Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KULTŪRAS AKTUALITĀTES FEBRUĀRĪ

KULTŪRAS AKTUALITĀTES FEBRUĀRĪ

Kultūras pasākumu cienītājus februārī iepriecinās ne tikai Valentīndienai veltītie notikumi, bet arī dažādas izrādes un koncerti. LĪGAVĀM piedāvā kultūras pasākumu kalendāru, iekļaujot notikumus, ko nevajadzētu palaist garām februārī.

Koncerts Valentīndienas noskaņās

Cafe Film Noir ir vieta, kas apvieno dažādas funkcijas – kinoteātri, kafejnīcu un dažādu pasākumu norises vietu. Film Noir atrodas leģendārajā kinoteātrī Splendid Palace. Februārī Cafe Film Noir piedāvā plašu kultūras pasākumu programmu. Īpašs pārsteigums sagatavots visiem mīlētājiem un romantiķiem – 14. februārī, Valentīndienā, Cafe Film Noir ar muzikālo programmu Friday, I am in love uzstāsies dziedātāja Linda Leen un mūziķis Rihards Lībietis.

Cafe Film Noir pārpats par mazu, mīlīgu amfiteātra mūzikas bāru. Programma būs mainīga un līdz pēdējam brīdim noslēpumā tīta, bet mākslinieki stāsta, ka skanēs gan oriģinālmūzika, gan kaut kas vēl no romantiskās bossa-nova, džeza un roka klasikas interpretācijām.

Vairāk par pasākumu uzzināt un biļetes iegādāties var šeit: BEZRINDAS.LV

Oskara balvas pasniegšanas mēnesis

Februāris ir ne tikai mīlestības mēnesis, bet arī Oskara balvas pasniegšanas mēnesis, tieši tādēļ jāsteidz uz kinoteātri novērtēt nominētās filmas, piemēram, Mazās sievietes, kas šogad saņēmusi sešas dažādas nominācijas. Bet tie, kas vēlas Oskara balvas pasniegšanas ceremoniju skatīties tiešraidē, var apmeklēt pasākumu Oskaru nakts 2020, ko 9. februārī rīko Kino Citadele.

Vairāk par pasākumu var uzzināt šeit: KINO CITADELE

Jaunumi Latvijas Nacionālajā operā un baletā

20. februārī Latvijas Nacionālajā operā un baletā gaidāma pirmizrāde izrādei “Pīķa dāma”. Kas izšķir cilvēka likteni – mīlestība, kas atbrīvo no apsēstības vai spēles magnētiskais azarts, kas salauž gribasspēku?

Ieverojamē krievu dzejnieka Aleksandra Puškina stāsts Pīķa dāma uzreiz pēc publicēšanas guva milzīgus panākumus: publiku intriģēja gan saturs, gan precīzi tvertais laika gars. Hermaņa, Lizas un Grāfienes attiecību trijstūris, pateicoties Pētera Čaikovska izcilajam talantam, aizrauj ar psiholoģiskā portretējuma dziļumu šīs operas mūzikā.

Vairāk par izrādi var uzzināt šeit: BILESUPARADIZE.LV

Improvizācijas izrāde Divas ir attiecībās

29. februārī Cafe Film Noir aicina apmeklēt improvizācijas izrādi Divas ir attiecībās. Februārī nereti cilvēki apdomā savu attiecību vēsturi un esošo situāciju. Dažās no tām vada mīlestība, citās – veiksmīga sagadīšanās, sena pazīšanās vai arī tikai pieradums. Izrādē, iedvesmojoties no skatītāju pieredzes, improvizācijas teātra aktrises Anete Bendika un Elīna Geida izspēlēs stāstus, kuros apskatīs to, cik mīlestība un attiecības var būt dažādas.

Biļetes uz pasākumu var iegādāties šeit: BILESUSERVISS.LV

Dailes teātra Kaisles vilciens

29. februārī Dailes teātrī skatāma izrāde Kaisles vilciens. Tenesija Viljamsa luga, kas latviešu skatītājam pazīstama ar nosaukumu Ilgu tramvajs, ir viens no pazīstamākajiem amerikāņu dramaturga darbiem un saņēmusi Pulicera prēmiju. Dailes teātrī to iestudējis režisors Regnārs Vaivars, piedaloties tādiem aktieriem kā Ievai Florencei-Vīksnei, Anetei Krasovskai, Gintam Grāvelim un Kasparam Zālem.

Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties šeit: BILESUPARADIZE.LV

Amerikāņu perkusionista, komponista un mākslinieka Ilaja Kešlera koncerts

29. februārī Ventspilī, koncertzālē Latvija šī gada pirmo laikmetīgās autormūzikas cikla Ma koncertu sniegs pazīstamais amerikāņu perkusionists, komponists un mākslinieks Ilajs Kešlers (Eli Keszler). Kā komponists Ilajs Kešlers radījis skaņdarbus Islandes simfoniskajam orķestrim, International Contemporary Ensemble jeb ICE, Bruklinas stīgu orķestrim un apvienībai So Percussion.

Biļetes uz pasākumu var iegādāties šeit: BILESUPARADIZE.LV

Grāmata feburārim

Itāļu rakstnieka Alesandro Bariko romāns Jaunā līgava būs izcila lasāmviela februāra tumšajos vakaros. Romāna apraksts vēsta: Pagājušā gadsimta sākums. No tālienes ierodas saderinātā Līgava, lai gatavotos kāzām. Ekstravagantā ģimene gandrīz izklaidīgi to uzņem savā elegantajā ārpilsētas rezidencē. Dēla nav uz vietas, viņš rūpējas par plaukstošā tekstiluzņēmuma darījumiem Anglijā un tikai sūta savādas un apjomīgas dāvanas. Jaunā Līgava viņu gaida, iekļāvusies nama nemainīgajos un rituālajos paradumos, starp kuriem sevišķi izceļas bagātīgas un ilgas brokastis…

Vairāk par grāmatu var uzzināt šeit: ZVAIGZNE.LV
Citi Raksti