Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu stilists – Jauna profesija Latvijas kāzu nozarē

Kāzu stilists – Jauna profesija Latvijas kāzu nozarē

Vai domājot par savām kāzām, esi iedomājies, cik gan būtu ērti, ja būtu tāds cilvēks, kas palīdzētu ieraudzīt un uzburt vienotu kāzu stilu, kur viss ir perfekti saskaņots? Boho, rustic, klasika, eko, romantika, loft... Stilu pārbagātībā nudien noderētu profesionālis, kurš palīdzētu noorientēties tik plašajā stilu gammā, izveidotu vienotu stila un krāsu toņu paleti, ieteiktu piemērotāko stilu un pieskaņotu tam gan tērpus, gan aksesuārus, gan dekorācijas un galda klājumu.

“Kāzu plānošana, gatavošanās un ceremonijas diena ir maģisks laiks, kad pāris apvieno savu mīlestību uz visiem laikiem. šī diena noteikti glabāsies līgavas un līgavaiņa atmiņā visu dzīvi, tāpēc ir tik būtiska kopējā atmosfēra, kāzu stilistika, krāsu gamma un līgavas, līgavaiņa tēls. šīs mazās nianses savā būtībā ir lielas, kas rada gala rezultātu, kuru pēc tam vērosiet video ierakstos un bilžu grāmatā.

Kāzu stilists pamanīs detaļas gan tēlā, gan apkārtējā vidē, ko, iespējams, uztraukumā nemanīs citi.

Kāzu stiliste: ĒRIKA MELDERE / Foto: SANDIJA NERETA

Kāzu stilists parūpēsies par harmoniju, pāra tērpu saskaņu, grimu un frizūru, lai jūsu izsapņotais kļūst par realitāti!” dalās kāzu stiliste Mona Krastiņa.

Kāzu stilists ir tas profesionālis, kas ir jaunā pāra palīgs gan pirms kāzām lielajā plānošanas un organizēšanas laikā, gan arī pašā kāzu dienā. Kāzu stiliste  Mona iesaka piesaistīt kāzu stilistu arī, lai padarītu kāzu dienu vieglu un skaistu, jo, kā zināms, līgava mēdz būt viena no satrauktākajām būtnēm: “Kāzu stilists jūs atvieglos no papildus stresa gan kāzu plānošanas laikā un, galvenokārt, ceremonijas dienā, parūpējoties, par krāsu gammu saskaņu un frizūru, grimu.”

Kāzu stiliste: MONA KRASTIŅA

Kāzu stilists - stilists visam: kopējai kāzu estētikai, dekorācijām, vizuālajam tēlam

Kāzu stiliste Līva Kūlaine skaidro, kas tad īsti ir  kāzu stilists un kas ietilpst kāzu stilista sniegtajos pakalpojumos: “Daudziem īsti nav skaidrības, kas ir kāzu stilists. Parasti uzskata, ka stilists ir meikapam, frizūrām, bet pats galvenais stilista trumpis ir apģērbs. Patiesībā kāzu stilists - tas nav tikai par apģērbu. Es kā kāzu stilists palīdzu izveidot krāsu paletes, izstrādāt ielūgumu idejas, izdomāt stilistiku, salieku failos un mapēs visu to, kā kāzas kopumā izskatīsies. Ir ļoti svarīgi, lai kāzas izskatītos kā viens vesels. Ja tās, piemēram, ir boho stila kāzas, tad boho stilā ir viss, sākot ar līgavas kleitu, turpinot ar galda dekorācijām, fotosienām un beidzot ar pāra guļamistabu, kura arī tiek dekorēta. Viss tiek ievirzīts vienā stilā līdz pašiem sīkumiem.”

Kāzu stiliste: LĪVA KŪLAINE

Kad sazināties ar kāzu stilistu?

