Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas visbiežāk ir tikpat dažādas, cik pāri, kas nolēmuši apprecēties. Arī šajā gadījumā var vilkt paralēles ar tik populāro teicienu, ka par gaumi nestrīdas. Viens pāris vēlēsies kāzas trīs dienu garumā, cits tikai kāzu ceremoniju kopā ar tuvākajiem, bet vēl kāds precēties divatā otrā pasaules malā. Visticamāk, ja šovasar esat saderinājušies, tad esat pievērsušies jau kāzu plānošanas jautājumiem. Viens no svarīgākajiem – kāds būs jūsu kāzu koncepts?

Izmēram IR nozīme

Iespējams, ka daudz svarīgāks jautājums par to, kāds būs jūsu kāzu koncepts, ir,

ko jūs patiesi vēlaties un sagaidāt no savas kāzu dienas?

Atbildot uz šo jautājumu, tiks rasta atbilde arī uz iepriekšējo. Kad runa ir par kāzu svinībām, pāri lielākoties atzīst: izmēram IR nozīme. Un šo izmēru nereti nosaka nekas cits kā budžets.

ideālās kāzas, lielas, mazas, garas, īsas
Foto MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

Tādēļ tieši kāzu izmaksu jautājums ir tas, kādēļ pāri visbiežāk izvēlas organizēt izmēros mazākas kāzas. Mazām kāzām neapšaubāmi ir dažādas priekšrocības, bet arī tās ir ļoti atšķirīgas. Ar vārdu “mazs” var saprast gan kāzas divatā un vedējiem, gan kāzas, kurās aicināti ne vairāk kā 30 cilvēki. Respektīvi, populārākie tā saucamo mazo kāzu koncepti ir:

  • Kāzas divatā vai kopā ar vedējiem;
  • Galamērķa kāzas;
  • Mazas kāzas;
  • Kāzu ceremonija un pāris stundu gara kopā būšana;
  • No trīs dienām uz vienu dienu.
ideālās kāzas, lielas, mazas, garas, īsas
Foto MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

Kāzas divatā vai kopā ar vēdējiem

Nebūs melots, ja teiksim, ka šī ir viena no redzamākajām pēdējo gadu tendencēm. Iemesli tam mēdz būt dažādi – sākot no ierobežota kāzu budžeta līdz vienkāršai cilvēcīgai vēlmei šajā dienā būt kopā tikai ar pašiem tuvākajiem. Tāpat ir pāri, kuri nejūtas komfortabli, esot uzmanības centrā – kāzas divatā viņu gadījumā ir perfekts risinājums, jo ļaus raudzīties tikai vienam uz otru, nevis nemitīgi satraukties, kurā brīdī kāds viesis izdomās iesaukties “Rūgts!”.

Dueta Dvīnes dalībniece Katrīne Drozdoviča ar vīru Edgaru Dīķi apprecējās pagājušā vasarā, un izvēlējās to darīt tikai dažu cilvēku klātbūtnē.

ideālās kāzas, lielas, mazas, garas, īsas
Foto: LINDA LAUVA
ideālās kāzas, lielas, mazas, garas, īsas
Foto: LINDA LAUVA

“Savā kāzu dienā izlēmām koncentrēties uz pašu vēlmēm un to, kā mēs redzam savu ideālo kāzu dienu.

Sapratām, ka nevēlamies lielas viesības, bet justies mierīgi, romantiski un baudīt mīlestību pašu tuvāko cilvēku klātbūtnē,” tā Katrīne. Tieši tādēļ Katrīne un Edgars savu mīlestību svinēja divās dažādās dienās – sarakstoties dzimtsarakstu nodaļā, klāt bija abu radinieki, savukārt romantiskā ceremonija Liepupes muižā notika citā dienā, kad kopā ar Katrīni un Edgaru bija tikai vecāki un, protams, Katrīnes dvīņu māsa Anastasija, kas apprecējās šovasar, sarīkojot līdzīga koncepta kāzas.

2. Galamērķa kāzas jeb destination wedding

Šis mazo kāzu koncepts noteikti piestāv tiem pāriem, kas zināmā mērā grib aizmukt paši no savām kāzām, organizatorisko jautājumu rūpēm un nereti arī Latvijas nepastāvīgajiem laikapstākļiem. Protams, galamērķa kāzas var būt arī izmēros lielākas, aicinot tajās piedalīties draugiem un radiniekiem, nosvinot ne tikai skaisto notikumu, bet arī dodoties kopīgā atvaļinājumā.

Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE

Tomēr Latvijā ierastāka ir prakse kāzas ārpus Latvijas atzīmēt divatā vai ar vedējiem, nereti vēl līdzi uzaicinot kāzu fotogrāfu.

Galamērķa kāzām neapšaubāmi ir vairāki plusi, viens no tiem – varēsiet īpašo notikumu apvienot ar medusmēnesi, tomēr, lemjot par labu šim kāzu konceptam, pārim jābūt pilnīgi pārliecinātam, ka tas ir tieši tas, ko abi vēlas un sava veida “aizmukšanu no kāzām” viņi vēlāk nenožēlos.

ideālās kāzas, lielas, mazas, garas, īsas
Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE

Mazas kāzas tikai tuvāko lokā

Ja vēl pirms 20 gadiem bija grūti iedomāties kāzas, kurās nav uzaicināti visi tuvākie vai tālākie radinieki, kaimiņi, kolēģi un reizēm pat attālas paziņas, tad šobrīd pāri patiešām rūpīgi apsver viesu sarakstu, kas arī ir viens no lielākajiem kāzu organizēšanas izaicinājumiem. Pēdējos gados popularitāti guvis koncepts kāzām ar mazu viesu skaitu – 20-30 tuvākie cilvēki, ar kuriem kopā tiek atzīmēta šī diena, pēc kāzu ceremonijas dodoties svinīgās vakariņās.

ideālās kāzas, lielas, mazas, garas, īsas
Foto: MIKS ŠĒLS

Kāzu ceremonija un pāris stundu gara kopā būšana

Ja tomēr pāri ir nolēmuši, ka savu “JĀ!” vārdu teikšanas brīdī līdzās vēlas redzēt visus savus draugus, radiniekus un kolēģus, tomēr nevēlas organizēt lielas svinības, tad nereti nolemj par labu kāzu ceremonijai un pēc tam nelielam pāris stundu garam piknikam brīvā dabā vai telpās, kur viesi var apsveikt jauno pāri, iemalkot šampanieti, pabūt kopā, bet bez tālākas vakara svinību daļas. Šādu konceptu izvēlējās arī māksliniece Ieva Ekmane-Bite un viņas vīrs Pauls Bite, kas apprecējās šajā vasarā.

ideālās kāzas, lielas, mazas, garas, īsas
Foto: MIKS ŠĒLS

Viņi nolēma, ka lielas svinības nerīkos, bet pēc ceremonijas sarīkos pikniku saviem tuviniekiem un draugiem turpat netālu no baznīcas.

“Mūsu gadījumā zinājām, ka vēlamies vakarā doties uz restorānu ar pašiem tuvākajiem, bet gribējām arī pāris stundas pēc ceremonijas pabūt ar draugiem un radiem.

Tādēļ tas bija ideāls risinajums. Pikniks bija uzklāts ļoti tuvu baznīcai, un tas bija ērts turpinājums laulību ceremonijai,” norāda Ieva.

No trīs dienām uz vienu dienu

Tas, ko katrs no mums saprotam ar jēdzienu “lielas kāzas”, pavisam noteikti var atšķirties. Kādam tie būs jau 50 cilvēki, citam – 150, bet vēl kādam 600, kas starp citu ārvalstīs nav nemaz tik reta parādība. Kāzu lielumu var raksturot arī kāzu ilgums – vienas, divu vai vairāku dienu kāzas. Agrāk kāzas tika svinētas vismaz trīs dienas, un, lai gan šobrīd vietām tas joprojām notiek, daudz populārāki kļuvuši divu un vienas dienas kāzu koncepti.

  • Pirmkārt, kāzu budžeta dēļ.
  • Otrkārt, tas atvieglo virkni organizatorisko jautājumu – rīkojot vienas dienas kāzu svinības, pāriem nav jārūpējas par viesu izguldīšanu, otrās dienas aktivitātēm, brokastīm un citām lietām, bet viņi var nodoties sava jaunā statusa baudīšanai, viens otram vai tūlīt pēc kāzām nākamajā dienā doties medusmēneša ceļojumā.
ideālās kāzas, lielas, mazas, garas, īsas
Foto: MIKS ŠĒLS
ideālās kāzas, lielas, mazas, garas, īsas
Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: LINDA LAUVAMIKS ŠĒLSKRISTĪNE GRĪNVALDE


Lasi arī: TOP VIETAS, KUR SVINĒT MAZAS KĀZAS ZIEMĀ

Citi Raksti