Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

JAUNIE PĀRI JAU GATAVOJAS KĀZĀM. KĀ AR VIESIEM?

JAUNIE PĀRI JAU GATAVOJAS KĀZĀM. KĀ AR VIESIEM?

Esmu jau saņēmusi pirmo ielūgumu uz šīs sezonas kāzām. Kā ar jums? Katru reizi saņemot ielūgumu uz kāzām, es pārdomāju galvā, ko jaunais pāris sagaida no manis un kas ir tās atbildības, kas man kā viesim ir jāpilda.

Gatavojoties šī gada kāzu sezonai, LĪGAVĀM atgādina tās lietas, kas kāzu viesiem pavisam noteikti jāņem vērā.

 Ja neieradīsies – paziņo laikus

Kāzu dekoratore Iluta Piternika / MintDeco uzskata, ka, organizējot kāzas, padomi jāsniedz ne tikai jaunlaulātajiem, bet arī viesiem. Viņa savas profesionālās darbības pieredzē novērojusi patiešām daudz, tai skaitā, arī kļūdas un lietas, ko nevajadzētu pieļaut.

Iluta Piternika novērojusi, ka tikai dažās kāzās ierodas visi aicinātie viesi. “Ja ciemiņi par savu neierašanos paziņotu ielūgumos norādītajos termiņos, tad tas būtu korekti attiecībā pret jauno pāri.

Taču realitāte ir nedaudz citādāka. Realitātē viesi mēdz paziņot par savu neierašanos nedēļu pirms kāzām, iepriekšējā vakarā vai pat kāzu dienā pēc ceremonijas pačukst vedējtēvam pie auss – mēs uz svinīgajām vakariņām nebūsim. Ja tā, piemēram, ir četru cilvēku ģimene, tad viesu galdi būs tukši, un pēdējā mirklī nāksies pārlikt viesus no viena galda pie otra, labot skaisti sagatavotus un jau izdrukātus viesu sēdvietu plānus. Jāņem vērā, ka sēdvietu plāni vienotā kāzu stilā tiek gatavoti nedēļu vai pat divas pirms kāzām, tāpēc paziņojums par neierašanos uz kāzu svinībām iepriekšējā vakarā ir stipri novēlots,” norāda Iluta.

Tāpat tie būs arī nevajadzīgi un ne mazi izdevumi jaunajam pārim. “Viena viesa izmaksas solīdās kāzu viesībās var sastādīt pat 100-150 eiro. Ja neierodas vesela ģimene, tad tās ir lielas izmaksas. Neviens ēdinātājs vai svinību vieta jaunajam pārim nedos atlaidi uz neieradušos viesu rēķina, jo ēdinātājam produkti ir sagādāti, svinību vietas ir rēķinājušās ar paredzēto noslodzi,” atgādina Iluta.

Tāpat MintDeco iesaka:

  • Respektēt jaunā pāra norādītās vēlmes ielūgumos. Piemēram, neatnākt uz kāzām ar sarkanām rozēm, ja ir lūgts dāvināt baltus ziedus. Ja ielūgumā jaunais pāris aicina nedāvināt ziedus vispār, tad ta jāņem vērā, nevis jānāk ar ziedu klēpi.
  • Ja tiek lūgts savus mazuļus kāzu vakarā atstāt mājās, tad bez atsevišķas saskaņošanas ar jauno pāri nebūtu korekti tomēr ierasties ar bērniem.
  • Ja esat aicināts uz kāzām viens, bet īsi pirms gaidāmā notikuma pamanījies iemīlēties brīnišķīgā cilvēkā, tad bez saskaņošanas ar jauno pāri šo cilvēku uz kāzām aicināt nedrīkst – mēdz būt situācijas, kad nav kur nosēdināt vai izguldīt arī vienu papildus cilvēku, pie tam ne visi pāri vēlas, lai viņu kāzās būtu kāds pilnīgi svešs cilvēks.

Ņem vērā arī:

  • Ja pāris lūdz kāzu ceremonijas vai svinību laikā neizmantot mobilos telefonus un nepubliskot viņu kāzu mirkļus sociālajos tīklos, tas tas ir jārespektē, nevis jārīkojas pretēji lūgumam.
  • Nekad, nekad, nekad nepublisko līgavas bildi no kāzu dienas pirms viņas akcepta, īpaši tas attiecas uz līgavas māsām, kuras topošo sievu nereti redz vēl pirms paša līgavaiņa. Viņš tiešām nevēlētos savu līgavu kāzu dienā pirmo reizi ieraudzīt Instagram, nevis dzīvē.
  • Ieraugot sēdvietu plānu un neesot apmierinātam ar savu vietu, neveiciet nekādas vietu maiņas bez organizatora vai paša pāra akcepta. Pāris ir veltījis laiku un enerģiju, lai izveidotu viesu sēdvietu plānu un noteikti zina, kādēļ jums jāsēž pie konkrētā galda. Kāzu rīkotāji stāsta, ka viesu pašdarbība, mainot sēdvietu izvietojumu, radījušas pat situācijas, kad izceļas konflikti vai pat līgava raudājusi.
  • Izmantot savu mobilo telefonu kāzu ceremonijas laikā ne tikai, lai iemūžinātu notikumu, bet arī pārbaudītu savu sociālo mediju profilus vai atbildētu uz ziņām – vissliktākais, ko var darīt. Kāzu ceremonija ir brīdis, kad malā vajadzētu atlikt pilnīgi visu un baudīt to, ka jums ļauts būt klāt šo divu cilvēku tik nozīmīgajā notikumā.
  • Ja pāris ir izteicis īpašu lūgumu par dāvanām vai izveidojis pat potenciālo dāvanu sarakstu, tad vajadzētu to ievērot un izvēlēties savam apsveikumam kaut ko no šī saraksta.
  • Apģērbs, apģērbs, apģērbs – atkal un atkal der pārdomāt, ko īpašajā notikumā vilkt mugurā. Baltās krāsas kleitas noteikti varat atstāt mājās, gluži tāpat kā pārlieku spilgtu apģērbu. Der atcerēties – šajā dienā jums jābūt vienīgi fonam, neaizēnojot skaistāko priekšplānu – līgavu.
FOTO: ANDRIS SPROĢIS, EINĀRS FREIMANISELĪNA UPMANELINDA LAUVAREINIS MELIORANSKIS
Citi Raksti