Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

 
Reiz tuksnesī dzīvoja smilšu graudiņš. Tas bija mazs punktiņš starp miljoniem citu. Kādu rītu smilšu graudiņu uzrunāja saule.
“Es spīdu tikai tev,” saule teica.
“Kā tas var būt?” neticīgi vaicāja smilšu graudiņš - “Es taču esmu tik nenozīmīgs!”
“Ja tu nebūtu kāda mīlestības vērts, tevis nebūtu vispār,” atbildēja saule. /Juris Rubenis

Bērnībā mana atbilde uz jautājumu, kas ir mīlestība, būtu skaidra:

“Tevi mīl tas, kurš tevi (sa)mīļo, bet tu mīli to, kuru vēlies samīļot.”

Varbūt mēs sarežģījam, meklējot atbildi uz jautājumu, kas ir mīlestība, un vērts atgriezties pie tā vienkāršā un tik patiesā bērna skaidrojuma?

kas ir mīlestība
Foto: MIKS šĒLS

Tīmeklī atrodamas tēzes vēsta:

Mīlestība ir dziļas, uz iekšējo pasauli vērstas jūtas...

Īsta mīlestība ir pilnīga un beznosacījumu cita cilvēka pieņemšana...

Noslēpumainas jūtas, kuras izjūtam, bet nesaprotam...

Intīmas, dziļas un noturīgas jūtas...

kas ir mīlestība
Foto: MIKS šĒLS

Mīlestība ir jūtas. Priekšstati par tām dzīves laikā daudzkārt mainās...

Mīlestība pret sevi, mīļoto cilvēku, draugiem, bērniem - šajā sajūtu un definīciju karuselī nudien var apjukt! Gadās, ka attiecībās esot mazliet apmaldāmies, vairs neatšķirot, vai tas, ko jūtam pret otru pusīti, patiesi ir mīlestība.

Mīlestība ir tad, kad tu iemīli otrā šķietamās nepilnības un tās tev asociējas tikai un vienīgi ar viņu. Tavu mīļoto cilvēku. Tev nekad nav patikuši vīrieši ar krūšu apmatojumu, bet tā nu ir sagadījies, ka tavam mīļotajam ir bijuši karstasinīgas mentalitātes senči un viņš apdāvināts ar īpaši bagātīgu matu gēnu. Un tu to viņā iemīli, tu bez tā vairs viņu nespēj iztēloties. Aizver acis, pieglaudies mīļotajam, glāsti viņa krūtis un baudi, sajūti, izbaudi...

kas ir mīlestība
Foto: MIKS šĒLS

Mīlestība ir tad, kad tavai sievietei visa mugura noklāta ar dzimumzīmītēm un tu pazīsti katru no tām. Mīļotās ķermenis ir kā karte, kuru tavi pirkstu gali pazīst aizvērtām acīm.

Mīlestība ir tad, kad vēlies ienirt mīļotā cilvēka aromātā un nevēlies to nomākt ar dārgām smaržām.

Mīlestību nevar iesaiņot dāvanu kastē. Nē, tā izlauzīsies no kastes, pārplūdīs un pārpludinās. Mēģināt definēt mīlestību ir tāpat, kā iesaiņot to melnā kastē, apsietu ar zīda lentu.

Mīlestībai definīcijas nav. Tā ir dievišķa un netverama.

kas ir mīlestība
Foto: MIKS šĒLS

Mīlestībai jābūt dievišķai arī pret sevi. Nemīlēt sevi - tas ir darīt pāri saviem tuvākajiem. Jo patiesi ir tā, ka mīlēt, tā līdz kaulam, bezgalīgi un īsti, mēs varam tikai tad, ja iemīlam un protam mīlēt sevi. Piedot. Pieņemt. Bez nosacījumiem. Neuzstādīt prasības un tad vilties, ka neesam pārcilvēki vai supervaroņi. Tu esi supervaronis, ja proti mīlēt sevi. Ja proti mīlēt sevi, to jūt... Tu piepildi telpu ar mīlestību, no kuras pasmelties un baudīt mieru taviem mājiniekiem.

Ir sāpīgi dzirdēt vārdus: “Es domāju tikai par citiem, es daru visu jūsu labā, es ziedojos jums, es taču nevaru egoistiski domāt par sevi...” Nē, nē un vēlreiz nē! Iepriecināt sevi, dāvāt sev atpūtas brīžus, ļaut kļūdīties, ļaut nokavēt, ļaut neizdarīt to, kas pasauli neapstādinās, atļauties laiku pa laikam nedarīt itin neko un vienkārši būt - tas nav egoisms, tā ir sevis mīlēšana. šī pārprastā atbildības sajūta nav mīlestība.

Lūdzu, iemīli sevi. Lūdzu.

Par mīlestību nav jāpārliecina. Vietas šaubām tajā nav. Mīlestība ir tad, kad tu jautā bērnam - “Vai buču dosi?”, un viņš saka - nē.  Bet tu zini, ka viņš tevi mīl. Mīl arī tad, ja saka nē.

kas ir mīlestība
Foto: MIKS šĒLS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: MIKS šĒLS

Vizuālā satura māksliniece: KSENIJA BELCA-BESLER


Lasi arī: MĪLESTĪBAS BŪTĪBA - 10 VISU LAIKU LABĀKĀS ATZIŅAS

Citi Raksti