Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Fotogrāfija, tostarp kāzu foto, mainās līdzi laikam. Kā jau ikvienā radošā jomā, arī kāzu fotogrāfijas žanrā profesionāļi eksperimentē, izmēģina jaunus paņēmienus, acij tīkamākos ieviešot praksē. Turklāt pēdējo pāris gadu laikā, kad nācās paredzēt, vai ierobežojumi ļaus pulcēt kāzās lielu viesu pulku, pāri kāzu formātam piegāja aizvien radošāk, pārliecinoši nostiprinot jaunas tendences.

Aplūkojam, kādas ir jaunākās kāzu fotogrāfiju tendences 2022. gadā.

Pirmskāzu fotosesija

Pirmskāzu fotosesijas organizēšanai ir ne viens vien labums. Tā ir ideāla iespēja, kā pārliecināties par izvēlētā vai potenciālā kāzu fotogrāfa redzējuma saderību ar jūsu gaumi, vienlaikus iedraudzējoties un ļaujot fotogrāfam jūs iepazīt tuvāk. Tas savukārt padarīs kāzu dienas foto krietni vien dabiskākus un īstākus, atklājot jūsu patieso būtību, jo paši jutīsieties kameras priekšā atvērtāki, nekā sadarbojoties ar fotogrāfu pirmo reizi.

kazu-fotografiju-trendi-2022
Foto: ZANE KRŪMIŅA / ZK PHOTOGRAPHY

Patiesi un īsti

Kāzu fotogrāfija ir īpašās dienas dokumentēšana. Un mūsdienīgai kāzu fotogrāfijai vairs nepiestāv mākslīgi radīti kadri un speciāli iestudētas pozas. Jā, tam visam ir vieta, pozēšana nav pazudusi pilnīgi, tomēr aizvien augstākā vērtē ir patiesi un dzīvīgi kadri, reportāžas stila fotogrāfijas, kuras atklāj īstu dzīves svinēšanu ar visu, kas tai piederas - prieka asariņām, pārsteiguma mirkļiem, veiklākiem un neveiklākiem kāzu mirkļiem.

kazu-fotografiju-trendi-2022
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Maigs un romantisks filtrs

Kas gan vēl labāk piestāv romantiskām kāzu fotogrāfijām, kā maigas, vieglas un gaisīgas gaismas, un vakara saule, kas foto kadru un ādas toni iekrāso zeltainu? Mazliet pludinātas līnijas, padarot kadru īpaši romantisku un mīļu, šogad nostiprina savu aktualitāti, izteiktām līnijām un skaidri redzamām detaļām atkāpjoties no kadra.

kazu-fotografiju-trendi-2022
Foto: LINDA LAUVA

Skats no putna lidojuma

Īpaši aktuāli kļuvis iemūžināt kāzu mirkļus no iepriekš neraksturīgiem skatupunktiem. Aizvien pieprasītākas kļūst kāzu fotogrāfijas, kas bildētas ar drona palīdzību, tādējādi iemūžinot krāšņus un efektīgus kadrus no augšas, kurus citkārt mēs pat neredzētu.

kazu-fotografiju-trendi-2022
Foto: EINĀRS FREIMANIS

Akcentētas personalizētas detaļas

Jo mazākas kāzas, jo vairāk iespējams ieguldīt kvalitatīvās un estētiski baudāmās detaļās, kas ir kā saldais ēdiens kāzu fotogrāfam. Ja lielajās kāzu ballēs liela daļa finanšu jānovirza uz viesu ēdināšanu un izguldīšanu, intīmāka izmēra kāzās ir lieliska iespēja šos izdevumus novirzīt dekorācijās un aksesuāros - tieši tādās, kas atbilst jūsu gaidām.

kazu-fotografiju-trendi-2022
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Dabas toņi

Īstāks, patiesāks, dabiskāks - pēc tā visa tiecamies, un tas arī parādās kāzu fotogrāfijā. Zemes toņi un sulīgi zaļais meža tonis, kas lieliski saspēlējas ar nude un persiku toņiem dekorācijās, ziedu un arī tērpu izvēlē.

kazu-fotografiju-trendi-2022
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kā no žurnāla lappusēm

Līgavām, kuras piešķir īpašu nozīmi smalkām detaļām un kāzu tērpa, kurpju, aksesuāru un dekorāciju izvēlei veltījušas īpaši daudz laika un iedziļināšanās, patiks tendence radīt elegantus kāzu foto kā no modes žurnāla lappusēm. Lai gan kāzu fotogrāfiem izcili padodas pamanīt un izcelt detaļas, dzīvesstila žurnāla fotosesijā vari būt īpaši droša, ka garām nepaslīdēs pilnīgi nekas.

kazu-fotografiju-trendi-2022
Foto: ELĪNA UPMANE

Māksliniecisks minimālisms

Izceltas vien atsevišķas detaļas, pārējo kadru atstājot miglā tītu vai radot miglainu visu kadru - šādi kāzu fotogrāfijai tiek piešķirts askētiski māksliniecisks redzējums, kas padarīs pēcāk kāzu fotoalbumā sakārtoto bilžu kolāžu īpaši estētiski baudāmu, radot kopējo maģiskās dienas sajūtu, bet nepārslogojot fotogrāfiju ar informācijas gūzmu.

Meklē savu īsto fotogrāfu šeit: KĀZU FOTOGRĀFI

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: ELĪNA UPMANE, EINĀRS FREIMANIS, LINDA LAUVA, MIKS šĒLS, KLAIDS LIELBIKSIS, ZANE KRŪMIŅA


Lasi arī: VAI VIŅš IR ĪSTAIS? 15 JAUTĀJUMI KĀZU FOTOGRĀFAM

Citi Raksti