Kāzu stiliste Līva aicina pārus sazināties ar kāzu stilistu kā vienu no pirmajiem kāzu rīkošanas profesionāļiem, jo tādējādi vienotā stilistikā būs pilnīgi viss, sākot jau ar ielūgumu izveidi. Un turpinot skaisto kāzu rīkošanas pieredzi, kāzu stilists atvieglos šo procesu, sagatavojot uzskatāmus materiālus citiem profesionāļiem, piemēram, floristiem un dekorētājiem. Jūs zināsiet, ko vēlaties, savukārt iesaistītie profesionāļi varēs precīzi realizēt jūsu vēlmes. “Es piedāvāju kāzu stilista pakalpojumus, sākot ar apģērba, aksesuāru un kurpju, meikapa un frizūru izvēli un saskaņošanu, līdz pat kopbildes izveidošanai. Lai izveidotu skaistu kāzu kopskatu, iesaku ar kāzu stilistu sazināties laicīgi kā vienu no pirmajiem cilvēkiem, pie kā vērsties. Tad jau varēsiet doties uz tipogrāfiju veidot kāzu ielūgumus ar skaidru vīziju un kāzu ielūgumā norādīt apģērbu krāsu paleti viesiem,” stāsta Līva.

Kāzu stiliste: LĪVA KŪLAINE

Kāzu stilists vizuālajam tēlam

“Kāzu stilists būtībā ir līgavas labā roka, lai līgavai palīdzētu nonākt pie konkrētas vizualizācijas par to, kāda būs kopējā krāsu palete, vai tā būs aktuāla patreizējām tendencēm. Kāzu stilists palīdzēs nepieļaut stilistiskas kļūdas, tā, lai skaistākā un gaidītākā diena sievietes dzīvē būtu perfekta līdz pašai pēdējai detaļai”, par to, kādēļ piesaistīt kāzām stilistu, dalās kāzu stiliste Sigita Putniņa.

Ja kopējo kāzu stilistiku vēlaties veidot paši un skaidri zināt savas vēlmes attiecībā uz kāzu stilu, vidi un dekorācijām, varat piesaistīt kāzu stilistu tieši vizuālajam tēlam. “Kāzu stilists izveidos harmonisku kopējo tēlu līgavai un līgavainim, bērniem un vedējiem, sākot ar apģērbu un tā detaļām, beidzot ar grimu un matu sakārtojumu. Noteiks dreskodu viesiem, izveidojot estētisku krāsu paleti,” par piedāvātajiem stilista pakalpojumiem stāsta Sigita. Tātad  kāzu stilists uzburs vienotu, jūsu gaumei un vēlmēm atbilstošu vizuālo tēlu ne tikai jaunajam pārim, kas radīs īpašu vienotības sajūtu jūsu īpašajā dienā.

Kāzu stiliste: SIGITA PUTNIŅA

Ietaupi laiku un enerģiju

Kāzu stiliste Ērika Meldere stāsta, kā notiek sadarbība ar kāzu stilistu: “Pirmajā tikšanās reizē stilists noteiks jūsu auguma tipu, lai palīdzētu piemeklēt tieši to tērpu, kas piestāv jums vislabāk. Noteiks līgavas krāsu paleti un sejas formu, lai izveidotu piemērotāko matu sakārtojumu un make-up. Darbs nav vien ar krāsām un tērpiem, līgavas personība veido lielu lomu - kāzu stilists iepazīs jūs tuvāk, lai saprastu jūsu būtību, stilu un imidžu, lai izveidotu pēc iespējas harmoniskāku risinājumu. Kā arī par finansiālo pusi - vienosies par plānoto budžetu, kas atvēlēts kāzu tērpiem.

Kāzu stilists atvieglos kaut daļiņu no lielā kāzu organizēšanas apjoma.

Stilistam ir sadarbības ar pašmāju dizaineriem, šuvējiem un kāzu saloniem, tāpēc stilists varēs ieteikt labāko variantu jūsu tērpa izveidei vai iegādei.

Tādējādi, ietaupot laiku un enerģiju, meklējot interneta dzīlēs šuvējus un dizainerus, kā arī izstaigājot visus iespējamos kāzu salonus. Stilists, jūs iepazīstot un uzklausot jūsu vēlmes, zinās, kuri ir tieši jums piemērotākie saloni, kur būs tērpi jūsu gaumē un iekļausies atvēlētajā budžetā.”

Kāzu stiliste: ĒRIKA MELDERE / Foto: SANDIJA NERETA

Savu stilistu meklē šeit: KĀZU STILISTS

Rakstu sagatavoja: IEVA SIMANOVIČA

Foto: SANDIJA NERETA

Citi Raksti