekcionisti, tad jāizvēlas šī gada izlaiduma automašīnas.“Vadoties no mūsu pieredzes un redzot, kādos laikos auto tiek atgriezti, ieteiktu jaunajam pārim jau savlaicīgi apbruņoties un noskaņoties ar elastīgumu, jo pat kāzās, kur viss tiek organizēts un saplānots līdz pēdējam sīkumam, nereti ir kavēšanās dažādu neparedzētu apstākļu dēļ,” novērojuši RetroRent.

Iespējams labāk izvēlēties automašīnu ar šoferi, lai jūs abi varētu baudīt savu jaunlaulāto statusu un nesatraukties par auto vadīšanu.

kāzu auto lentas un dekorācijas
Kāzu auto: RETRO RENT

Cilvēkiem, kam stresu sagādā jaunas, neierastas lietas, izvēloties auto ar šoferi, noteikti būs mierīgāk un mazāk lietu, par ko piedomāt, savukārt tiem, kam patīk jaunas izjūtas, un kas vēlas pie reizes iegūt jaunas emocijas, vadot retro automobili, būtu jāizvēlas auto bez šofera. “Klienti kopumā ir ļoti dažādi – citi grib redzēt automašīnas iepriekš, citi vienkārši pasūta, sēžas un brauc.

kāzu auto lentas un dekorācijas
Kāzu auto: RETRO RENT

Vienīgais priekšnoteikums, ja neoklasikas auto tiek izvēlēts bez šofera, tad ir jābūt vismaz piecu gadu auto vadītāja stāžam. Tāpat, lai auto saglabātu perfektā stāvoklī, Volgas mēs neizīrējam bez mūsu šofera,” stāsta RetroRent.

Tomēr der atcerēties, ka gaume un iespējas ir tikpat dažādas, cik pašas kāzas. Tādēļ kāzu auto var atrast ne tikai auto nomās, bet arī vectēvu garāžās vai galu galā – izmantot arī savu personīgo automašīnu, to pielāgojot kāzām – dekorējot ne tikai ar ziediem, bet arī ar pašlīmējošiem uzrakstiem un citiem rekvizītiem.

Galerijas foto: ZANE KRŪMIŅA, ELĪNA UPMANE, UĢIS BRĀLĒNS, MIKS ŠĒLSLINDA LAUVAILZE OSEHOLD ME PHOTOGRAPHY, KLĀVS VASIĻEVSKIS, ARTŪRS JASINSKIS, ALEXANDER PUZIY, RAIVO SARELAINENS, SINDIJA OFMANE, EINĀRS FREIMANIS, EMĪLIJA BOGDĀNOVA, TOMS LOČMELIS, KRISTĪNE GRĪNVALDE, JĀNIS RATNIEKS


Skati kāzu auto piedāvājumus šeit: KĀZU AUTO

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti